YÖK: Bahar eğitim ve öğretim dönemi açılışı ertelendi

Yükseköğretim Kurulu'nca (YÖK), tüm yükseköğretim kurumlarında bahar eğitim ve öğretim döneminin açılışının ikinci bir duyuruya kadar ertelendiği bildirildi.

10 ilde büyük yıkıma sebep olan Kahramanmaraş depremi sonrasında eğitim ve öğretim gün içerisinde alınan karar ile 20 Şubat tarihine kadar ertelenmişti.
Milli Eğitim Bakanlığının eğitim öğretimde 20 Şubat'a kadar tatil kararını açıklamasının ardından YÖK tarafından ikinci bir duyuruya kadar Bahar eğitim ve öğretim döneminin açılışının ertelendiği duyuruldu.
YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, "Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 günü meydana gelen ve 10 ilimizi doğrudan etkileyen deprem nedeniyle; bu bölgeden olup diğer illerdeki yükseköğretim kurumlarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin eğitim ve öğretime katılamayacak olmaları, bu öğrencilerimizden bir kısmının yakınlarının afetten doğrudan etkilenmiş olmaları, yükseköğretim kurumlarımızdaki başta öğrencilerimiz olmak üzere akademik ve idari personelimizin arama, kurtarma ve yardım faaliyetlerine katılmaları dikkate alınarak, tüm yükseköğretim kurumlarımızda bahar eğitim ve öğretim döneminin açılışı ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir" denildi.

YÖKÜniversite tatilKahramanmaraş depremi son dakikaTürkiye

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.