• DOLAR
  6,0793
  %0,20
 • EURO
  6,5621
  %0,17
 • ALTIN
  313,34
  %0,20
 • BIST
  7,8920
  %0,05
“Burdur Belediyesi Şirketleri Halka Pahalı Otogaz Satıyor”

“Burdur Belediyesi Şirketleri Halka Pahalı Otogaz Satıyor”

AK Parti Burdur Belediye Meclis Üyesi Cihat ÇAVUŞOĞLU yazılı bir açıklamada bulunarak Burdur Belediyesi şirketlerinin halka pahalı otogaz sattığını, bu nedenle şirketlerin iyi yönetilemediğini belirtti.

Meclis üyesi Cihat ÇAVUŞOĞLU’nun açıklaması şöyle:
“Gerek sosyal medya, gerekse basında yer alan haberlere göre özellikle Otogaz fiyatlarının Burdur’da yüksek olduğu konusunda bir takım ifadeler yer almıştır. Bu ifadeler karşısında Burdur Belediyesi şirketi Bahtaş % 7 indirime giderken diğer şirketi Bimtaş, 2 istasyonda da indirime gitmemiştir. Çevre illerin en pahalı otogazını satmaktadır.
Halkçı olduğunu iddia eden Belediye Başkanı şirketleri iyi yönetemiyor.
Arkadaşlar ben bir mali müşavirim. Civar illerde aynı otogaz 2,60-2,80 aralığında satılırken, Bucak ilçemizde AK Partili Belediye Başkanının yönettiği Belediye şirketlerinde otogaz 2,97 TL. den satılıyor. CHP li Belediyenin yönettiği Yeşilova ilçemizdeki otogazın fiyatınıda siz açıklayın. Burdur hem nüfus hem de araç sayısı açısından bu ilçelerimizden daha büyüktür. Bu durumda akaryakıt satışları hacim olarak da ciro olarak da daha yüksektir.
Seçimlerde Burdur Belediye Başkanı 3 akaryakıt istasyonundan 11 milyon 500 bin TL. hibe aldığını duyurmuştu.
Siz yüzde 17 olan fiyat farkını % 35 lere kadar çıkarmışsınız haberiniz mi yok?
Sayın Başkana soruyorum. Tam 11,5 milyon TL. hibe aldın bu hibeyi neden akaryakıt fiyatlarına yansıtarak halkın yanında yer almıyorsun?
2004-2018 yılları arası şirketin hesaplarını kontrol amaçlı komisyon teklifini bizzat mecliste siz yaptınız, sayısını belirledik ama daha sonra herşey açığa çıkacak korkusuyla hayır dediniz. Biz denetleniyoruz diyorsun, herşey normal ise Şirket kurma yetkisini ve sermaye artışlarını Meclisten yetki alarak yaparken niye Şirketlerin belge ve bilgilerini meclis üyelerinden saklıyorsun?
Sayın Başkan % 35 kar marjı ile halka otogaz satabilmek mümkündür, ama Belediye şirketleri halka hizmet için kurulmuş ise bu kadar yüksek kâr yapamaz. Bunun savunması tekrar halka hizmet olarak dönüyor diye savunacak olursanız buyurun şirket hesaplarını denetleyelim.
Akaryakıt ürünlerinde hergün halk günü sloganı ile indirim yapacağınızı duyurdunuz. Akaryakıt ürünlerinde %7 indirim yaparak halktaki beklentiyi boşa çıkardınız. İndirim beklentileri karşılamamıştır. Diğer şirketler başka akaryakıt şirketinden mi akaryakıt alıyor. Çevre illerdeki otogaz fiyatlarını örnek alarak 2,60- 2.70 aralığında satın. Satamıyorsanız sebebini halka açıklayın ve diyin ki ben yanlış sözleşme yapmışım.
AK Parti Belediyeciliğinin son yılları olan 2013 yılı ve 2014 yılı ilk 3 aylık dönemde muhasebe hatası veya çalışandan kaynaklanan bazı giderler faturalandırılamadan teslim edilmiş, Şirketlerin algı yönetimiyle zarar ettiğini, kayıp para olduğunu CHP Belediye Yönetimi tarafından anlatılmış ve anlatılmaya devam etmektedir.
Dönemin Belediye Başkanı Sayın Sebahattin Akkaya şirketlerdeki işleyiş ve sıkıntıların araştırmasını yaptırmış ve tespit edilen usulsüzlüklerle ilgili durumları şirketleri devretmeden önce suç duyurusunda bulunmuştur.
Bu tespitlerde sorumlu kimdir, Neden yaptığı işi bırakmıştır ve şimdi nerede çalışmaktadır.
“Halkın şirketlerinin hesabını vermek yerine şahısların özeline girerek konu saptırılıyor”
Akparti İl Başkanımız size eczane hesaplarını sormadı ki siz müteahhit hesabını sorarak şahsileştiriyor toplum işleri ile şahsi işleri birbirine niye karıştırıyorsunuz.
Siz bu hesabı sorarak konuyu saptırıp Belediye Şirket Hesaplarını saklamaya çalışıyorsunuz. Kamuya ait kurumların şeffaf olmasını bekliyoruz. Şeffaflık sözde değil özde olur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • BU AY ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUM
BUCAK BELEDİYE BAŞKANI EMRULLAH ÜNAL “ ESNAFLARIMIZIN HER DAİM YANINDAYIZ”

BUCAK BELEDİYE BAŞKANI EMRULLAH ÜNAL “ ESNAFLARIMIZIN HER DAİM YANINDAYIZ”

19 Şubat 2020, BUCAK BELEDİYE BAŞKANI EMRULLAH ÜNAL “ ESNAFLARIMIZIN HER DAİM YANINDAYIZ” için yorumlar kapalı
AKŞEHİRSPOR- OĞUZHANSPOR MAÇI SONA ERDİ

AKŞEHİRSPOR- OĞUZHANSPOR MAÇI SONA ERDİ

19 Şubat 2020, AKŞEHİRSPOR- OĞUZHANSPOR MAÇI SONA ERDİ için yorumlar kapalı
BURDUR VE İLÇELERİNDE ELEKTRİK KESİNTİSİ YAPILACAK!

BURDUR VE İLÇELERİNDE ELEKTRİK KESİNTİSİ YAPILACAK!

19 Şubat 2020, BURDUR VE İLÇELERİNDE ELEKTRİK KESİNTİSİ YAPILACAK! için yorumlar kapalı
BAŞKAN EMRULLAH ÜNAL’DAN TÜRKİYE 2.SİNE ÖDÜL

BAŞKAN EMRULLAH ÜNAL’DAN TÜRKİYE 2.SİNE ÖDÜL

19 Şubat 2020, BAŞKAN EMRULLAH ÜNAL’DAN TÜRKİYE 2.SİNE ÖDÜL için yorumlar kapalı
YENİ STATTA İLK ANTREMAN YAPILDI

YENİ STATTA İLK ANTREMAN YAPILDI

19 Şubat 2020, YENİ STATTA İLK ANTREMAN YAPILDI için yorumlar kapalı