TBMM İdare Amiri Mehmet Göker'den adaylık açıklaması

TBMM İdare Amiri ve CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, seçim sürecinde adaylık açıklamasında bulundu.

TBMM İdare Amiri ve CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, seçim sürecinde adaylık açıklamasında bulundu.
NNC Haber'de canlı yayında açıklamalarda bulunan TBMM İdare Amiri Mehmet Göker, 2023 genel seçimleri hakkında yapılan konuşma sırasında, ' Taş yerinde ağırdır, siyasette yapabileceğim, sağlayabileceğim bir katkı varsa kendi yaşadığım topraklarda olur ' dedi.

"Adaylık için ön seçim talebimiz var"

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, ' Mevcutta almış olduğum görev ile Burdur'a daha fazla katkıda bulunabiliyoruz. 98 yılın sonunda TBMM İdare Amirliğini Burdur'a getirebilmiş olmak bizim için bir mutluluk. Tabi ki bu görevi alırken seçim ile hak kazandım. 6 aday yarıştık ve arkadaşlarımızın teveccühü ile bu göreve layık görüldüm. 
Bu anlamda adaylık kısmına gelince şimdi süreç başladı ama resmi bir karar alınmadı. Burdur'da bizim temennimiz bir eğilim yoklamasının, temayülün bir ön seçimin yapılarak, adayların belli olması yönünde ortak talebimiz var. " sözlerini kullandı.

"Adaylık açıklaması için erken"

Her türlü göreve talip olduğunu belirten Milletvekili Mehmet Göker, "Bunların yanı sıra biz iktidara yürüyen bir partiyiz, 11 büyükşehri aldıktan sonra 6 masanın da kurulmasıyla umut bir hayli büyüdü. Herkes kabul eder ki, herkes kendi ekibiyle gelip kendi ekibiyle gidiyor. Bu anlamda belki bürokrasi de yoluna devam et denilecek, belki tamam denilecek. Bu şartlar altında ben her türlü göreve talip olduğumu söyleyebilirim. Yeter ki iktidarı bize devretsinler biz Türkiye'yi 15 Mayıs sabahında demokrasi ile tanıştıralım, hukukla yüz yüze gelelim. Nefes almayı sağladıktan sonra burada kimin milletvekili olacağının bir önemi yok. Çünkü bu bayrağı kim olsa bu seviyede taşır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak kişiler üzerinden değil fikirler üstünden siyaset yapmayı ilke edinmiş bir kesimin neferleriyiz. Adaylık açıklaması için henüz erken." ifadelerini kullandı.

"Taş yerinde ağırdır"

Burdur'da milletvekili sayısının artırılması için başka şehirden aday olma hususunda konuşan Milletvekili Mehmet Göker, taş yerinde ağırdır diyerek, " Biz Burdur Lisesi'nden 13 kişi tıp fakültesini kazanmıştık. Bu 13 kişiden bir tek ben geriye döndüm. Dolayısıyla siyasette yapabileceğim, sağlayabileceğim bir katkı varsa illaki bu kendi yaşadığım topraklarda olur." şeklinde konuştu.

Burdur 2023 genel seçimleriMehmet Göker açıklamaMehmet GökerTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.