Gündem Haber Girişi: 23.11.2021 - 17:03, Güncelleme: 23.11.2021 - 17:03

Bucak'ta İŞKUR Destekli İstihdam Garantili Kurs Açılıyor

 

Bucak'ta İŞKUR Destekli İstihdam Garantili Kurs Açılıyor

BUCAK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE İŞ-KUR DESTEKLİ İSTİHDAM GARANTİLİ KURS AÇILMASI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
Bucak Organize Sanayi Bölgesinde sanayicinin nitelikli işgücüne katkı sağlamak amacı ile İş-Kur destekli işsiz gençlere alternatif oluşturmak için ‘CNC Freze Tezgahı Operatörü’ kursu için Bucak Organize Sanayi Yönetim Kurulu, Bucak İş-Kur Müdürlüğü, Bucak İlçe Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa bir protokol imzaladı. Protokol kapsamında 15 genç işsize ‘400 saat CNC Freze Tezgahı Operatörlüğü Eğitimi’ Bucak Organize Sanayi Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde verilecektir. Eğitimler makine teknolojisi öğretmenleri tarafından teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir. Kursiyerlere kurs süresince günlük yevmiye ödenecektir. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler Bucak Organize Sanayi Bölgesinde makine üreticisi olan firmalarda istihdam edilecektir. Böylelikle hem sanayicimizin işgücü ihtiyacı karşılanıp hem de gençlerimizin istihdamı sağlanacaktır. Bucak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın MEÇİKOĞLU nın ‘Bucak Organize Sanayi Yönetimi olarak nitelikli işgücü arayışında sanayicimizi yalnız bırakmıyoruz. İş-kur destekli ‘CNC Freze Tezgahı Operatörü’ kursu açıyoruz. Bu kursta Organize Bölgemiz ile civardaki işletmelerimizin operatör ihtiyacını gidereceğiz. Ayrıca 15 gencimize  de istihdam garantisi sağlayan bir kurs açıyoruz.   Kursa istihdam garantisi veren firmalarımıza da ayrıca teşekkür ederim. Kurslarımız bölgemizin okulunda, ‘Makine Teknolojileri’ alanında uzman öğretmenler tarafından verilecektir. Kurs sonunda katılımcılara kursa katılım belgesi verilecek, kursiyerlerimize de İş-kur günlük harcırah ödeyecektir. Bölgemizin insan gücü ihtiyacını karşılamaya dönük kursları her zaman açıp gençlerin istihdamını da sağlayan çalışmalara hız veriyoruz’ dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet YAZAR;  “Bölgemizde bulunan Bucak Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz nitelikli işgücü oluşturulmasında 7 alanda hizmet vermektedir. Bu kursla okulumuzun bölge içerisinde kurulmasının amacına ulaşılacaktır. Biz Milli Eğitim olarak eğitim ve istihdam projelerinde yer almayı isteriz. İstihdam garantisi veren firmalarımıza teşekkür ederiz. Bu çalışmaların farklı sektörlerde de olması gençlerimiz ve sanayicilerimiz için daha iyi olacaktır.”‘ dedi.     
BUCAK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE İŞ-KUR DESTEKLİ İSTİHDAM GARANTİLİ KURS AÇILMASI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Bucak Organize Sanayi Bölgesinde sanayicinin nitelikli işgücüne katkı sağlamak amacı ile İş-Kur destekli işsiz gençlere alternatif oluşturmak için ‘CNC Freze Tezgahı Operatörü’ kursu için Bucak Organize Sanayi Yönetim Kurulu, Bucak İş-Kur Müdürlüğü, Bucak İlçe Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa bir protokol imzaladı. Protokol kapsamında 15 genç işsize ‘400 saat CNC Freze Tezgahı Operatörlüğü Eğitimi’ Bucak Organize Sanayi Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde verilecektir. Eğitimler makine teknolojisi öğretmenleri tarafından teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir. Kursiyerlere kurs süresince günlük yevmiye ödenecektir. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler Bucak Organize Sanayi Bölgesinde makine üreticisi olan firmalarda istihdam edilecektir. Böylelikle hem sanayicimizin işgücü ihtiyacı karşılanıp hem de gençlerimizin istihdamı sağlanacaktır. Bucak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın MEÇİKOĞLU nın

‘Bucak Organize Sanayi Yönetimi olarak nitelikli işgücü arayışında sanayicimizi yalnız bırakmıyoruz. İş-kur destekli ‘CNC Freze Tezgahı Operatörü’ kursu açıyoruz. Bu kursta Organize Bölgemiz ile civardaki işletmelerimizin operatör ihtiyacını gidereceğiz. Ayrıca 15 gencimize  de istihdam garantisi sağlayan bir kurs açıyoruz.   Kursa istihdam garantisi veren firmalarımıza da ayrıca teşekkür ederim.

Kurslarımız bölgemizin okulunda, ‘Makine Teknolojileri’ alanında uzman öğretmenler tarafından verilecektir. Kurs sonunda katılımcılara kursa katılım belgesi verilecek, kursiyerlerimize de İş-kur günlük harcırah ödeyecektir.

Bölgemizin insan gücü ihtiyacını karşılamaya dönük kursları her zaman açıp gençlerin istihdamını da sağlayan çalışmalara hız veriyoruz’ dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet YAZAR;  “Bölgemizde bulunan Bucak Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz nitelikli işgücü oluşturulmasında 7 alanda hizmet vermektedir. Bu kursla okulumuzun bölge içerisinde kurulmasının amacına ulaşılacaktır. Biz Milli Eğitim olarak eğitim ve istihdam projelerinde yer almayı isteriz. İstihdam garantisi veren firmalarımıza teşekkür ederiz. Bu çalışmaların farklı sektörlerde de olması gençlerimiz ve sanayicilerimiz için daha iyi olacaktır.”‘ dedi.     

Burdur HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve nnchaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.