Trabzon'da yeni eğitim öğretim dönemi öncesi okulların güvenliği için toplandılar

Trabzon Valisi Aziz Yıldırım başkanlığında 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Güvenliği toplantısı yapıldı. Devamı haberimizde..

Trabzon Valisi Aziz Yıldırım başkanlığında 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Güvenliği toplantısı yapıldı.
Hükümet Konağı'nda yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun, Trabzon'daki üniversitelerin rektörleri, Ortahisar Bekeciye Başkanı Ahmet Metin Genç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Gürkan Üçüncü, il ve İlçe emniyet müdürleri ile il ve ilçe jandarma komutanları katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantıda yapılan hazırlıklar ele alındı. Toplantıda konuşan Vali Aziz Yıldırım, "İlimiz genelinde 626 derslikte 143 bin 232 öğrencimiz ve 12 bin 101 öğretmenimizle 11 Eylül itibarıyla eğitim-öğretime başlayacağız. Eğitim sürecinin güvenli, huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için her türlü tedbir alındı. Eğitim-öğretim yılının başta öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Vali Aziz Yıldırım, ilgili kamu, kurum ve kuruluşlarının idarecileri ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerine söz vererek okul güvenliği alanında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı. İHA 

Aziz YıldırımTürkiyeTrabzon

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.