Eğitim Haber Girişi: 22.06.2022 - 18:31, Güncelleme: 22.06.2022 - 18:44

Bucak OSB'den Eğitime Dev Destek Yemek ve Servis Giderini Karşılayacak

 

Bucak OSB'den Eğitime Dev Destek Yemek ve Servis Giderini Karşılayacak

Bucak Organize Sanayisi, eğitime her zaman olduğu gibi destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Meçikoğlu açıklamalarda bulundu.
Bucak Organize Sanayi Bölgesi Başkanı ve Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, Bucak OSB MTAL'de okumak için gelecek öğrencilere servis ve yemek masraflarını karşılayacaklarını söyledi. Başkan Hasan Yalçın Meçikoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; Çok Kıymetli Hemşerilerim, Basınımızın Güzide Temsilcileri; Bucak Organize Sanayi Bölgesi 2001 yılında kurulmuş olup sürekli gelişme göstermiştir. Bölgemizde şu anda 68 firmamız faaliyet göstermektedir. Bu büyüme girişimcilerimizin ve çalışanlarımızın emeğidir.  Sürekli istihdam ve yatırım hedefleyen girişimcilerimizin en büyük temel problemlerinden biri nitelikli iş gücüdür. Nitelikli işgücü yetiştirme görevi ülkemizde Meslek Liselerine ive Mesleki Eğitim Merkezlerine verilmiştir.  Bizler yönetim olarak eğitimin her parçasında yer alarak okulumuza maddi ve manevi desteklerde bulunduk ve bulunmaya da devam ediyoruz. Bucak Organize Sanayicileri olarak öncelikle bölge içerisinde yapılacak olan okul için 35.000 metre karelik parselimiz tahsis edilmiştir. Okul yapıldıktan sonra da desteklerimiz devam etmiştir.  Ancak Nitelikli İşgücü her yerde olduğu gibi bizim bölgemizde de sorun olmaktadır. Bu nedenle bu sorunun çözümü noktasında da yine Bucak Sanayicileri olarak çözüm üretmeye gayret etmekteyiz.  Bucak Organize Sanayi Bölgesi okuluna sahip çıkarak; 2022-2023 Eğitim öğretim yılında, Bucak Organize Sanayi Bölgesi içerisinde hizmet veren Bucak Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kayıt yaptıran her öğrenciye şehir içi taşıması ve yemek desteği verecektir.  Köylerden gelecek öğrencilerimiz 200 kişilik öğrenci pansiyonumuzda kalabilecektir.  Bu okuldan mezun olan öğrencilerimize bölge sanayicileri tarafından istihdam kolaylığı sağlanacaktır.  Her zaman söylediğim gibi bu okullardan mezun olan öğrencilerimiz “Ara Eleman değil Aranan Eleman” olmuşlardır ve olacaktır.  Okulumuz öğrencilerimizin sadece lise mezunu olmalarını sağlamakla kalmayıp iş yeri açma belgesi de vermektedir.  Ayrıca yenilenen müfredat programları ile üniversite eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerimiz için de son sınıfta akademik ders paketlerimiz bulunmaktadır. Bu akademik ders paketleri son sınıfta isteyen öğrencilere üniversiteye hazırlanma fırsatını sunmaktadır. Yine okulumuz bünyesinde bulunan Mesleki Eğitim Merkezi Programı ile çırak olarak lise eğitimine devam edecek öğrencilere de fırsatlar sunulmaktadır. Çocuklarımız bölge işyerlerinde çalışarak ve okuyarak da lise mezunu olabilirler. Tüm bu fırsatları hemşerilerimizin dikkatine sunuyoruz. İş ve istihdamın kapısı artık Meslek Liselerinden geçmektedir. Mezun olduktan sonra işe yerleşmede sorun yaşamayacağınız okullar meslek liseleridir. 
Bucak Organize Sanayisi, eğitime her zaman olduğu gibi destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Meçikoğlu açıklamalarda bulundu.

Bucak Organize Sanayi Bölgesi Başkanı ve Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, Bucak OSB MTAL'de okumak için gelecek öğrencilere servis ve yemek masraflarını karşılayacaklarını söyledi.

Başkan Hasan Yalçın Meçikoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Çok Kıymetli Hemşerilerim, Basınımızın Güzide Temsilcileri;

Bucak Organize Sanayi Bölgesi 2001 yılında kurulmuş olup sürekli gelişme göstermiştir.

Bölgemizde şu anda 68 firmamız faaliyet göstermektedir. Bu büyüme girişimcilerimizin ve çalışanlarımızın emeğidir. 

Sürekli istihdam ve yatırım hedefleyen girişimcilerimizin en büyük temel problemlerinden biri nitelikli gücüdür. Nitelikli işgücü yetiştirme görevi ülkemizde Meslek Liselerine ive Mesleki Eğitim Merkezlerine verilmiştir. 

Bizler yönetim olarak eğitimin her parçasında yer alarak okulumuza maddi ve manevi desteklerde bulunduk ve bulunmaya da devam ediyoruz.

Bucak Organize Sanayicileri olarak öncelikle bölge içerisinde yapılacak olan okul için 35.000 metre karelik parselimiz tahsis edilmiştir. Okul yapıldıktan sonra da desteklerimiz devam etmiştir. 

Ancak Nitelikli İşgücü her yerde olduğu gibi bizim bölgemizde de sorun olmaktadır. Bu nedenle bu sorunun çözümü noktasında da yine Bucak Sanayicileri olarak çözüm üretmeye gayret etmekteyiz. 

Bucak Organize Sanayi Bölgesi okuluna sahip çıkarak; 2022-2023 Eğitim öğretim yılında, Bucak Organize Sanayi Bölgesi içerisinde hizmet veren Bucak Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kayıt yaptıran her öğrenciye şehir içi taşıması ve yemek desteği verecektir. 

Köylerden gelecek öğrencilerimiz 200 kişilik öğrenci pansiyonumuzda kalabilecektir. 

Bu okuldan mezun olan öğrencilerimize bölge sanayicileri tarafından istihdam kolaylığı sağlanacaktır. 

Her zaman söylediğim gibi bu okullardan mezun olan öğrencilerimiz “Ara Eleman değil Aranan Eleman” olmuşlardır ve olacaktır. 

Okulumuz öğrencilerimizin sadece lise mezunu olmalarını sağlamakla kalmayıp yeri açma belgesi de vermektedir. 

Ayrıca yenilenen müfredat programları ile üniversite eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerimiz için de son sınıfta akademik ders paketlerimiz bulunmaktadır. Bu akademik ders paketleri son sınıfta isteyen öğrencilere üniversiteye hazırlanma fırsatını sunmaktadır.

Yine okulumuz bünyesinde bulunan Mesleki Eğitim Merkezi Programı ile çırak olarak lise eğitimine devam edecek öğrencilere de fırsatlar sunulmaktadır. Çocuklarımız bölge işyerlerinde çalışarak ve okuyarak da lise mezunu olabilirler. Tüm bu fırsatları hemşerilerimizin dikkatine sunuyoruz. İş ve istihdamın kapısı artık Meslek Liselerinden geçmektedir. Mezun olduktan sonra işe yerleşmede sorun yaşamayacağınız okullar meslek liseleridir. 

Burdur HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve nnchaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.