TİMBİR, Depremzedelere Yardım Eli Uzattı

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR), deprem felaketinin ardından başta Hatay olmak üzere 11 ilde maddi ve manevi yardımlar sağladı.

TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, Deprem Yardımları Nedeniyle AKİYAD Tarafından Onurlandırıldı

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, deprem felaketinin ardından başta Hatay olmak üzere 11 ilde gerçekleştirdiği maddi ve manevi yardımlar nedeniyle Akdeniz İnternet Gazetecileri ve Yayıncıları Derneği (AKİYAD) tarafından plaketle ödüllendirildi.

Dr. Süleyman Basa, depremin Türkiye için en önemli ve yıkıcı doğal afetlerden biri olduğunu vurgulayarak, yerel yönetimlerin ve halkın afete karşı hazırlıklı olması gerektiğini belirtti. Kendisinin ve TİMBİR'in deprem sonrası 11 ilde acil yardım ve destek sağladığını ifade etti.

Basa, "Depremin yarattığı kayıplardan büyük üzüntü duyuyor ve bu felaketten ders çıkarmamız gerektiğini düşünüyorum. Eksikliklerimizi gidermeli ve daha hazırlıklı olmalıyız. TİMBİR olarak, hem meslektaşlarımızı ve sivil toplum kuruluşlarını hem de vatandaşları doğal afetler konusunda bilinçlendirmek için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz" dedi.

AKİYAD Başkanı Veysel Cıncık, Dr. Süleyman Basa'nın felaket sonrası hızla yardım teklif ettiğini ve yardımların tahliye otobüslerini göndermeye kadar uzandığını belirterek teşekkür etti. Cıncık, ziyaret sırasında Basa'ya plaket takdim etti.

Depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Başkan Cıncık, TİMBİR'in hızlı ve etkili yardım çabalarından memnuniyet duyduklarını söyledi.

TİMBİRdepremzedeyardımTürkiyeAnkara

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.