Gündem Haber Girişi: 08.09.2022 - 15:34, Güncelleme: 08.09.2022 - 15:34

Burdur Emniyet Yine Türkiye 1.'si

 

Burdur Emniyet Yine Türkiye 1.'si

Emniyet ekiplerinden önemli başarı, 2022 yılı ilk sekiz aylık dönemde asayiş olaylarının aydınlatılmasında Burdur yine Türkiye birincisi oldu.
Güvenlik güçlerimiz tarafından İlimiz genelinde suçun önlenmesi, olayların aydınlatılması ve suçluların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilmektedir.   Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 2022 yılı ilk 8 aylık dönem içerisinde yapılan çalışmalarda;   •    Genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması, suçun önlenmesi amacıyla alınan önleyici tedbirler (yaya/motorize devriye vb.) sayesinde 2022 yılı ilk 8 aylık dönem içerisinde ilimizde meydana gelen olay sayısı, 2021 yılı ilk 8 ayına göre %4,1 artış göstererek ilimiz ülke sıralamasında 14. sırada yer almış, bu olayların %100’ünün aydınlatılarak yakalanan şüphelilerin adli makamlara teslim edilmesi yönünde yapılan çalışmalar, ilimizin ülke sıralamasında 1. sırada yer almıştır.   Kişilere Karşı İşlenen Suçlar İncelendiğinde;   •    Vatandaşlarımızın huzur ve sükûnunu bozarak can güvenliğini tehlikeye düşüren şüpheli şahısların tespiti ve yakalanması amacıyla yürütülen çalışmalar sonucunda, meydana gelen olayların %100’ü aydınlatılarak ilimiz ülke sıralamasında 1. sırada yer almıştır.    Malvarlığına Karşı İşlenen Suçlar İncelendiğinde; (Hırsızlık, Yağma vb.)    •    Maddi olarak vatandaşlarımızı zarara uğratan şüpheli şahısların tespiti amacıyla yürütülen çalışmalarda, şüpheli şahıslar çalınan malzemeler ile birlikte yakalanarak vatandaşlarımızın zararı giderilmiş ve meydana gelen olayların %100’ü aydınlatılarak ilimiz ülke sıralamasında 1. sırada yer almıştır.    •    Bu olaylar içerisinde meydana gelen İş Yerinden/Kurumdan Hırsızlık, Yağma (Gasp), Otodan Hırsızlık ve Oto Hırsızlığı suçlarında ise ilimiz %100’lük aydınlatma oranı ile ülke sıralamasında 1. sırada yer almıştır.    Burdur Emniyet Müdürlüğü olarak halkımızın huzur ve güven ortamı içerisinde yaşamlarını sürdürebilmesi amacıyla suç/suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir.    Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Emniyet ekiplerinden önemli başarı, 2022 yılı ilk sekiz aylık dönemde asayiş olaylarının aydınlatılmasında Burdur yine Türkiye birincisi oldu.

Güvenlik güçlerimiz tarafından İlimiz genelinde suçun önlenmesi, olayların aydınlatılması ve suçluların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilmektedir.

 
Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 2022 yılı ilk 8 aylık dönem içerisinde yapılan çalışmalarda;
 
•    Genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması, suçun önlenmesi amacıyla alınan önleyici tedbirler (yaya/motorize devriye vb.) sayesinde 2022 yılı ilk 8 aylık dönem içerisinde ilimizde meydana gelen olay sayısı, 2021 yılı ilk 8 ayına göre %4,1 artış göstererek ilimiz ülke sıralamasında 14. sırada yer almış, bu olayların %100’ünün aydınlatılarak yakalanan şüphelilerin adli makamlara teslim edilmesi yönünde yapılan çalışmalar, ilimizin ülke sıralamasında 1. sırada yer almıştır.
 
Kişilere Karşı İşlenen Suçlar İncelendiğinde;
 
•    Vatandaşlarımızın huzur ve sükûnunu bozarak can güvenliğini tehlikeye düşüren şüpheli şahısların tespiti ve yakalanması amacıyla yürütülen çalışmalar sonucunda, meydana gelen olayların %100’ü aydınlatılarak ilimiz ülke sıralamasında 1. sırada yer almıştır. 
 
Malvarlığına Karşı İşlenen Suçlar İncelendiğinde; (Hırsızlık, Yağma vb.) 
 
•    Maddi olarak vatandaşlarımızı zarara uğratan şüpheli şahısların tespiti amacıyla yürütülen çalışmalarda, şüpheli şahıslar çalınan malzemeler ile birlikte yakalanarak vatandaşlarımızın zararı giderilmiş ve meydana gelen olayların %100’ü aydınlatılarak ilimiz ülke sıralamasında 1. sırada yer almıştır. 
 
•    Bu olaylar içerisinde meydana gelen İş Yerinden/Kurumdan Hırsızlık, Yağma (Gasp), Otodan Hırsızlık ve Oto Hırsızlığı suçlarında ise ilimiz %100’lük aydınlatma oranı ile ülke sıralamasında 1. sırada yer almıştır. 
 
Burdur Emniyet Müdürlüğü olarak halkımızın huzur ve güven ortamı içerisinde yaşamlarını sürdürebilmesi amacıyla suç/suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir. 
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Burdur HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve nnchaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.