Antalya plaka kodu: İlin plaka kodu 07 olup, trafikte seyir halinde görmeniz halinde Antalya'ya bağlı bir araç olduğunu anlayabilirsiniz.
Antalya belediye başkanı: 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP'li Muhittin Böcek, oyların %50,62'sini alarak, 714 bin 301 oy ile belediye başkanı seçildi.
Antalya Valisi: Cumhurbaşkanlığının 10 Haziran 2020 tarih ve 2020/273 sayılı Valiler Kararnamesi ile Balıkesir Valisi olarak görev yapmakta olan Ersin Yazıcı, Antalya Valisi olarak atanmıştır. 22 Haziran 2020 tarihinde Bucak ilçesinde göreve başlamıştır.
Antalya Şehrinin Bölgesi : Antalya, bulunduğu konum itibariyle Türkiye'nin Akdeniz Bölgesi'nde bulunan bir ildir.
Antalya ilçe sayısı: Antalya' iline bağlı 19 ilçe olup, bunlar sırasıyla; Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Demre, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Serik, Muratpaşa, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Kepez'dir.
Antalya yüzölçümü: Turizmin başkenti olarak görünen Antalya'nın yüzölçümü 20.177 km2dir.
Antalya nüfusu : Türkiye'nin nüfus yönünden 5. büyük kenti olarak bilinen Antalya'nın 2022 yılı verilerine göre nüfusu, 2 milyon 619 bin 832'dir.
Antalya rakımı: Akdeniz'e kıyısı olan Antalya'nın ortalama deniz seviyesine göre yüksekliği 39 metredir.
Antalya posta kodu: Antalya'nın posta koduna belirlenmiş değer 07000 olup, ilçe ve mahallelere göre değişiklik göstermektedir.
Antalya Alan Kodu: 0242
Antalya Koordinatı: Antalya'nın konumu 36,88414 enlem ve 30,70563 boylam üzerindedir.
Antalya iklimi: Akdeniz iklimine girmekte olan Antalya ili iklimi , yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak ifade edilen iklim tipi diğer bir değişle mutedil deniz ve sıcak deniz iklim sınıfına girer, daha iç kesimlerde ise soğuk ve yarı-kara iklim tipi görülmektedir.
Kepez Belediyesinin, ünlü Kazak ozanı ve sözlü gelenek şiirinin ustası Jambıl Jabayev'in ismini verdiği parka, Türk halklarının geleneksel çalgısı dombranın anıtı dikildi.
Antalya’da Kepez ilçesi Habibler Mahallesi’nde yapımı tamamlanan yolda incelemelerde bulunan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, yolu ulaşıma açarak, bölgede 8 yıldır yaşanan çileyi ortadan kaldırdıklarını söyledi.
Kepez Belediyesinin, geleneksel hale gelen sünnet şöleninin kayıtları başladı. Çocuklarını sünnet ettirmek isteyen aileler, 30 Temmuz’a kadar Belediye Sağlık Merkezine başvurarak kayıtlarını yaptırabilirler.
Antalya'nın Kepez Belediyesinin Destek Eğitim Kurs Merkezi, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda Türkiye birincisi çıkardı.
Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, ilçe genelinde devam eden proje alanlarını gezerek incelemelerde bulundu.
Antalya Kepez Belediyesinin, ünlü Kazak ozanı ve atışma geleneğinin ustası Jambıl Jabayev’in ismini verdiği parka, Türk halklarının kadim geleneksel müzik aleti olan çift telli dombranın anıtı dikiliyor.
NİTELİKLİ CİNSEL SALDIRIDAN AYRI AYRI CEZALANDIRILMASI İSTENDİ Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameyle Cantimur hakkında Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.SANIK İLK KEZ HAKİM KARŞISINDA
Kepez Belediyesi bünyesinde ilçenin 6 noktasında faaliyet gösteren Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evlerinde mezuniyet heyecanı sürüyor.
Kepez Belediyesi Spor Kulübü tekvando takımının kuşak atlama sınavında, yaşları 6 ile 37 arasında değişen sporcuların heyecanı görülmeğe değerdi.
Antalya'nın Kepez ilçesinde bulunan Kepez İlkokulu, Kepez Ortaokulu ve Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu yönetici, öğretmen ve velileri okul ihtiyaçları için tek yürek oldu.
Kepez Belediyesi Başkan Vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin, ilçede 8 mahallede başlatılan doğal gaz çalışmaları kapsamında Hüsnü Karakaş Mahallesi’nde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.
Antalya Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü de, Başkan Mesut Kocagöz’ün sevgi mesajı kapsamında ilçeyi çiçeklerle süslüyor.
Antalya Kepez’in batı mahalleleri temiz enerji kaynağı doğal gaz konforuyla buluşuyor.
Antalya'daki teleferik kazasıyla ilgili soruşturmada tutuklanan CHP'li Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün avukatlarının tutuklu yargılamaya itiraz etti. Avukatların ikinci itirazı da reddedildi.
Antalya Kepez Belediye Meclisi, önceki yönetim döneminde açılan bazı davalardan dolayı belediyeye haciz yapılması işlemini kredi teminat mektubu ile çözdü.
Fenerbahçe ve Beşiktaş karşısında Türkiye Şampiyonluğu kupasını kovalayacak olan Kepez Belediyesi Spor Kulübü Kadın Basketbol Takımı son antrenmanlarını yaptı.
Kepez Belediye Sağlık Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Burak Emre Demir, yaz aylarının gelmesiyle çocukların güneşin zararlı etkilerinden korunması konusunda önemli uyarılarda bulundu.
Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün yerine vekaleten seçilen Prof. Dr. Refik Emre Altekin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Temizlik İşleri Müdürlüğü Şantiyesini ziyaret ederek, belediye işçilerinin bayramını kutladı
Kepez Belediye Tiyatrosu(KBT), 2023-2024 tiyatro sezonunda 151 oyun sahneleyerek 67 bin seyirciye ulaştı.
KEPEZ'DE VEKİL PROF.DR.ALTEKİN Kepez Belediye Meclisi, görevine dönünceye kadar Başkan Mesut Kocagöz’ün yerine Prof.Dr. Refik Emre Altekin’i, başkan vekili seçti.
Kepez’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında belediye protokolü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Başkan Mesut Kocagöz'ün koltuğuna General Şadi Çetinkaya İlkokulu 2. sınıf öğrencisi İmran Babacan oturdu.
Futbolda 2. Lig, hentbolda 1. Lig’e yükselen ve diğer branşlarda şampiyonluk mücadelesi süren Kepez Belediyesi Spor Kulübü’nün Başkanı Hakan Çatal, antrenörleriyle motivasyon toplantısı yaptı.
TFF 3. Lig 1.Grupta mücadele eden Kepezspor geçtiğimiz hafta şampiyonluğunu ilan ederken, kendi sahasında karşılaştığı Ayvalıkgücü karşılaşmasının ardından kupasını aldı.
Kepez Belediyesi, Düdenbaşı, Habibler, Çankaya ve Erenköy mahallelerinde yaya yollarını, 96 bin metrekare (m2) kilit taşlı kaldırım çalışmasıyla güvenli ve konforlu hale getiriyor.
Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün talimatıyla Park ve Bahçeler Müdürlüğü yeşil alanlarda tadilat ve peyzaj çalışması başlattı. Tadilat çalışmaları sırasında vatandaşların talepleri de karşılanıyor.
Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz , 2024 yılı ikinci yarı ikramiye ödemelerini Ramazan Bayramı öncesinde yaparak, işçi personeline çifte bayram yaşattı.
Mahalli İdareler Seçimi'nden zaferle çıkan yeni başkan Mesut Kocagöz, Kepez Belediye Başkanlığı görevinde ilk bayramlaşma törenini gerçekleştirdi. Mesut Kocagöz, bakın neler söyledi
Kepez Belediye Başkanlığı’na seçilen CHP’li Mesut Kocagöz, görevi Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Alanay’dan devraldı.
Kepez Belediye Başkanlığı'na seçilen CHP'li Mesut Kocagöz, görevi Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Alanay'dan devraldı.
Cumhuriyet Halk Partisi'nden seçilen Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, mazbatasını aldı. Mazbatasını alan Kocagöz, 'Bu seçimde sevgi kazandı, kardeşlik kazandı.' dedi.
Kepez Belediyesi Evde Sağlık Hizmetleri ekibi, 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde oy kullanmak isteyen, ancak tek başına gitme imkanı olmayan vatandaşlar için iş başında olacak.
Cumhur İttifakı AK Parti Kepez Belediye Başkan adayı Rıza Sümer, 31 Mart Yerel Seçimleri için vatandaşları sandığa gitmeye çağırdı.
Cumhur İttifakı AK Parti Kepez Belediye Başkan adayı Rıza Sümer, 31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı gün kala saha çalışmalarına kesintisiz olarak devam ediyor.
Antalya Bölgesel Lig Şampiyonu olan Kepez, son engel olan play-off sonrası 2’inci Lig’e göz kırpıyor.
Cumhur İttifakı Kepez Belediye Başkan adayı Rıza Sümer, Erenköy Mahallesi’nde düzenlediği iftarda 2 bin kişiyle buluştu.
Kepez Belediye Başkan Adayı Rıza Sümer, Erenköy Mahallesi'nde düzenlediği iftarda 2 bin kişiyle buluştu.
Kepez Belediye Başkan adayı Rıza Sümer, Şafak Mahallesi sakinleri ile iftar sofrasında buluştu. 100 projeyle Kepez'i kalkındırmayı hedefleyen Sümer, emeklilere yönelik projelerini paylaştı.
Kepez’in geleceği için her zaman hemşehrilerinin yanında olacağına vurgu yapan Kocagöz, “Riskli binaların yerine, deprem standartlarına uygun, enerji verimli, yeşil alanları ve sosyal tesisleri olan modern konutlar inşa edilmesi için öncelikle bir Kentsel Dönüşüm Merkezi kuracağız
Cumhur İttifakı Kepez Belediye Başkan adayı Rıza Sümer, Altınova mahalle sakinleriyle iftar programında bir araya geldi.
Cumhur İttifakı Kepez Belediye Başkan Adayı Rıza Sümer, Gazi ve Yeşilyurt Mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Sümer, "Tıpkı 22 yılda Türkiye'nin genelinde yaptığımız gibi, yeni dönemde de Kepez'de sayısız hizmet ve eseri yine biz kazandıracağız" dedi.
Antalya İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Resmi Belgede Sahtecilik ve Nitelikli Dolandırıcılık suçlarına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında; A.U. ve S.Y.K isimli şahısların KEPEZ ilçesi bölgesinde
Kepez’in tüm mahallelerinde vatandaşlarla sık sık bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz, Yenidoğan Kapalı Pazarında mahalle sakinleriyle buluştu.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz, göreve geldiğinde ilçede ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ücretsiz okul servis müjdesi verdi.