Burdur Gölü kurumasın, Burdur Gölü çöl olmasın

Burdur Gölü kurumasın, Burdur Gölü çöl olmasın

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam

Burdur Gölü kurumasın, Burdur Gölü çöl olmasın

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen ve üç gün boyunca kültürel ve sportif faaliyetlerin gerçekleştirileceği Burdur Gölü Festivali, kortej yürüyüşü ve açılış seremonisi ile başladı. Burdur Göl Festivali kapsamında Yeşilova ilçesi Akçaköy doğumlu Ünlü Şarkıcı Umut Kaya sahne aldı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, eşi Hülya Ercengiz, CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Merkez İlçe Başkanı Gül Oğuzkan, CHP Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer, Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, CHP İl Yönetimi, Belediye Başkan Yardımcıları, CHP İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Başkan Ercengiz, beraberindeki topluluk ile beraber, Belediye bandosu eşliğinde halkı selamlayarak, Özgürlük ve Demokrasi Meydanına yürüdü.

Burdur Gölü, Burdur’un var olma sebebi olan en büyük doğal kaynağımızdır

Kortej yürüyüşünün tamamlanmasının ardından Burdur Gölü Festivalinin açılış seremonisi gerçekleştirildi. Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından festivalin açılış konuşmasını yapan Başkan Ercengiz, Burdur Gölüne dikkat çekti. Burdur Gölü için tüm paydaş ve bileşenlerin kol kola girip, göl için adımlar atması gerektiğini vurgulayan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “6 yıl önce ‘Göl Yoksa Burdur Yok’ diyerek başlamıştık çünkü Burdurlunun ortak derdi olan, Burdurlunun kaygısı olan Burdur Gölünün çekilmesine dikkat çekmek istemiştik. O günlerde başlattığımız festival hareketini bugün, bu yıl 6’ıncı düzenliyoruz. Burdur Gölü, Burdur’un var olduğu günden beri belki de Burdur’un var olma sebebi olan en büyük doğal kaynağımızdır çünkü insanlar medeniyetleri su kenarlarına kurar, suyun olduğu yerde hayat vardır. Su varsa, hayat devam eder çünkü su yoksa toprakta yoktur, tarım da yoktur, onun için Burdur Gölü’nü kaybetmemeliyiz dedik. O günden bu yana sesimizi duyurabilmek için gücümüzün yettiği ölçüde her platformda gayretimizi gösterdik. Bugün 857 kodundan, 839 koduna düşmüş Burdur Gölü artık ben gidiyorum diyor, buna bir önlem almak zorundayız. Burdur Gölü için bütün paydaşların, bütün bileşenlerin bir araya gelip kol kola girip, bizden sonraki nesillere bırakmak zorunda olduğumuz bu göl için, bir şeyler yapmamız gerek. Onun için biz yerel yönetim olarak, belediye olarak, Burdur Gölü’nün çığlığını duyurabilmek için, her platformda Burdur Gölü’nün sesini duyurabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Burdur Gölü kurumasın, Burdur Gölü çöl olmasın” açıklamalarında bulundu.

Burdur Göl Festivali kapsamında Yeşilova ilçesi Akçaköy doğumlu Ünlü Şarkıcı Umut Kaya sahne aldı. Başkan Ercengiz, konser öncesi Şarkıcı Umut Kaya’ya anmalığını takdim etti. Burdur Gölünün kurtarılması ve korunması için üzerine düşen ne görev varsa seve seve yapacağını aktaran Ünlü Şarkıcı Umut Kaya, gece boyunca söylediği şarkılarla gençleri eğlendirdi. ‘Mor Yazma’ ve ‘Mevsimler Geçerken’ başta olmak üzere sevilen şarkılarını seslendiren Şarkıcı Umut Kaya, yaklaşık 2 saat sahnede kaldı. Konsere katılan vatandaşlar, sevilen şarkıları hep bir ağızdan söyleyerek, doyunca eğlendi.

Reklam Reklam Reklam Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • YENİ
  • YORUM
Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı! Bir sınav daha ertelendi!

Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı! Bir sınav daha ertelendi!

22 Mayıs 2020, Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı! Bir sınav daha ertelendi! için yorumlar kapalı
BURDUR’DA YAŞLI KADINI İTFAİYE KURTARDI

BURDUR’DA YAŞLI KADINI İTFAİYE KURTARDI

22 Mayıs 2020, BURDUR’DA YAŞLI KADINI İTFAİYE KURTARDI için yorumlar kapalı
BURDUR BUCAK AĞLASUN KEMER ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI YEŞİLOVA TEFENNİ ÇAVDIR ALTINYAYLA HAVA DURUMU

BURDUR BUCAK AĞLASUN KEMER ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI YEŞİLOVA TEFENNİ ÇAVDIR ALTINYAYLA HAVA DURUMU

22 Mayıs 2020, BURDUR BUCAK AĞLASUN KEMER ÇELTİKÇİ GÖLHİSAR KARAMANLI YEŞİLOVA TEFENNİ ÇAVDIR ALTINYAYLA HAVA DURUMU için yorumlar kapalı
ANNE BABA HAKKI

ANNE BABA HAKKI

22 Mayıs 2020, ANNE BABA HAKKI için yorumlar kapalı
Melli Merkezdeki Tarihi Topak Sarnıç Yıkıldı.

Melli Merkezdeki Tarihi Topak Sarnıç Yıkıldı.

21 Mayıs 2020, Melli Merkezdeki Tarihi Topak Sarnıç Yıkıldı. için yorumlar kapalı