Vali Çelik Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarıyla birlikte

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarıyla bir araya geldi.

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarıyla bir araya geldi.
Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret eden Vali Çelik, kurum yöneticileriyle bir araya geldi. Hizmet binasında incelemelerde bulunan Vali Çelik, çalışmalar hakkında Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz’dan brifing aldı.
Toplantıda bir konuşma yapan Vali Çelik, eğitim kalitesinin artırılması için herkese sorumluluk düştüğünü vurgulayarak, "Kendi çocuklarımız için ne istiyorsak, tüm çocuklarımızın yarınları için de onu istemeli ve bu doğrultuda çalışmalıyız" dedi.
En büyük görev ve sorumluluğun yarınları sağlamak olduğuna dikkat çeken Vali Çelik, “Eğitim, bir memleketin en değerli alanıdır ve eğitim camiası bilginin taşıyıcısı, memleketin yüz akı bir meslek grubudur. Bu yüzden sizlere destek vermek ve sizleri yüreklendirmek, bizim asli görevimiz. Eğitimin gayesi, yüreğinde insan sevgisi olan ve geleceğimize katkı sağlayacak nesiller yetiştirmek olmalıdır. Bunun için de ilimizin eğitimdeki motivasyonunu ve verimliliğini artırmamız lazım. Ortak akıl ve koordinasyonla çok daha iyi işlere imza atacağımıza yürekten inanıyorum. Hakkari’den Derecik’e kadar değerler eğitimi, okuma alışkanlığı, sosyal ve kültürel faaliyetler başta olmak üzere tüm okullarımızda bir sinerji oluşturmaya çalışacağız. Bunu da sadece okul içi faaliyetlerle değil, sivil toplum kuruluşlarıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarını da bu sürece dahil ederek yapacağız. Tüm gözleri, eğitimin üstüne çekmeye çalışacağız. Biliyoruz ki gözler, eğitime çevrildiğinde, birçok aksayan konumuz da böylece halledilmiş olacak” ifadelerini kullandı.

İHA

Vali ÇelikBelediye Başkan Vekilimilli eğitim müdürlüğüziyaretkonuşmason dakikaTürkiyeHakkari

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.