BAŞKAN ÜNAL TEK TEK ANLATTI

BAŞKAN ÜNAL TEK TEK ANLATTI

Reklam Reklam Reklam Reklam

 

Kıymetli Hemşehrilerimiz;

Süleyman Demirel Bulvarı Üzerinde, Karayolları 13. Bölge Müdürlüğümüz aşınma asfaltı çalışmasına başlayınca sizlerden gelen pek çok soru ile karşılaştık. Şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde bu soruları sizin için derleyerek; cevapladık.

Soru 1). Süleyman Demirel Bulvarındaki asfalt yeni asfaltı. Durup dururken şimdi bu yolun asfaltlanması elzemmiydi?

Cevap 1). Evet elzemdi. Bucak-Kocaaliler yolu Karayollarının uhdesinde. Karayolları yönetmeliğine göre Karayollarının yetkisinde olan alanlarda sıcak asfalt çalışmasının üstüne belirli bir süre geçtikten sonra aşınma asfaltının atılması zorunlu idi. Karayolları ile yaptığımız görüşmeler sonucu daha önceden yapılması gereken ancak ödenek yetersizliğinden yapılamayan sıcak asfalt çalışmasının tamamlayıcı bir unsuru olan BSK Aşındırma asfaltını planlamaya aldırarak; çalışmaları başlattık.

Soru 2). Ara yolları Süleyman Demirel Bulvarına bağlayan kavşak geçişleri niye kapatıldı?  En azından birkaç noktadan karşıya yol verilemezmiydi?

Cevap 2). Karayolları ile yapılan görüşmede aşınma asfaltı yapılan yolun yıkanması, kurutulması ve yapışkan için en az tozlu ve nemli halde bırakılması lazımdı. Bu yüzden bir ya da birkaç noktadan yol geçişlerinin açılması asfaltlamada sıkıntı yaratabilirdi.

Soru 3). Süleyman Demirel Bulvarındaki bu yol yeni ve güzel olduğu için bu asfalt Sanayi yolu gibi kent genelindeki farklı yollarda kullanılabilirmiydi?

Cevap 3). Hayır kullanılamazdı. Çünkü Bucak merkezde sadece Süleyman Demirel Bulvarı Karayollarının uhdesinde. Bu yüzden bu aşınma asfaltı sadece bu alanda uygulanabiliyor. Diğer taraftan Aşınma asfaltı yeni bir asfalt çalışması değil. Var olan daha önceden yapılmış olan sıcak asfalt çalışmasının tamamlayıcı bir unsuru olarak yapılıyor.

Soru 4). Çalışmalar ne zaman bitecek?

Cevap 4). Çalışmalar karşılıklı olmak üzere 5 Kısım şeklinde planlandı. 1. ve 2. Kısım karşılıklı şekilde üçgen kavşağa kadar olan kısım. 3. Kısım Hoca Ahmet Yesevi Caddesine kadar olan kısım. 4. ve 5. Kısım karşılıklı Hoca Ahmet Yesevi Caddesinden Kremna sapağına kadar olan kısım. Her kısım yaklaşık 5 günde bitecek şekilde formüle edildi. Ancak belirlenen süreden daha öncede çalışmalar tamamlanabilir.

Anlayışınız, desteğiniz ve sabrınız için bir kez daha teşekkür ediyoruz. Saygılarımızla…

Reklam Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • YENİ
  • YORUM
OSMAN OKTAY YAZDI KASABANIN ŞERİFİ

OSMAN OKTAY YAZDI KASABANIN ŞERİFİ

30 Haziran 2020, OSMAN OKTAY YAZDI KASABANIN ŞERİFİ için yorumlar kapalı
ÖZÇELİK TECRÜBESİYLE GÖREVE DEVAM EDİYOR

ÖZÇELİK TECRÜBESİYLE GÖREVE DEVAM EDİYOR

30 Haziran 2020, ÖZÇELİK TECRÜBESİYLE GÖREVE DEVAM EDİYOR için yorumlar kapalı
BUCAK VEFAT RECEP KAYACAN

BUCAK VEFAT RECEP KAYACAN

30 Haziran 2020, BUCAK VEFAT RECEP KAYACAN için yorumlar kapalı
AĞLASUN VEFAT ÜMMÜ ÖZDEMİR MENGİ

AĞLASUN VEFAT ÜMMÜ ÖZDEMİR MENGİ

30 Haziran 2020, AĞLASUN VEFAT ÜMMÜ ÖZDEMİR MENGİ için yorumlar kapalı
BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDE 12. SINIFLARIN MEZUNİYET COŞKUSU

BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDE 12. SINIFLARIN MEZUNİYET COŞKUSU

30 Haziran 2020, BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDE 12. SINIFLARIN MEZUNİYET COŞKUSU için yorumlar kapalı