Türkiye oryantiring şampiyonası Burdur Bucak'ta yapılacak

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal’ın girişimleriyle bu yıl 29 Nisan-1 Mayıs 2023 tarihleri arasında Azerbaycan’ın bilge lideri merhum Haydar Aliyev’in anısına düzenle

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal’ın girişimleriyle bu yıl 29 Nisan-1 Mayıs 2023 tarihleri arasında Azerbaycan’ın bilge lideri merhum Haydar Aliyev’in anısına düzenlenecek olan “Haydar Aliyev Türkiye Oryantiring Şampiyonası”na Bucak ev sahipliği yapacak. Spor kenti olma yolunda birçok organizasyona ev sahipliği yapan Bucak Belediyesi, şimdide Bucak’ta ve Türkiye genelinde oldukça sevilen ve popüler spor dalı Oryantiringe ev sahipliği yaparak damgasını vuracak. Yaklaşık 2 bine yakın sporcu Bucak’a gelerek hem Bucak’ı Türkiye’ye tanıtacak hemde İlçe ekonomisine katkı sağlayacak.
Şampiyonanın TRT ekranlarından da canlı yayınlanması bekleniyor. Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal şampiyona ile ilgili yaptığı açıklamada “Bucak Belediyesi olarak sporun her branşına destek oluyoruz. Sporu tabana yayıyoruz ve spor kenti olma yolunda hızla ilerliyoruz. Sporun her branşını ilçemiz gençlerine ve çocuklarımıza sevdirmek için de yoğun çaba harcıyoruz. Oryantiring sporu ilçemizde özellikle de gençlerimiz arasında yaygın bir spor dalı. Bizde Oryantiring sporunun ilçemizde daha da yaygınlaşması için Türkiye Şampiyonasının Bucak’ımızda yapılmasına yönelik bir irade ortaya koyduk ve Haydar Aliyev Oryantiring Türkiye Şampiyonasının 29 Nisan-1 Mayıs 2023 tarihleri arasında Bucak’ımızda yapılmasını sağladık. Önemli bir organizasyon. Yaklaşık 2.000 gencimizin Bucak’ımıza gelmesini bekliyoruz. Bu şampiyona aynı zamanda ilçemizin tarihi ve kültürel yönden tanıtılmasına da büyük katkı sağlayacaktır. Ben desteklerinden dolayı Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Çolakoğlu Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Gençlik ve spor Bakanlığımıza, Burdur Valiliğimize, Bucak Kaymakamlığımıza, Milletvekillerimize, İl ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze, şampiyonaya ev sahipliği yapmamız noktasında büyük çaba gösteren Bucak Belediyesi Oğuzhan Doğasporları Kulübümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemize ve sporcularımıza hayırlı olsun.” dedi.

Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Tekin Çolakoğlu “Haydar Aliyev Oryantiring Türkiye Şampiyonası ile Bucak ilçemizin tarihi ve doğal güzelliklerini oryantiring sevdalıları ile tüm Türkiye ile buluşturacağız. Belediye Başkanımız Emrullah Ünal ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Güzel bir şampiyona gerçekleştireceklerine inanıyorum. Burdur ilimize ve Bucak ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

Haydar Aliyev Türkiye oryantiring şampiyonasıTürkiye Oryantiring ŞampiyonasıBucak BelediyesiEmrullah ÜnalTürkiyeBurdurBucak

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.