Yaren Kooperatif ‘Halka Halka Yaren’ Projesi ile Yola Çıktı

Yaren Kooperatif, Elele Projesi kapsamında Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) paydaşlığında ‘Halka Halka Yaren’ etkinliklerine başladı. İşte detaylar...

Yaren Kooperatif, Elele Projesi kapsamında Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) paydaşlığında ‘Halka Halka Yaren’ etkinliklerine başladı. 5-7 Mayıs tarihleri arsında düzenlenen projede öğrencilere kapasite geliştirme eğitimleri verildi.

Avrupa Birliği (AB) tarafından desteklenen Elele Projesi kapsamında MAKÜ’de öğrencilere yönelik kapasite geliştirme eğitimleri verilmeye başlandı. 5 Mayıs’ta başlayan projede 40 öğrenciye ‘sosyal girişim, kültürel miras ve proje yönetimi’ başlıklı eğitimler verildi. Kültür aktarımı üzerine fikir atölyesi düzenlenen projede, eğitime katılan öğrencilere yeni fikirler edinmenin ve yeni kişilerle tanışmanın farklı bakış açıları kazandırması hedefleniyor.

Teke yöresine özgü ‘Sipsi’ çalgısını yerel el sanatçılarından öğrenecek olan gençler öğrenilecek el sanatını da gelecek kuşaklara aktarmanın yollarını bulmaya çalışacaklar. 6-7 Mayıs tarihlerinde devam eden projede 40 üniversite öğrencisine ‘eğitim programlama, şiddetsiz eğitim, proje döngüsü, finansal okuryazarlık’ konularında da eğitimler verildi.

Bu kapsamda Yaren Kooperatif üyeleri Rektör Vekili Prof. Dr. Durmuş Acar’ı makamında ziyaret ederek hem projelerini tanıttılar hem de hediye takdiminde bulundular.

Burdur Mehmet Akif Ersoy ÜniversitesiMAKÜTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.