TİGAD’IN 2. DURAĞI KAPUZBAŞI ŞELALESİ

İnternet Gazeteciliğinin Ekim ayındaki kanun değişikliği ile resmen tanınmasının ardından TİGAD, önemli bir buluşmaya imza attı.

İnternet Gazeteciliğinin Ekim ayındaki kanun değişikliği ile resmen tanınmasının ardından TİGAD, önemli bir buluşmaya imza attı. Kayseri’de Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliğinde Yeni Nesil Gazetecilik Konferansı ve TİGAD İl Temsilcileri İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. Konferans ve toplantıyı takip eden iki gün boyunca TİGAD heyeti Kayseri’yi gezdi. Gezi kapsamında Kayseri ve ülkemiz için büyük önemi olan Kapuzbaşı Şelalesi ikinci duraktı.
TİGAD heyeti Soğanlı Vadisi’nin ardından, Dünya’nın en yüksek 2. Şelalesi olan Kapuzbaşı’nı ziyaret etti. Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ve Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya ile birlikte Kayseri’nin en önemli doğa turizmi merkezlerinden Kapuzbaşı’nı gezme fırsatı bulan TİGAD Heyeti üyeleri Başkan Öztürk ile Kaymakam Kaya’ya teşekkürlerini ilettiler.
Türkiye’nin birçok farklı ilinden Kayseri’ye gelen TİGAD İl Temsilcileri Kapuzbaşı’nın eşsiz güzelliğini doyasıya deneyimlediler. Gezinin ardından düzenlenen akşam yemeğinde de Yahyalı Belediye Başkanı ve Kaymakamı heyetle birlikteydi.
Gece Yahyalı’da konaklayan TİGAD İl Temsilcileri, istişare toplantısı gerçekleştirdiler. Yasal düzenlemeyle birlikte internet gazeteciliği konusunda TİGAD olarak yönetmeliklerin hazırlanması sürecinde neler yapılabileceği ve yapılması gerektiği konularında görüşlerini paylaştılar. TİGAD çatısı altında internet gazeteciliğinin gelişimi noktasında yapılabilecek işbirlikleri, önümüzdeki dönem dernek faaliyetleri konularında değerlendirmelerde bulundular. Programın 3. gününe Zamantı Nehri’nin şırıltılarıyla başlayan TİGAD heyeti Yahyalı’ya veda etti.

Türkiye İnternet Gazeteciliği DerneğiSoğanlı VadisiKapuzbaşıEsat ÖztürkMehmet KayaTürkiyeKayseriYahyalı

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.