• DOLAR
  5,9447
  %0,01
 • EURO
  6,5519
  %0,02
 • ALTIN
  302,17
  %-0,10
 • BIST
  7,7670
  %0,07
BAŞKAN SÖNMEZ ;VEKİL ARKADAŞ ÖZÜR DİLEME ERDEMLİĞİ GÖSTERECEK Mİ?

BAŞKAN SÖNMEZ ;VEKİL ARKADAŞ ÖZÜR DİLEME ERDEMLİĞİ GÖSTERECEK Mİ?

VEKİL ARKADAŞ ÖZÜR DİLEME ERDEMLİĞİ GÖSTERECEK Mİ?
İYİ Parti Bucak İlçe Başkanlığı olarak hatırlanacağı üzere 07/08/2019 tarihinde Bucağımızın eğitim durumunu değerlendiren bir basın açıklaması yapmıştık. Bu açıklamamızda kısaca ‘Bucaktaki nitelikli okulların alacağı öğrenci sayısının azlığı ile ilgili basın açıklaması yapmıştık,bu açıklamamızda Mehmet CADIL Anadolu Lisesinin nitelikli okul kapsamına alınması ve Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Kontenjanının da en az 90 olması gerektiğini söylemiştik ’’
Bu açıklamama cevap olarak Vekil arkadaşımız Yasin UĞUR da şahsım hakkında; İYİ PARTİ İlçe Başkanının eğitimden anlamadığı gibi okuduklarını da anlayamayan bir kişi olması Bucak siyaseti adına çok üzücüdür diye söze başlayarak ‘’ Yeni sınav sistemi ile tüm öğrencilerimiz sınava girme zorunluluğundan kurtulmuş ve adresine yakın Anadolu liselerine, yerleşme imkânı kazanmıştır. Yeni sınav sistemi ile sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumları Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmektedir. Belirlenen okulların kontenjanları il düzeyindeki öğrenci sayısı ve belirlenen okulların kapasitesine göre gene Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulmuştur. 24 derslikli Ercan Akın Fen Lisesine 90 kontenjan, 16 derslikli Gölhisar Fen Lisesine 90 kontenjan, 12 Derslikli olan Adem Tolunay Fen Lisesine ve Karamanlı Fen Liselerine 60 kontenjan verilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Liselere Geçiş Sınavı ile hedefi öğrencilerin %10’unun sınavla öğrenci alan okullara yerleştirilmesidir.’’ diyerek İlçemizin güzide eğitim kurumu olan Fen Lisesine 60 kontenjanla öğrenci almasını savunmuştur.
Birkaç gündür gerek yerel medya da gerekse sosyal medya da Vekil arkadaşımız övüne övüne ‘’ Milli Eğitim Bakanlığımızla yapmış olduğumuz görüşmeler sonrasında gelen talepleri değerlendirmesi sonrasında yapılan düzenlemelerde Adem Tolunay Fen Lisesinin kontenjanı 60 dan 90 a, çıkartılmıştır. Biz milletvekilleri olarak İlimiz ve İlçelerimizin talep ve sorunları ile ilgili çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Eğitimde büyük başarı kazanan İlimizde bu başarısının devamı için desteklerimizi sürdüreceğiz” diye beyanatlar vermektedir.
Hal böyle olunca bizde dün ile bugünü bir hatırlatalım dedik. Biz dün ne söyledikse bugünde aynısını söylüyoruz. Zira doğru bir tanedir. Geldiğimiz süreçte Vekil arkadaşın doğruyu görmesi ve öğrenmesi önemli. İşte bu sebepledir ki Vekil arkadaşı ALKIŞLIYORUZ…Dün 60 kontenjanı savunanlar bugün kontenjanın 90 a çıkması ile gurur duymaktadırlar. Ha sahi ‘’DÜN YİNE BİZİ KANDIRMIŞLAR’’ diyerek bugünü kurtarabilirsiniz.
Biz ilçemizdeki 11.100 seçmenimizden aldığımız destekle Bucakımız için doğruları söylemeye devam edeceğiz. Tavsiyem Sayın Vekil arkadaşa; Bizi dinlerseniz Bucak kazanır. Bir gün herkes İYİ lerin dediklerine gelecektir.Çünkü biz GENÇLERİMİZE ÜLKEMİZE İYİ bir GELECEK VAAD EDİYORUZ. Biz Bucakımızı kandırmayız. Şunu sormak isterim Vekil kardeşe ;o dönem ki basın açıklamanda şahsım hakkında söylemiş olduğun ‘’Eğitimden anlamadığı gibi okuduklarını da anlayamayan bir kişi..’’ sözünden dolayı utanıp yanakların kızardı mı?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • BU AY ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUM
BUCAK VEFAT FATMA ÜRESİN

BUCAK VEFAT FATMA ÜRESİN

28 Ocak 2020, BUCAK VEFAT FATMA ÜRESİN için yorumlar kapalı
BUCAK VEFAT ABDURRAHMAN GÜREL

BUCAK VEFAT ABDURRAHMAN GÜREL

27 Ocak 2020, BUCAK VEFAT ABDURRAHMAN GÜREL için yorumlar kapalı
KARAMANLI’DA TRAKTÖR İLE MOTOR ÇARPISTI MOTOR SÜRÜCÜSÜ AĞIR YARALANDI

KARAMANLI’DA TRAKTÖR İLE MOTOR ÇARPISTI MOTOR SÜRÜCÜSÜ AĞIR YARALANDI

27 Ocak 2020, KARAMANLI’DA TRAKTÖR İLE MOTOR ÇARPISTI MOTOR SÜRÜCÜSÜ AĞIR YARALANDI için yorumlar kapalı
Burdur il ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri 1.Kanaat Dönemini Değerlendirdiler

Burdur il ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri 1.Kanaat Dönemini Değerlendirdiler

27 Ocak 2020, Burdur il ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri 1.Kanaat Dönemini Değerlendirdiler için yorumlar kapalı
ARAÇLAR TOFAŞ OLUNCA İŞLER KARIŞTI OLAY BUCAK’TA YAŞANDI

ARAÇLAR TOFAŞ OLUNCA İŞLER KARIŞTI OLAY BUCAK’TA YAŞANDI

27 Ocak 2020, ARAÇLAR TOFAŞ OLUNCA İŞLER KARIŞTI OLAY BUCAK’TA YAŞANDI için yorumlar kapalı