“Burdur’u Düşünüyor, Burdur’u Konuşuyoruz Çalışmalarımız İlk Meyvesini Verdi”

“Burdur’u Düşünüyor, Burdur’u Konuşuyoruz Çalışmalarımız İlk Meyvesini Verdi”

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik: “Burdur’u düşünüyor, Burdur’u konuşuyoruz çalışmalarımız ilk meyvesini verdi. İcra ve iflas ilanları yerel gazetelerde yayımlanmaya devam edecek” dedi.

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik; Burdur Gazeteciler Cemiyetiyle düzenledikleri toplantıda yerel basındaki ilanlarının azaltılmasının riskleri konuşulduğunu, bu talep neticesinde ilgili kurum ve kuruluşlarla yazışmaların yapıldığını, nihayetinde de bunların ilk meyvesi olarak da Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından yapılan açıklamayla yerel gazetelerde icra ve iflas ilanlarının yayımlanmaya devam edeceği müjdesini verdi.

Başkan Yusuf Keyik; “Burdur’umuzda kamuoyunun haber alma özgürlüğü için yerel basın büyük önem taşımaktadır. Bizler de gerek yerel ve gerekse ulusal basın için hassasiyet göstermekte, günlük ve güncel olarak yerel ve ulusal basını takip etmekteyiz. Bu kapsamda Türkiye Gazeteciler Konfederasyonunca 1 Eylül 2019 tarihinde yerel bir gazetemizde yayınlanan “Yerel Basın Acil Durum” konulu haberi gündemimize aldık. Yerel basının yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini içeren bu raporu inceleyip, yönetim kurulumuzca değerlendirmede bulunduk ve hemen ardından ilimizde Burdur Gazeteciler Cemiyetiyle beraber “Burdur’u düşünüyor, Burdur’u konuşuyoruz” toplantısı düzenledik. Toplantıda, yerel basındaki ilanların azaltılmasının ekonomik riskler oluşturacağı konusunda bir talep geldi. Bizler de ilgili kurum ve kuruluşların yanı sıra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğiyle (TOBB) yazışmaları yapıp, ilanlarının azaltılmasının doğuracağı ekonomik ve ticari olumsuzlukları aktardık. BUTSO olarak yaptığımız bu girişimlerin neticesinde de yerel gazetelerde icra ve iflas ilanlarının yayımlanmaya devam edeceği açıklandı. Böyle bir gelişme BUTSO Yönetim Kurulu olarak bizleri memnun etti. Böylelikle “Burdur’u Düşünüyor, Burdur’u Konuşuyoruz” çalışmalarımız ilk meyvesini verdi. İcra ve iflas ilanlarının yerel gazetelerde yayımlanmaya devam edeceği çalışmasında Başta Sayın TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • YENİ
  • YORUM
MİLLETVEKİLLERİ DUYURDU BURDUR’UN 3 İLÇESİNE 3 DOKTOR ATANDI

MİLLETVEKİLLERİ DUYURDU BURDUR’UN 3 İLÇESİNE 3 DOKTOR ATANDI

9 Temmuz 2020, MİLLETVEKİLLERİ DUYURDU BURDUR’UN 3 İLÇESİNE 3 DOKTOR ATANDI için yorumlar kapalı
 İkinci el otomobil alacaklar dikkat! İşte fiyatların durgunlaşacağı tarih

 İkinci el otomobil alacaklar dikkat! İşte fiyatların durgunlaşacağı tarih

9 Temmuz 2020,  İkinci el otomobil alacaklar dikkat! İşte fiyatların durgunlaşacağı tarih için yorumlar kapalı
BUCAK’TA TRAFİK KAZASI 3 KİŞİ YARALANDI

BUCAK’TA TRAFİK KAZASI 3 KİŞİ YARALANDI

9 Temmuz 2020, BUCAK’TA TRAFİK KAZASI 3 KİŞİ YARALANDI için yorumlar kapalı
BUCAK’TA OTOMOBİLLER ÇARPIŞTI  YARALILAR VAR

BUCAK’TA OTOMOBİLLER ÇARPIŞTI YARALILAR VAR

9 Temmuz 2020, BUCAK’TA OTOMOBİLLER ÇARPIŞTI YARALILAR VAR için yorumlar kapalı
“BU BUCAK’TAN GELEN 3. OLAY”

“BU BUCAK’TAN GELEN 3. OLAY”

9 Temmuz 2020, “BU BUCAK’TAN GELEN 3. OLAY” için yorumlar kapalı