• DOLAR
  6,1008
  %0,27
 • EURO
  6,5942
  %0,25
 • ALTIN
  317,12
  %0,50
 • BIST
  7,8629
  %-0,01
Bucak’ta Özel Okul Tehlike Saçıyor! Bunun Sorumlusu Kim?

Bucak’ta Özel Okul Tehlike Saçıyor! Bunun Sorumlusu Kim?

Bucak ilçesinde yeni açılan özel okulda yaşanan olumsuzluklar velileri kara kara düşündürüyor.2019-2020 eğitim-öğretim yılının açıldığı şu günlerde henüz tam anlamıyla hazır olmadan öğrenci kabulüne başlayan özel okulda yaşanan olumsuzluklar, “yaşanabilecek acı bir olayda sorumluluk kime ait olacak?” sorusunu akıllara getiriyor.

DAHA 10 GÜN ÖNCE RUHSAT ALABİLDİ

29 Ağustos 2019 tarihinde ruhsat alabilen ve 9 Eylül 2019 tarihi itibariyle de eğitim-öğretime başlanan özel okulun bahçesinde yer alan yüksek gerilim hattı, henüz bahçesi bile düzenlenmeyen okulda tehlike saçıyor. Çocukları için özel okulu araştıran isteyen veliler, bu duruma tepki göstererek NNC Medya’ya konuştular.

YÜKSEK GERİLİM HATTI TEHLİKE SAÇIYOR

Özel okul ile ilgili araştırma yaptıklarını dile getiren öğrenci velileri, “Okulu görmeye gittiğimizde hala daha inşaat çalışmalarının yapıldığını gördük. Ayrıca okul bahçesindeki yüksek gerilim hattı bizleri bile korkuttu.Olası bir elektrik kaçağında ya da başka bir olumsuzlukta çocuklarımızın canının hiçe sayıldığını gördük.

OKULDA HALA İNŞAAT DEVAM EDİYOR

Yine eğitim-öğretim yılı açılmasına rağmen hala inşaat çalışmalarının olması,ilkokul çağındaki çocuklarımız için tehlikeli bir durum.Bu nedenle bu kadar tehlikelerle dolu bir okula çocuklarımızı göndermeyi düşünüyoruz” diye konuştular.

OKULUN YANINDA BAZ İSTASYONU VAR: RADYASYON YAYIYOR İDDİASI!

Özel okulun yanında bulunan baz istasyonunu da dile getiren vatandaşlar, çocukların baz istasyonun yaydığı elektromagnetik dalgalar yüzünden kalıcı hasarlara maruz kalacağını iddia ettiler.Hala baz istasyonlarının tartışıldığı günümüzde  kanser gibi hastalıkların sebebi olabileceği,bu nedenle özel okulun yanında bulunan baz istasyonun çocukların olumsuz gelişimine neden olacağını söylediler.

AÇILMASINA ONAY VEREN YETKİLİLER KİMLER?

Daha 10 gün önce okul için ruhsat alınırken, eğitim-öğretime hazır olmayan bir binada tehlikeli durumların olmasının sorumlusunu da merak eden vatandaşlar,”Bu okula açabilirsiniz, öğrenci kayıt edebilirsiniz diye kim ya da kimler izin verdi? Eğer çocuğum yüksek gerilim hattı nedeniyle kılına bir şey gelirse hangi yetkili bunun hesabını verecek? Baz istasyonundan çocuklar kalıcı hasarlar görürse,kansere yakalanırsa bunların sorumlusu kim olacak?

SORUMLUSU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MÜ?

Birileri özel okuldan para kazanacak diye sorumsuzca açılışına izin veren İlçe Milli Eğitim Müdürü olmak üzere tüm sorumluları göreve davet ediyoruz. Okulun eksiklikleri tamamlanmadan, kimsenin çocuğunun canı yanmadan, yetkililer üzerine düşen kontrol ve denetleme görevini yerine getirmeli” diye serzenişte bulundular.

HABERİMİZ  ETKİLİ OLDU  TIKLA GÖR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • BU AY ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUM
ZABITALAR PEŞİNİ BIRAKMADI BİR GÖZALTI DAHA

ZABITALAR PEŞİNİ BIRAKMADI BİR GÖZALTI DAHA

20 Şubat 2020, ZABITALAR PEŞİNİ BIRAKMADI BİR GÖZALTI DAHA için yorumlar kapalı
BURDUR-KARAMANLI-TEFENNİ-ÇAVDIR-KARAYOLU 2020 YILI ÖDENEĞİ AYRILDI

BURDUR-KARAMANLI-TEFENNİ-ÇAVDIR-KARAYOLU 2020 YILI ÖDENEĞİ AYRILDI

20 Şubat 2020, BURDUR-KARAMANLI-TEFENNİ-ÇAVDIR-KARAYOLU 2020 YILI ÖDENEĞİ AYRILDI için yorumlar kapalı
AĞLASUN’DA HER YER GÜL VE IHLAMUR KOKACAK

AĞLASUN’DA HER YER GÜL VE IHLAMUR KOKACAK

20 Şubat 2020, AĞLASUN’DA HER YER GÜL VE IHLAMUR KOKACAK için yorumlar kapalı
DÜNYA SOSYAL ADALET GÜNÜ

DÜNYA SOSYAL ADALET GÜNÜ

20 Şubat 2020, DÜNYA SOSYAL ADALET GÜNÜ için yorumlar kapalı
İÇME SUYU ARITMA İÇİN 2020 ÖDENEĞİ AYRILDI

İÇME SUYU ARITMA İÇİN 2020 ÖDENEĞİ AYRILDI

20 Şubat 2020, İÇME SUYU ARITMA İÇİN 2020 ÖDENEĞİ AYRILDI için yorumlar kapalı