• DOLAR
  6,7368
  %1,85
 • EURO
  7,3003
  %1,25
 • ALTIN
  350,71
  %2,20
 • BIST
  8,2747
  %0,45
ATAKLI ‘YİNE’ ATMIŞ TUTMUŞ!

ATAKLI ‘YİNE’ ATMIŞ TUTMUŞ!

Reklam Reklam Reklam Reklam

Sözcü Gazetesi’nin köşe(li) yazarlarından ve Tele 1 Kanalının destursuz yorumcularından Can Ataklı, türbanlı, daha doğrusu tesettürlü bayan öğretmenler hakkında yine vermiş veriştirmiş-atmış tutmuş! Ataklı, Tele 1 Kanalında yayınlanan “Gün Başlıyor” adlı program da ‘Uzaktan Eğitimi’ güyâ değerlendirmiş. Yani, Ataklı bırakın Ülke.. genelindeki veya çevresindeki tesettürlü hanımları, kadınları kızları, televizyondaki türbanlı ve saygıdeğer bir öğretmene bile tahammül edemeyip saygısızlık etmiş! Fakat kendi tâbiriyle türbanlı, gerçekte ise tesettürlü olan öğretmenler için “FACİA” demiş! Ataklı şunları söylemiş: “Öğretmenin görüntüsü türbanlı öğretmen değil. Îmaj olarak değil. Var mı, maalesef var. Bana göre yanlış ama var… EĞİTİME İLK GÜN ‘TÜRBANLI’ ÖĞRETLENLE BAŞLAMAK KADAR FACİA BİR ŞEY OLAMAZ(!) Burada bâri yapmayın ya…”

İNSAF YA HU! SAYIN CAN ATAKLI! BUNU

BÖYLE BİR GÜNDE BÂRİ YAPMASAYDIN!

Okurlarımın birçoğunun hatırlayacakları gibi, mâlûm Ataklı, ATV Kanalında yayınlanan “Kim Milyoner Olmak İster?” adlı yarışma programına Artvin’den katılarak verdiği doğru-dürüst cevaplar bir yana tatlı mı tatlı tebessümleri ve hoş gülüşleri ile etrafına verdiği pozitif enerji nedeniyle içimizi ısıtmıştı! Ki, daha 4 yaşında iken konuşma yetisini kaybeden, ancak yapılan konuşmaları duyabilen, üstün zekâsıyla Çevre Mühendisi olabilen ve kardeşlerinin eğitim masraflarını karşılamak maksadıyla yarışma programına katılıp 125 bin TL kazanan ‘konuşma engelli’ bir kızımız hakkında da olumsuz yorumlar yapmıştı!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, o programı izlemiş olacak ki, adı gibi kendi de çok güzel olan ve izleyenlerin sevgi ve saygılarını kazanan Ümmü Gülsüm adlı Kızımızı telefonla aramış ve kendisini tebrik ederek başarısını kutlamıştı. Ancak, aynı Ataklı, yine Tele 1’deki programında o hiç beğenmediği veya istemediği türbanlı kadın veya kızlardan biri olan Ümmü Gülsüm’ü hedef almış, bir Cumhurbaşkanı tarafından kutlanmasına tahammül edememiş ve Erdoğan’ın Ümmü Gülsüm’ü ‘başörtülü olduğu için’ aradığını iddia etmişti…

HİÇBİR GÜÇ O’NUN GÜLÜŞLERİNİ ENGELLEYEMEZ

Ve KİMSE TÜRBANI DOLAYISIYLA ELEŞTİRİLEMEZ!!

İnanan insanlar, sırtı başı açık veya gayri tesettür olan bayanlara nasıl saygı duyuyor ve onlara saygıda kusur etmiyorlarsa ki; tesettür Allah’ın (c.c) kesin, âyet ve hadislerle sâbit emri olduğu halde bunu demokrasi ve ‘dinde zorlama yoktur’ düsturu adına sînelerine çekiyor, seslerini çıkarmıyorlarsa; türbanlı, daha doğrusu tesettürlü kadın ve kızlarında, yakınlarının veya sevenlerinin de aynı saygıyı türban ya da tesettür karşıtı insanlardan bekliyorlar, haklı olarak… Amma ve lâkin, Atakçı, pardon Ataklı, keşke (bu düsturlar bir yana, küçücük bir virüs korkusu nedeniyle) bırakın başını, ağzını burnunu, elini ayağını, gözünü kulağını, yani vücudunun tamamına yakınını türban benzeri izolasyonlarla kapattığı, yani zorunlu olarak tesettüre büründüğü bir dönem de bâri bunu yapmasaydı..!

HERKES CAN DERDİNDE, ATAKLI İSE TÜRBAN!

Velhâsıl-ı kelâm, hülâsâ-i netice; bırakın İslâm Âlemini veya Müslüman ülkeleri, dünyanın en gelişmiş teknolojisine sahip olan devletlerini ve en güçlü, sağlıklı sıhhatli devlet adamlarını bile tehdit eden bir virüsün hakkından gelmek için her türlü tedbiri alan, örtülmesi gereken her yerini örten, dolayısıyla da can derdine düşen sağlık çalışanlarının ve tedbirli insanların alkışlandığı bir dönemde güyâ ünlü, sözde bir yazarın kafasını türbana takması son derece sorumsuz bir davranıştır!’ diyor, herkese ‘lâyık’ saygılar sunuyorum.

EY PEYGAMBER! HANIMLARINA, KIZLARINA ve MÛ’MİNLERİN KADINLARINA (bir ihtiyaç için dışarı çıktıkları zaman) DIŞ ÖRTÜLERİNİ ÜSTLERİNE ALMALARINI SÖYLE. ONLARIN TANINMASI ve İNCİTİLMEMESİ İÇİN EN ELVERİŞLİ OLAN BUDUR! ALLAH (c.c) BAĞIŞLAYANDIR, ESİRGEYENDİR(!)

el-Azhâb Sûresi ve 59. Âyet-i kerîme

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

CEHENNEMLİKLERDEN DÜNYA DA HENÜZ GÖRMEDİĞİM İKİ GRUP VARDIR. BİRİ, SIĞIR KUYRUKLARI GİBİ KIRBAÇLARLA İNSANLARI DÖVEN BİR TOPLULUK. DİĞERİ, GİYİNMİŞ OLDUKLARI HALDE ÇIPLAK GÖRÜNEN ve ÖTEKİ KADINLARI KENDİLERİ GİBİ GİYİNMEYE ZORLAYAN ve BAŞLARI DEVE HÖRGÜCÜNE BENZEYEN KADINLARDIR. İŞTE BU KADINLAR CENNETE GİREMEDİKLERİ GİBİ, ŞU KADAR UZAK BİR MESÂFEDEN HİSSEDİLEN KOKUSUNU BİLE ALAMAZLAR(!)

Hz. Muhammed (sav)

Reklam Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • BU AY ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUM
BURDUR’DA FECİ KAZA BİR ÖLÜ BİR AĞIR YARALI

BURDUR’DA FECİ KAZA BİR ÖLÜ BİR AĞIR YARALI

5 Nisan 2020, BURDUR’DA FECİ KAZA BİR ÖLÜ BİR AĞIR YARALI için yorumlar kapalı
BUCAKLILAR DİKKAT! CORONA VİRÜS OLABİLİRSİNİZ…

BUCAKLILAR DİKKAT! CORONA VİRÜS OLABİLİRSİNİZ…

5 Nisan 2020, BUCAKLILAR DİKKAT! CORONA VİRÜS OLABİLİRSİNİZ… için yorumlar kapalı
BUCAK SON DAKİKA İŞSİZ GENÇ BİNADAN ATLAMAK İSTEDİ

BUCAK SON DAKİKA İŞSİZ GENÇ BİNADAN ATLAMAK İSTEDİ

4 Nisan 2020, BUCAK SON DAKİKA İŞSİZ GENÇ BİNADAN ATLAMAK İSTEDİ için yorumlar kapalı
SÖĞÜTLÜ YÖRÜK İŞ ADAMINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

SÖĞÜTLÜ YÖRÜK İŞ ADAMINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

4 Nisan 2020, SÖĞÜTLÜ YÖRÜK İŞ ADAMINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ için yorumlar kapalı
BURDURLU VATANDAŞ MASKE VE ELDİVEN BEKLERKEN…

BURDURLU VATANDAŞ MASKE VE ELDİVEN BEKLERKEN…

4 Nisan 2020, BURDURLU VATANDAŞ MASKE VE ELDİVEN BEKLERKEN… için yorumlar kapalı