• DOLAR
  5,9476
  %0,06
 • EURO
  6,5465
  %-0,06
 • ALTIN
  300,22
  %-0,74
 • BIST
  7,7235
  %-0,49
İYİ PARTİ BUCAK İLÇE BAŞKANI SAFA SÖNMEZ; ”2.KEZ SU ZAMMI BUCAK’LIYA ZULÜMDÜR ACİLEN GERİ ÇEKİN”

İYİ PARTİ BUCAK İLÇE BAŞKANI SAFA SÖNMEZ; ”2.KEZ SU ZAMMI BUCAK’LIYA ZULÜMDÜR ACİLEN GERİ ÇEKİN”

İYİ Parti İlçe Başkanı Safa Sönmez ve İYİ Parti Bucak Meclis Üyeleri Fuat Şan, Nurettin Durmaz, Aynur Akçay, Ali Sağar ile birlikte 5 Aralık 2019 perşembe günü parti teşkilatında yaptığı basın açıklamasında içme suyu zammının geri çekilmesini istediler.
İYİ Parti İlçe Başkanı Safa Sönemez “3 Aralık 2019 tarihinde yapılan Bucak Belediye Meclisi 10 maddelik bir gündem ile toplanmıştır. Bu 10 maddelik gündemin 5’nci maddesi, Bucak Belediyesi Ücret Tarifelerinin Görüşülmesi yer almıştır. Ücret tarife değişikliğinde, fen işleri, itfaiye, mezarlıklar, mali işler, zabıta müdürlüğü, pazar yeri harçları, ilan reklam harçları ve en önemlisi de içme suyu ücretlerinin zamlanması demektir. Meclis toplantısında sıra Bucak Belediyesi ücret tarifelerinin zammının görüşülmesine geldiğinde halkımızın hizmetine sunulan yaklaşık 150-200 farklı kalemlerde yüzde 10 ela yüzde 100 zam taleplerinin olduğu, yaklaşık üç dört ay önce yüzde 40 oranında zam yapılan içme suyumuzun, tekrar yüzde 25 oranında zam yapılmıştır” dedi. İYİ Parti ilçe Başkanı Safa Sönmez Devletin resmi kurumlarının ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın açıklamalarına göre, yüzde 8 enflasyon olan ülkemizde daha önce yüzde 40 zam yapılan içme suyumuzun üç ay aradan sonra yüzde 25 daha zam yapılması üç dört ay içerisinde toplam suya yüzde 60 zam yapılması ilçe halkına yapılan bir zulüm olduğunu söyledi.

İÇME SUYU ZAMMI GERİ ÇEKİLSİN

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez ve İYİ Partili Belediye Meclis Üyeleri üç ayda yüzde 40 ve yüzde 25’lik zamlar ile toplam yüzde 60’a yükselen içme suyu zamlarında son yapılan yüzde 25’lik zam geri çekilmesini talep ettiler. İYİ Parti İlçe Başkanı Safa Sönmez “3 Aralık tarihinde 9 Ak partili Meclis Üyesi ve Belediye Başkanı Emrullah Ünal’ın içme suyu zammına evet demelerine rağmen 6 İYİ Partili Meclis üyemiz ret oyu vererek, 6’ya karşılık 10 oyla kabul edilmiştir. Son yüzde 25’lik su zammında işyerleri ve meskenlerde kullanılan ton başına istenen zam talepleri şöyle; 1 ile 25 ton arası 3 TL’den 3,75 TL’ye, 25 ile 40 ton arası 4 TL’den 5 TL’ye, 40 ton yukarısı 6 TL’den 7,50 TL’ye zam yapılmıştır. Yaşam kaynağı olan suya yapılan zam başta dar gelirlinin olmak üzere tüm halkımıza yapılan bir zulümdür. Bucak Ak Parti Meclis üyeleri ve Belediye Başkanı Emrullah Ünal’ın kararları ile alınan içme suyu zammı meclisin ilk toplantısında zam geri alınmalıdır” dedi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Safa Sönmez Kocaaliler Belediye Başkanı Selahattin Gökçe’nin sosyal medyadan paylaştığı, “Suya zam yok, 2018 fiyatları ile devam” paylaşımını örnek göstererek, dar gelirli bir belde suya zam yapmıyorsa, Bucak Belediyesi bir sürü imkandan sonra neden yapıyor diye sordu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • BU AY ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUM
KÜLTÜR ve TURİZM BAKANLIĞINDA,BURDUR KONUŞULDU BAKAN MEHMET NURİ ERSOY’A BURDUR TALEPLERİNİ SIRALADILAR

KÜLTÜR ve TURİZM BAKANLIĞINDA,BURDUR KONUŞULDU BAKAN MEHMET NURİ ERSOY’A BURDUR TALEPLERİNİ SIRALADILAR

28 Ocak 2020, KÜLTÜR ve TURİZM BAKANLIĞINDA,BURDUR KONUŞULDU BAKAN MEHMET NURİ ERSOY’A BURDUR TALEPLERİNİ SIRALADILAR için yorumlar kapalı
Akcan Gıda, Yeni Vizyonu İle Bucaklıların Hizmetinde…

Akcan Gıda, Yeni Vizyonu İle Bucaklıların Hizmetinde…

28 Ocak 2020, Akcan Gıda, Yeni Vizyonu İle Bucaklıların Hizmetinde… için yorumlar kapalı
            VERİMLİ ARAZİLERİMİZ      Ve FAY HATLARIMIZ

            VERİMLİ ARAZİLERİMİZ      Ve FAY HATLARIMIZ

28 Ocak 2020,             VERİMLİ ARAZİLERİMİZ      Ve FAY HATLARIMIZ için yorumlar kapalı
BUCAK BURDUR YOLUNDA ZİNCİRLEME KAZA 1 YARALI

BUCAK BURDUR YOLUNDA ZİNCİRLEME KAZA 1 YARALI

28 Ocak 2020, BUCAK BURDUR YOLUNDA ZİNCİRLEME KAZA 1 YARALI için yorumlar kapalı
BAŞKAN SELİMOĞLU SU ABONELERİMİZİN MAĞDUR OLMAMASINI SAĞLIYORUZ

BAŞKAN SELİMOĞLU SU ABONELERİMİZİN MAĞDUR OLMAMASINI SAĞLIYORUZ

28 Ocak 2020, BAŞKAN SELİMOĞLU SU ABONELERİMİZİN MAĞDUR OLMAMASINI SAĞLIYORUZ için yorumlar kapalı