Burdur’da “Çoban Köprüsü” Projesi Başlıyor

Burdur’da “Çoban Köprüsü” Projesi Başlıyor

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam

Burdur Valiliği, Burdur İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Burdur Ziraat Odası’nın yanı sıra İspanya, Yunanistan ve Sırbistan’dan Uluslararası ortakların yer aldığı, çobanlarımızın bilinç düzeyini artırarak küçükbaş hayvan üretimi, et ve süt ürünlerini de kapsayan verimliliği artırmanın amaçlandığı “Çoban Köprüsü” Projesi 233 proje arasından seçilip kazanan 35 proje arasında yer alarak 187 bin avro hibe almaya hak kazandı.

Vali Hasan Şıldak yaptığı açıklamada;İkinci projemiz “Çoban Köprüsü” ismini taşıyor. İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün koordinasyonu ile hazırlandı. Yine proje ortakları Valiliğimiz, Mehmet Akif Ersoy Ünversitesi ve Ziraat Odası, üç’de yabancı ortağımız var. Bunlar Yunanıstan, İspanya ve Sırbistan’dır. Projemizin amaçlarına baktığımızda, İlimiz biliyorsunuz hayvancılığın yaygın olduğu bir İl, hayvancılık en temel sektörü oluşturuyor. Çobanlık mesleğine karşı farkındalığı arttırmak ve var olan çobanlarımızın gelişme düzeyini arttırarak, Avrupa standartlarında çobanlık yapabilir hale getirmek. Küçükbaş hayvan üretiminin et ve süt ürünlerini kapsayan verimliliğini arttırmak hedefleniyor. Yani son gelişmelere göre, gelişmiş Ülkelerdeki hayvan sürü yönetimini, çobanlığın uygulandığı metodları, ülkemize transfer etmeyi amaçlıyor. Bu proje çobanlık sektöründeki, çobanların bu sektördeki önemini fark etmelerini sağlamak, çobanlarımızın koyun keçi yetiştiriciliği konusundaki bilinçlerini yükseltmek, çobanların refah seviyelerini yükseltmek, küçükbaş hayvan işletmelerinde hayvan refahına yönelik uygulamaları arttırmak, koyun ve keçi işletmelerinde yeni anlayışları, yeni  yaklaşımları hakim kılmak, küçükbaş hayvan işletmelerinin daha iyi duruma gelmesi için daha iyi  stratejiler geliştirmek ve işletmelerde Avrupa hayvan refahı kriterlerine uygun üretim yapılmasını sağlamayı amaçlıyor.

Bu projemizin bütçesi 187 bin beşyüz  Euro. Bunun da takvimi Kasım ayı başında başlayıp 2021 yılının Ekim sonunda sona erecek. İki yıllık bir süreci kapsıyor. Sağlık sektörümüze, sosyal hizmetler sektörümüze, hem de tarım sektörümüze önemli faydalar getirecek olan bu iki spesifik projenin hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Reklam Reklam Reklam Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • YENİ
  • YORUM
SANAYİ MAHALLESİ SAKİNLERİNİN YASAKTA İHTİYAÇLARINI KARŞILANIYOR

SANAYİ MAHALLESİ SAKİNLERİNİN YASAKTA İHTİYAÇLARINI KARŞILANIYOR

25 Mayıs 2020, SANAYİ MAHALLESİ SAKİNLERİNİN YASAKTA İHTİYAÇLARINI KARŞILANIYOR için yorumlar kapalı
YEŞİLOVA VEFAT HURŞİT AYKOTA

YEŞİLOVA VEFAT HURŞİT AYKOTA

25 Mayıs 2020, YEŞİLOVA VEFAT HURŞİT AYKOTA için yorumlar kapalı
TEFENNİ VEFAT ÖMER DAĞLAR

TEFENNİ VEFAT ÖMER DAĞLAR

25 Mayıs 2020, TEFENNİ VEFAT ÖMER DAĞLAR için yorumlar kapalı
TEFENNİ VEFAT EMİNE YURTSEVEN

TEFENNİ VEFAT EMİNE YURTSEVEN

25 Mayıs 2020, TEFENNİ VEFAT EMİNE YURTSEVEN için yorumlar kapalı
PEHLİVANPARK BAYRAM BOYUNCA HİZMETİNİZDE 500 GR ET DÖNER 60 TL

PEHLİVANPARK BAYRAM BOYUNCA HİZMETİNİZDE 500 GR ET DÖNER 60 TL

25 Mayıs 2020, PEHLİVANPARK BAYRAM BOYUNCA HİZMETİNİZDE 500 GR ET DÖNER 60 TL için yorumlar kapalı