• DOLAR
  6,0793
  %0,20
 • EURO
  6,5621
  %0,17
 • ALTIN
  313,34
  %0,20
 • BIST
  7,8920
  %0,05
Bucak’ta Özel Okul Tehlike Saçıyor! Bunun Sorumlusu Kim?

Bucak’ta Özel Okul Tehlike Saçıyor! Bunun Sorumlusu Kim?

Bucak ilçesinde yeni açılan özel okulda yaşanan olumsuzluklar velileri kara kara düşündürüyor.2019-2020 eğitim-öğretim yılının açıldığı şu günlerde henüz tam anlamıyla hazır olmadan öğrenci kabulüne başlayan özel okulda yaşanan olumsuzluklar, “yaşanabilecek acı bir olayda sorumluluk kime ait olacak?” sorusunu akıllara getiriyor.

DAHA 10 GÜN ÖNCE RUHSAT ALABİLDİ

29 Ağustos 2019 tarihinde ruhsat alabilen ve 9 Eylül 2019 tarihi itibariyle de eğitim-öğretime başlanan özel okulun bahçesinde yer alan yüksek gerilim hattı, henüz bahçesi bile düzenlenmeyen okulda tehlike saçıyor. Çocukları için özel okulu araştıran isteyen veliler, bu duruma tepki göstererek NNC Medya’ya konuştular.

YÜKSEK GERİLİM HATTI TEHLİKE SAÇIYOR

Özel okul ile ilgili araştırma yaptıklarını dile getiren öğrenci velileri, “Okulu görmeye gittiğimizde hala daha inşaat çalışmalarının yapıldığını gördük. Ayrıca okul bahçesindeki yüksek gerilim hattı bizleri bile korkuttu.Olası bir elektrik kaçağında ya da başka bir olumsuzlukta çocuklarımızın canının hiçe sayıldığını gördük.

OKULDA HALA İNŞAAT DEVAM EDİYOR

Yine eğitim-öğretim yılı açılmasına rağmen hala inşaat çalışmalarının olması,ilkokul çağındaki çocuklarımız için tehlikeli bir durum.Bu nedenle bu kadar tehlikelerle dolu bir okula çocuklarımızı göndermeyi düşünüyoruz” diye konuştular.

OKULUN YANINDA BAZ İSTASYONU VAR: RADYASYON YAYIYOR İDDİASI!

Özel okulun yanında bulunan baz istasyonunu da dile getiren vatandaşlar, çocukların baz istasyonun yaydığı elektromagnetik dalgalar yüzünden kalıcı hasarlara maruz kalacağını iddia ettiler.Hala baz istasyonlarının tartışıldığı günümüzde  kanser gibi hastalıkların sebebi olabileceği,bu nedenle özel okulun yanında bulunan baz istasyonun çocukların olumsuz gelişimine neden olacağını söylediler.

AÇILMASINA ONAY VEREN YETKİLİLER KİMLER?

Daha 10 gün önce okul için ruhsat alınırken, eğitim-öğretime hazır olmayan bir binada tehlikeli durumların olmasının sorumlusunu da merak eden vatandaşlar,”Bu okula açabilirsiniz, öğrenci kayıt edebilirsiniz diye kim ya da kimler izin verdi? Eğer çocuğum yüksek gerilim hattı nedeniyle kılına bir şey gelirse hangi yetkili bunun hesabını verecek? Baz istasyonundan çocuklar kalıcı hasarlar görürse,kansere yakalanırsa bunların sorumlusu kim olacak?

SORUMLUSU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MÜ?

Birileri özel okuldan para kazanacak diye sorumsuzca açılışına izin veren İlçe Milli Eğitim Müdürü olmak üzere tüm sorumluları göreve davet ediyoruz. Okulun eksiklikleri tamamlanmadan, kimsenin çocuğunun canı yanmadan, yetkililer üzerine düşen kontrol ve denetleme görevini yerine getirmeli” diye serzenişte bulundular.

HABERİMİZ  ETKİLİ OLDU  TIKLA GÖR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • BU AY ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUM
BUCAK BELEDİYE BAŞKANI EMRULLAH ÜNAL “ ESNAFLARIMIZIN HER DAİM YANINDAYIZ”

BUCAK BELEDİYE BAŞKANI EMRULLAH ÜNAL “ ESNAFLARIMIZIN HER DAİM YANINDAYIZ”

19 Şubat 2020, BUCAK BELEDİYE BAŞKANI EMRULLAH ÜNAL “ ESNAFLARIMIZIN HER DAİM YANINDAYIZ” için yorumlar kapalı
AKŞEHİRSPOR- OĞUZHANSPOR MAÇI SONA ERDİ

AKŞEHİRSPOR- OĞUZHANSPOR MAÇI SONA ERDİ

19 Şubat 2020, AKŞEHİRSPOR- OĞUZHANSPOR MAÇI SONA ERDİ için yorumlar kapalı
BURDUR VE İLÇELERİNDE ELEKTRİK KESİNTİSİ YAPILACAK!

BURDUR VE İLÇELERİNDE ELEKTRİK KESİNTİSİ YAPILACAK!

19 Şubat 2020, BURDUR VE İLÇELERİNDE ELEKTRİK KESİNTİSİ YAPILACAK! için yorumlar kapalı
BAŞKAN EMRULLAH ÜNAL’DAN TÜRKİYE 2.SİNE ÖDÜL

BAŞKAN EMRULLAH ÜNAL’DAN TÜRKİYE 2.SİNE ÖDÜL

19 Şubat 2020, BAŞKAN EMRULLAH ÜNAL’DAN TÜRKİYE 2.SİNE ÖDÜL için yorumlar kapalı
YENİ STATTA İLK ANTREMAN YAPILDI

YENİ STATTA İLK ANTREMAN YAPILDI

19 Şubat 2020, YENİ STATTA İLK ANTREMAN YAPILDI için yorumlar kapalı