Son yıllarda popüler bir ürün olarak bilinen sebze ve meyve kurusu konusunda Burdur’lu Genç Girişimci Ömer Faruk Ural geçtiğimiz hafta cuma günü Burdur’da sebze ve meyve kurutma tesisi yatırımıyla iş hayatına merhaba dedi.
Açılışta yaptığı konuşmada genç girişimci Ural; “ Biz bu ülkeye güveniyoruz, biz Burdurumuza güveniyoruz. 7 çalışanımızla Bismillah diyoruz. Bize desteklerini eksik etmeyen büyüklerimize, yatırımımıza destek olan Baka ve Kosgeb’e çok teşekkür ederim.” dedi. Açılışa Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, siyasi parti ve STK temsilcileri, vatandaşlar katılım sağladılar.
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Minik eller semaya kalktı, minik sesler ezanla birleşti. Diyanet Gençlik Merkezi'nin minik öğrencileri, ilk kez cemaatle Cuma namazı kıldı.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.
Yorumlar (0)