Türkşeker Hangi Fabrikalarda işçi Alacak

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.'ye 6 ay çalıştırılmak üzere ortaokul mezunu geçici statüde işçi alınıyor. İşçi alımıyla ilgili ilanlar, kurumun resmi internet sitesinde ve Cumhurbaşkanlığına bağlı kurumlarda yayınlandı.

TÜRKŞEKER HANGİ FABRİKALARA İŞÇİ ALACAK?

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. alım yapacağı fabrikaları duyurdu ve buna göre Ağrı, Ankara, Burdur, Ereğli, Elazığ, Erciş, Eskişehir, Ilgın, Kars, Kastamonu, Malatya, Susurluk, Uşak ve Yozgat'ta bulunan şeker fabrikası işletmelerine ortaokul mezunu geçici işçi alınacak.

 

ALINACAK İŞÇİLERDE HANGİ ŞARTLAR ARANIYOR?

İşçilerin alımıyla ilgili detaylar da belli oldu ve buna göre alınacak esaslar şöyle belirlendi:

6 ay çalışacak olan toplam 613 işçide aranacak şartlar şöyle:

- Alınacak işçiler için, Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüklerinden talepte bulunulmak suretiyle 09.08.2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak işlem yapılacaktır.

- Başvurular Türkiye İş Kurumunun İl/Şube Müdürlüklerine yapılabilecektir. Başvuru ile ilgili daha detaylı bilgi Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesinden 11.09.2023 tarihinden itibaren öğrenilebilecektir.

 

İŞTE ALINACAK İŞÇİLERİN VASIFLARI VE MESLEKLERİ ŞÖYLE:

Bilgisayarlı Makine Teknisyeni, Bilgisayar Teknisyeni, Mekaronik Bakım Onarım Teknisyeni, Kimya Teknisyeni, Mekaniker Buhar Kazanları Teknisyeni, Metal Teknolojisi Teknisyeni, İnşaat Teknisyeni, Makine Bakım Onarım Teknisyeni, Eletrik Teknisyeni, Endüstriyel Otomasyon Teknisyeni, Tarım Makinaları Teknisyeni.

Şeker Fabrikaları işçi alımıŞeker FabrikalarıBurdur ŞekerTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.