• DOLAR
  6,1202
  %0,31
 • EURO
  6,6205
  %0,52
 • ALTIN
  323,77
  %1,91
 • BIST
  7,9243
  %0,78
BURDUR UMKE EKİBİ 90 PERSONELLE HER ZAMAN HAZIR

BURDUR UMKE EKİBİ 90 PERSONELLE HER ZAMAN HAZIR

UMKE Burdur ekibi 90 personelle her zaman hazır”
-AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, ve Yasin Uğur “İlimizde de UMKE Bakanlığın çalışmalarına paralel olarak kurulmuş şu an 90 gönüllü sağlık personeliyle çalışmalarına devam etmektedir” dediler.

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) hakkında bilgi vererek, Burdur’da 90 gönüllü sağlık personelinin görev yaptığını dile getirdi.
UMKE’nin Ak Parti Hükümetimiz Döneminde Sağlık Bakanımız Recep Akdağ öncülüğünde 2004 yılında Sağlık Bakanlığınızca kurulduğunu belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur , “Hükümetimizce Sağlık Bakanlığınca 2004 yılında kurulan ULUSAL MEDİKAL KURTARMA EKİPLERİ, Afet veya olağandışı durumlarda aldıkları özel eğitim ve donanımla, kazazedelere olay yerinde, en kısa sürede imkân ve kabiliyetlerini kullanarak uygun yöntemlerle medikal müdahale etmek ve kurtarmak, kurtarılan kazazedeleri, en kısa sürede ileri acil tedavi ünitelerine naklini sağlamak üzere ambulanslara, uygun nakil araçlarına ve görevlilerine teslim etmek, afetler ve olağan dışı durumlarda diğer sağlık ekiplerinin sunduğu tıbbi yardımların yeterli olmadığı durumlarda ve alanlarda, ekibin kendi donanım, personel ve eğitim imkanları dâhilinde ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerine destek vermek, olay yerinde sağlık hizmetlerinin yönetimini yapmak, triaj, tıbbi müdahale, nakil hazırlıkları, haberleşme ve kayıt yapmak, afet birimi ve diğer yerler ile gerekli iletişimi ve bilgi akışını sağlamak, faaliyetleri kapsamında ilgili kurum, kuruluş ve kişilerle işbirliği yapmak, gerekli hâllerde, yurtdışında meydana gelen afet ve olağan dışı durumlarda sağlık hizmetlerinde görev almak gibi görevler çerçevesinde hizmet etmektedir” dediler.
Burdur UMKE Ekibinin, afetlere her zaman hazır olduğunu vurgulayan Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “İlimizde de UMKE Bakanlığın çalışmalarına paralel olarak kurulmuş şu an 90 GÖNÜLLÜ SAĞLIK PERSONELİYLE çalışmalarına devam etmektedir. Kurulduğu günden bu yana ülkemizde ve ilimizde ihtiyaç duyulduğu anda göreve hazır beklemektedir. Daha önce Van ve Kütahya Simav depremlerinde, Zeytin Dalı Ve Barış Pınarı harekâtlarında, toplu trafik kazalarında, kayıp şahıs arama kurtarma faaliyetlerinde ve pek çok toplumsal olayda görev almıştır. Burdur UMKE karşılaşılacak olaylara hazırlık çerçevesinde yıl içerisinde sürekli tatbikatlar ve hizmet içi eğitimler yapmaktadır” açıklamasında bulundular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • BU AY ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUM
DİKKAT ELEKTRİK KESİNTİSİ!

DİKKAT ELEKTRİK KESİNTİSİ!

21 Şubat 2020, DİKKAT ELEKTRİK KESİNTİSİ! için yorumlar kapalı
BUCAK BELEDİYE BAŞKANI EMRULLAH ÜNAL “BAŞARILI SPORCU ÖĞRENCİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ

BUCAK BELEDİYE BAŞKANI EMRULLAH ÜNAL “BAŞARILI SPORCU ÖĞRENCİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ

21 Şubat 2020, BUCAK BELEDİYE BAŞKANI EMRULLAH ÜNAL “BAŞARILI SPORCU ÖĞRENCİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ için yorumlar kapalı
BUCAK BELEDİYE BAŞKANI EMRULLAH ÜNAL “ ALKAYA’DA YENİ AÇTIĞIMIZ İÇME SUYU SONDAJINI, ŞEBEKEMİZE DAHİL ETTİK ”

BUCAK BELEDİYE BAŞKANI EMRULLAH ÜNAL “ ALKAYA’DA YENİ AÇTIĞIMIZ İÇME SUYU SONDAJINI, ŞEBEKEMİZE DAHİL ETTİK ”

21 Şubat 2020, BUCAK BELEDİYE BAŞKANI EMRULLAH ÜNAL “ ALKAYA’DA YENİ AÇTIĞIMIZ İÇME SUYU SONDAJINI, ŞEBEKEMİZE DAHİL ETTİK ” için yorumlar kapalı
OTOBÜS KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK TOPLANTI

OTOBÜS KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK TOPLANTI

21 Şubat 2020, OTOBÜS KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK TOPLANTI için yorumlar kapalı
HAYVAN ISLAHI EĞİTİM TOPLANTISI LAVANTA TEPESİNDE GERÇEKLEŞTİ

HAYVAN ISLAHI EĞİTİM TOPLANTISI LAVANTA TEPESİNDE GERÇEKLEŞTİ

21 Şubat 2020, HAYVAN ISLAHI EĞİTİM TOPLANTISI LAVANTA TEPESİNDE GERÇEKLEŞTİ için yorumlar kapalı