Bucak’ta engelli vatandaşların yararlanabileceği Engelsiz Yaşam Parkı açıldı

Bucak’ta engelli vatandaşların yararlanabileceği Engelsiz Yaşam Parkı açıldı

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam

Bucak Belediyesi park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapımı gerçekleştirilen ENGELSİZ parkın açılışı 2 aralık pazartesi günü yapıldı. ENGELSİZ parkın açılışına Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Ağlasun Belediye Başkanı Ali Ulusoy,Kocaaliler Belediye Başkanı Selahattin Gökçe , Bucak Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı, İlçe Müftüsü Mehmet Eröz, Ak parti İl Başkanı Volkan Mengi, Bucak ilçe Başkanı Mustafa Oğuz, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, engelli çocuklar ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “Yeni yapılan Engelsiz parkının bin 800 metre yeşil alan, sert zemin alanı bin 400 metre kare, oyun grubu ve spor tesisleri alanı 609 metre kare, basketbol sahası 420 metre kare, ileriki günlerde yapılacak olan eğitim ve idare binası ile 325 metre kare olmak üzere toplam 4 bin 819 metre kare üzerine kuruldu” dedi. Belediye Başkanı Emrullah Ünal 3 Aralık Dünya Engelliler gününün kutlanacak yada bayram yapılacak bir gün değil, engellilerin sorunlarının dilme getirileceği bir gün olması gerektiğini belirterek, engellerin çevreden kaynaklı olduğunu belirtti.

Bucak Kaymakamı Erol Tarıkulu ise yaptığı konuşmada engelli olmak bir seçim olmadığını, engelli kişi doğuştan ve daha sonradan olabileceği, her engelsiz gibi görünün kişinin sonradan engelli olabileceğini belirterek şöyle dedi. “Devletimiz son yıllarda ciddi anlamda çalışmalarda Türkiye birçok dünya ülkesinin önüne geçmiş durumda” dedi. Kaymakam Erol Tanrıkulu ilçede toplamda 357 vatandaşa engelli maaşı, 450 vatandaşa barınma yardımı, 87 vatandaşa hem barınma hem de eğitim yardımı yaptıklarını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından Protokol ve engelli çocuklar ile birlikte Onaç Mahallesine yaptırılan Engelsiz Yaşam Parkının açılışı yapıldı. Açılıştan sonra davetliler Yaşam Parkının içerisini gezdiler. akça gazete

Reklam Reklam Reklam Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • YENİ
  • YORUM
HASTANEDEN HABER GELDİ

HASTANEDEN HABER GELDİ

24 Mayıs 2020, HASTANEDEN HABER GELDİ için yorumlar kapalı
ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERİN EVLERİNE YKS DENEME KİTAPÇIĞI VE MASKELER ULAŞMAYA BAŞLADI

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERİN EVLERİNE YKS DENEME KİTAPÇIĞI VE MASKELER ULAŞMAYA BAŞLADI

24 Mayıs 2020, ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERİN EVLERİNE YKS DENEME KİTAPÇIĞI VE MASKELER ULAŞMAYA BAŞLADI için yorumlar kapalı
BUCAK’TA 1 EV KARANTİNA ALTINDA

BUCAK’TA 1 EV KARANTİNA ALTINDA

24 Mayıs 2020, BUCAK’TA 1 EV KARANTİNA ALTINDA için yorumlar kapalı
KARAMANLI VEFAT HÜSEYİN ÖTKEN

KARAMANLI VEFAT HÜSEYİN ÖTKEN

24 Mayıs 2020, KARAMANLI VEFAT HÜSEYİN ÖTKEN için yorumlar kapalı
YEŞİLOVA VEFAT ŞEREF TÜRK

YEŞİLOVA VEFAT ŞEREF TÜRK

24 Mayıs 2020, YEŞİLOVA VEFAT ŞEREF TÜRK için yorumlar kapalı