Yarı Final tamam Türkiye finaline hazırlanıyorlar : Save The Planet

Burdurlu gençler tarafından kurulan Save The Planet gençbizz şirketi ile Türkiye Yarı Finallerine çıkmayı başardılar. Save The Planet ekibi şuan Türkiye Finallerine hazırlanıyorlar.

Her yıl liseler arasında Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen ve genç liseli öğrencilere girişimcilik deneyimi kazandırmayı hedefleyen projede İlçemiz Yeşilova Çok Programlı Anadolu Lisesi 12. Ve 11. Sınıf öğrencileri tarafından kurulan Save The Planet gençbizz şirketi ile Türkiye Yarı Finallerine çıkmayı başardılar.
Save The Planet ekibi %100 pamuk olan tişörtler üzerine kendi tasarlamış oldukları tasarımları Görsel Sanatlar öğretmeni Fikriye AKYOL yardımıyla ürünler üzerine basıyor. Tişörtlerdeki özel etiket ve ağaç tohumu ile kişiler etiketi alıp yırtarak toprağa gömdükten sonra toprağı sulayarak dünyaya 1 ağaç hediye etmiş olacaklar.

Save The Planet ekibi şuan Türkiye Finallerine hazırlanıyorlar.

Yakın zamanda ise Save The Planet gençbizz şirketi sponsorları ve Hindistan merkezli bir çevreci dernek ile yaptıkları iş birliği ile birlikte ilçemizde ağaç dikim faaliyetleri düzenleyecekler.

Burdur yarışmaTürkiyeBurdurYeşilova

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.