Trabzon Araklı kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Yusuf Akın kimdir?

Araklı ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Artvin Şavşat Kaymakamı Yusuf Akın ,Trabzon Araklı Kaymakamı olarak atandı.

Araklı ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Artvin Şavşat Kaymakamı Yusuf Akın ,Trabzon Araklı Kaymakamı olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete' de yayımlanan Kaymakamlar Kararnamesi ile çok sayıda ilçenin kaymakamı değişti.

Araklı Kaymakamı Yusuf Akın Kimdir?

Rize Ardeşen doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimini Rize’de tamamladıktan sonra 2015 yılında Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur.

2016 yılında yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazandıktan sonra 2017 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine Sakarya Kaymakam adayı olarak intisap etmiştir. Giresun ili Espiye ilçesinde bir yıl Kaymakam Vekili olarak görev yapmıştır.

Yurtdışı dil eğitimini İngiltere’nin Manchester kentindeki Manchester Metropolitan Üniversitesi’nde almış ve İngiltere’nin idari yapısı hakkında incelemelerde bulunmuştur.

Dönem Kaymakamlık Kursunu tamamladıktan sonra 27 Ekim 2019 tarihinde ilçemizdeki görevine başlamış ve 19/08/2021 tarihli ve 2021/412 sayılı karar ile Artvin Şavşat Kaymakamı Olarak Atanmıştır. Kaymakam Akın iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Yusuf AkınatamaTürkiyeTrabzonAraklı

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.