Yunanistan Orman Yangınlarında Artan Can Kaybı: 18 Kişi Hayatını Kaybetti

Yunanistan'da devam eden orman yangınlarında, Türkiye sınırına yakın Meriç Bölgesi'nde 18 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Yangınlarla mücadele devam ediyor.

Yunanistan’da devam eden orman yangınlarında, Türkiye sınırındaki Meriç Bölgesi’ndeki ormanlık alanda 18 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Yunanistan’da 4 gündür kontrol altına alınamayan orman yangınlarında can kaybı artıyor. Pazartesi gününden bu yana alevlere teslim olan Yunanistan’ın Dedeağaç şehrindeki Dadia Milli Parkı’nda 18 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. İtfaiye Sözcüsü Yiannis Atopoios bugün yaptığı açıklamada, herhangi bir kayıp ihbarının olmaması nedeniyle ölen 18 kişinin Yunanistan’a yasa dışı yollarla giren göçmen olma ihtimali üzerinde durduklarını söyledi.

Öte yandan, bugün Dedeağaç’ta biri göçmen olduğu tahmin edilen 2 kişinin cansız bedenine ulaşılmış, hastaneye sıçrayan alevler nedeniyle yeni doğan bebekler ve yoğun bakım hastalarının da aralarında bulunduğu birçok kişi bölgeden tahliye edilmişti.

yangınorman yangınıYunanistan

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.