Van Özalp kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Rahmi Bulut kimdir?

Özalp ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Elazığ Maden Kaymakamı Rahmi Bulut, Van Özalp Kaymakamı olarak atandı.

Özalp ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Elazığ Maden Kaymakamı Rahmi Bulut, Van Özalp Kaymakamı olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete' de yayımlanan Kaymakamlar Kararnamesi ile çok sayıda ilçenin kaymakamı değişti.

Özalp Kaymakamı Rahmi Bulut Kimdir?

Erzincan’ın Tercan ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tercan’da tamamladı. Kaymakam Bulut, 2014 yılında Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Memuriyet hayatına 2016 yılında Erzurum Valiliği İl Planlama Uzman Yardımcılığı ile başladı. Vergi Müfettiş Yardımcılığı ve Gençlik ve Spor Uzman Yardımcılığı mesleklerinde bulunmuştur. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Rahmi Bulut 9 Eylül 2017 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından açılan 106. Dönem Kaymakam Adaylığı sınavını kazandı. 19 Mart 2018 tarihinde Erzincan Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği Mesleğine intisap etti.

Erzurum-Palandöken ilçesinde Kaymakam Refikliği, Erzurum-Uzundere ve Sivas-Hafik ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulunmuştur. Bulut 2019 yılında Ürdün Üniversitesinde Altı ay süreyle Arapça eğitimi aldı.

Balıkesir/Dursunbey Kaymakamlığı görevinde bulunmuştur. Son olarak 11.08.2022 tarihli ve 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Maden Kaykamlığına atandı. 26.08.2022 tarihinde görevine başlamıştır.

Rahmi BulutatamaTürkiyeVanÖzalp

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.