Bucak’ta Muhtarlar Günü Kutlandı!

Bucak’ta Muhtarlar Günü Kutlandı!

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam

Bucak’ta Muhtarlar Günü Kutlandı!

Bucak’ta muhtarlar günü 19 Ekim 2019 Cumartesi günü cumhuriyet meydanında kutlandı.

Muhtarlar günü kutlamasına Bucak Belediye Başkan yardımcısı Yasin Çiçek, Bucak belediyesi Özel İdare Müdürü Ferruh Kanık, Bucak Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Cemal Acar, Bucak mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Bucak Cumhuriyet meydanında ki Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Bucak Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Cemal Acar ‘Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı tarafından 19 Ekim 2015 tarihinde yayınlanan bir genelge ile “Ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesi, 1829 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir. Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi amacıyla 19 Ekim gününün Muhtarlar Günü olarak belirlenmesi ile Türkiye’de her yıl 19 Ekim Muhtarlar günü olarak kutlanıyor. Yerel idarelerde de demokrasi halkasının başladığı ilk adım köy ve mahalle muhtarlıklarıdır. Tüm muhtarlarımızın gününü kutluyorum’ dedi.

19  Ekim muhtarlar gününde muhtarlar, halkın mutlu ve hüzünlü günlerinde aranan bir kişi olduğunu ve de bir devlet memuru olduklarını ifade ederek görev ciddiyetini, sorumluluğunu ve bilincini vurguladı. Bucak muhtarları günün anlam ve önemi hakkında ‘Biz muhtarlar halkın dili olarak her zaman vatandaşımızın yanında ve görevlerimizin bilincinde emin adımlarla ilerliyoruz. Tüm muhtar olan meslektaşlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutlarız’ dediler.

‘Bucak’ta Muhtarlardan Mehmetçiklere Selam’

Muhtarlar günü kutlama programına katılan köy ve mahalle muhtarları, Cumhuriyet Meydanında ellerinde bayraklar ile  “Bir ölür, bin diriliriz Mehmetçiğimizin daima yanındayız” yazılı açtıkları pankartla  BarışPınarı harekatına katılan Mehmetçiklere ve tüm askerlere Bucak cumhuriyet meydanı Atatürk anıtı önünden selam gönderdiler.

Muhtarlar günü kutlama programının devamında Bucak belediyesi toplantı salonuna geçilerek Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Çiçek, Özel İdare Müdürü Ferruh Kanık ve Bucak Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Cemal Acar, köy ve mahalle muhtarlarının sorunları dinlediler.

Toplantı mahalle ve köy muhtarlarının talepleriyle devam etti. Bucak belediyesinin çalışmalarından memnun olduklarını savunun muhtarlar Belediye Başkanı Emrullah Ünal’a teşekkürlerini ilettiler. Teşekkürlerinin ifadesi olarak Bucak Alladdin mahallesi muhtarı İsmail Tuncer Bucak belediye başkan yardımcısı Yasin Çiçek’e plaket takdim etti. Program Karşılıklı duygu ve düşüncelerin belirtilmesinin ardından hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

 

Reklam Reklam Reklam Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • YENİ
  • YORUM
SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASININ İLK İKİ GÜNÜNDE İL GENELİNDE UYGULANAN İDARİ YAPTIRIMLAR

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASININ İLK İKİ GÜNÜNDE İL GENELİNDE UYGULANAN İDARİ YAPTIRIMLAR

25 Mayıs 2020, SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASININ İLK İKİ GÜNÜNDE İL GENELİNDE UYGULANAN İDARİ YAPTIRIMLAR için yorumlar kapalı
14 GÜN SONRA YOLLAR AÇILDI

14 GÜN SONRA YOLLAR AÇILDI

25 Mayıs 2020, 14 GÜN SONRA YOLLAR AÇILDI için yorumlar kapalı
BUCAK’TA LUKOİL MARKET BAYRAM BOYUNCA HİZMETİNİZDE

BUCAK’TA LUKOİL MARKET BAYRAM BOYUNCA HİZMETİNİZDE

24 Mayıs 2020, BUCAK’TA LUKOİL MARKET BAYRAM BOYUNCA HİZMETİNİZDE için yorumlar kapalı
MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK’TEN ANLAMLI İLAHİ

MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK’TEN ANLAMLI İLAHİ

24 Mayıs 2020, MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK’TEN ANLAMLI İLAHİ için yorumlar kapalı
BUCAK’TAKİ BAYRAM SESSİZLİĞİ DRONE İLE İŞTE BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

BUCAK’TAKİ BAYRAM SESSİZLİĞİ DRONE İLE İŞTE BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

24 Mayıs 2020, BUCAK’TAKİ BAYRAM SESSİZLİĞİ DRONE İLE İŞTE BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ için yorumlar kapalı