Vali Türker Öksüz, İnsuyu Mağarası'nın turizm potansiyeline dikkat çekti

Burdur Valisi Türker Öksüz, İnsuyu Mağarası'nın ziyarete açık olan bölümlerini gezerek, mağaranın turizm potansiyeline dikkat çekti. Vali Öksüz, mağaranın Burdur'un önemli bir turizm değeri olduğunu belirtti.

VALİ TÜRKER ÖKSÜZ, İNSUYU MAĞARASI'NDA İNCELEMEDE BULUNDU

Burdur Valisi Türker Öksüz, İlimizin en önemli doğal miraslarından, Ülkemizin Turizme açılan ilk mağarası olan İnsuyu Mağarası'nda incelemede bulundu.

Çeşitli yönlere açılan galerileri, karstik yapısı, sarkıt ve dikitleri, serin havası ile İnsuyu Mağarası'nın eşsiz bir güzellige sahip olduğunu belirten Vali Öksüz, Burdur- Antalya Karayolu üzerinde ulaşımı kolay, şehir merkezine yakın bir konumda bulunan bu doğal mirası herkesin görmesi gerektiğini ifade etti.

Gün içerisinde Burdur İli Tanıtım ve Geliştirme Kurulu toplantısına başkanlık eden Vali Öksüz bu toplantının ardından İnsuyu Mağarası'na geçti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Emre Gürsoy ve Müdür Yardımcısı Osman Koçibay'ın hazır bulunduğu inceleme gezisi sırasında mağaranın ziyarete açık olan tüm bölümlerini gezen, çevresinde incelemede bulunan Vali Öksüz, İnsuyu Mağarası hakkında kapsamlı bilgiler aldı.

Türker Öksüzİnsuyu MağarasıturizmdikkatTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.