Burdur Belediyesi Ödülünü Aldı

Burdur Belediyesi Ödülünü Aldı

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Eşi Hülya Ercengiz, Antalya’da düzenlenen Tarihi Kentler Birliği’nin (TKB) Kültürel Mirası Koruma Yarışmasının ödül törenine katıldı.

Bu yıl 18.incisi düzenlenen ve 36 belediye’den gelen 60 projenin katıldığı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışmasının ödül töreni Antalya YAPEX Restorasyon Fuarı’nda gerçekleştirdi. Burdur Belediyesi kent merkezi ile kırsal kent çeperlerini, kent yaşamını destekleyecek rekreasyonel işlevler aracılığıyla birleştirmesi ve geçmişte yapılmış koruma çalışmalarını tamamlayıcı nitelikteki “Eski Belediye Caddesi ve Yeşilyurt- Deveci sokakları Sağlıklaştırma Projesi” Korumada Süreklilik Ödülüne hak kazandı. Burdur Belediyesi’nin proje ödülü  Dr. Asım Güzelbey tarafından, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e takdim edildi.

Büyük gururla ödülü teslim alan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, konuşmalarına emeği geçen tüm çalışanlarına teşekkür ederek başladı. Mutluluğunu dile getiren Başkan Ercengiz, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız ve değerli belediye başkanı arkadaşlarım 2014 yılında göreve başladıktan sonra bu bizim 4. Ödülümüz. Bundan sonraki hedefimiz çok kıymetli hocamızın büyük ödülü. Bir sonraki çalışmamız ile Metin Sözen hocamızın adına verilen o ödülü almak için gayret göstereceğiz. Tabii ki ben bu ödülü tüm çalışanlarımız ve bu ödülü almamıza neden olan emektar kardeşlerimiz adına aldım. Her biri adına, Burdur adına hepinize çok teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum. “ dedi.

Yarışmaya katılan belediyelerin projeleri Metin Sözen Koruma Büyük Ödülünün yanı sıra, 2 Jüri Özel Ödülü, 6 Proje, 6 Uygulama ve 6 adet Korumada Süreklilik Ödülü ile 14 Başarı Ödülüne değer görüldü.

Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • YENİ
  • YORUM
KAVŞAKLARIN KAPATILMASINA VATANDAŞ İSYAN ETTİ

KAVŞAKLARIN KAPATILMASINA VATANDAŞ İSYAN ETTİ

8 Temmuz 2020, KAVŞAKLARIN KAPATILMASINA VATANDAŞ İSYAN ETTİ için yorumlar kapalı
KARAMANLI VEFAT MEHMET ÖKTEN

KARAMANLI VEFAT MEHMET ÖKTEN

8 Temmuz 2020, KARAMANLI VEFAT MEHMET ÖKTEN için yorumlar kapalı
“ALAATTİN MAHALLESİ GÜNDEN GÜNE GELİŞİYOR, DEĞİŞİYOR VE BÜYÜYOR”

“ALAATTİN MAHALLESİ GÜNDEN GÜNE GELİŞİYOR, DEĞİŞİYOR VE BÜYÜYOR”

8 Temmuz 2020, “ALAATTİN MAHALLESİ GÜNDEN GÜNE GELİŞİYOR, DEĞİŞİYOR VE BÜYÜYOR” için yorumlar kapalı
HEKİM KADROMUZ GÜÇLENMEYE DEVAM EDİYOR…

HEKİM KADROMUZ GÜÇLENMEYE DEVAM EDİYOR…

8 Temmuz 2020, HEKİM KADROMUZ GÜÇLENMEYE DEVAM EDİYOR… için yorumlar kapalı
MİLLETVEKİLİ UĞUR’DAN MECLİSTE FLAŞ SÖZLER

MİLLETVEKİLİ UĞUR’DAN MECLİSTE FLAŞ SÖZLER

8 Temmuz 2020, MİLLETVEKİLİ UĞUR’DAN MECLİSTE FLAŞ SÖZLER için yorumlar kapalı