Çeltikçi Belediye Başkanı Recep Aydın Açıklama Yaptı

Çeltikçi Belediye Başkanı Recep Aydın Açıklama Yaptı

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam

Çeltikçi Belediye Başkanı Recep Aydın, NNC Medya’da yer alan Ak Parti Çeltikçi İlçe Başkanı Ahmet Ali Akyel’in açıklamalarına cevap verdi.Başkan Aydın, Çeltikçi Belediyesi’nin şeffaf bir belediye olduğunu ve bu nedenle belediyeye ait taşınmazların İhale Kanunu gereği hükümlerince işlemlerin yapıldığını belirtti.

Başkan Aydın NNC Medya’ya yaptığı açıklamada “Öncelikle bu şekilde mesnetsiz bir açıklama yapan AKP Çeltikçi İlçe Başkanı bu talihsiz açıklamayı yapmak yerine Çeltikçi Belediyesi’ne gelseydi, biz prosedürü ve işleyiş hakkında kendisine sözlü ya da yazılı olarak bilgi verirdik. Eğer ki Çeltikçi’nin istihdamı için, ekonomisi için bir çalışma yapacak olsaydı bunu oturur ortak kararla istişarede bulunur ve ilçemiz için faydalı olan her çalışmayı siyaset gözetmeden yapardık.Biz Çeltikçi Belediyesi’nde şeffaf belediyecilik yapıyoruz. Herkes belediye ile ilgili tüm belge ve bilgileri bizden öğrenebilir.Biliyorsunuz ki belediyeye ait taşınmazların kiralanması sistemi Devlet İhale Kanunu gereği hükümlerince yapılır ve ihaleye çıkan işyeri 3 yıldan fazla verilemez.Bu sürenin sona ermesine yakın 1 ay kala noter aracılığıyla işyerini kiralayan kişiye işyerinin yeniden ihaleye çıkacağı bildirilir. Ondan ya işyerini boşaltması ya da ihaleye yeniden katılması istenir.Bunun işleyişi böyledir. AKP İlçe Başkanının dediği gibi 25 yıllık esnaf olması kanuni olarak ona ekstra bir avantaj sağlamaz. İhaleye girip yeniden alırsa zaten mevcut işletmede devam eder.Kaldı ki işletmeci bugüne kadar Çeltikçi Belediyesi’ne kira borcundan dolayı 13 bin civarında ödeme yapmamıştır. Bizde noter aracılığıyla geçmişe yönelik borçlar için icra takibi başlatmış ve bu süreçte bir kısım ödeme alınmış fakat halen geçmişten kalan borçları durmaktadır.

Biz Çeltikçi Belediyesi olarak her zaman esnafımızın, işçimizin,çalışanımızın yanında olmaya gayret ediyoruz. Ama bizim tek kriterimiz kanunlar ve yasalar çerçevesinde olması koşuluyla.İşte bu yüzden bu kadar rahat ve açık bir belediyecilik sergiliyoruz.Bugüne kadar yaptıklarımızı görmeyenler bizi suçlayarak kamuoyunda algı oluşturmaya çalışıyor.Madem Çeltikçi’yi o kadar düşünüyordunuz AKP İlçe Başkanı, neden AKP’li belediyelere gönderilen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan hibelerden neden yararlanamadık? Biraz bunun için çaba gösterseydiniz de Çeltikçili vatandaşımızın verdiği vergilerde ilçemize de kepçe,çöp kamyonu ya da başka bir araç kazandırsaydınız? Neden AKP’li belediyelere bu hibeler veriliyor da Çeltikçi’mize verilmiyor?

Biz istiyoruz ki herkese ve herşeye adaletli olsun.Halkımıza bugüne kadar adaletli olarak çalışmalar yapmaya gayret ettik bundan sonra da böyle davranmaya devam edeceğiz.Kimsenin şüphesi olmasın.Daha başka detayları da Cuma günü yapacağım basın toplantısında açıklamaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Reklam Reklam Reklam Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • YENİ
  • YORUM
BAŞKAN ÜNAL ES GEÇMEDİ HEM GEÇMİŞ OLSUN HEM DE BAYRAM ZİYARETİ

BAŞKAN ÜNAL ES GEÇMEDİ HEM GEÇMİŞ OLSUN HEM DE BAYRAM ZİYARETİ

26 Mayıs 2020, BAŞKAN ÜNAL ES GEÇMEDİ HEM GEÇMİŞ OLSUN HEM DE BAYRAM ZİYARETİ için yorumlar kapalı
MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK ÜSTADI ANDI

MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK ÜSTADI ANDI

25 Mayıs 2020, MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK ÜSTADI ANDI için yorumlar kapalı
YASAKTA SOKAĞA ÇIKTILAR CEZADAN KAÇAMADILAR

YASAKTA SOKAĞA ÇIKTILAR CEZADAN KAÇAMADILAR

25 Mayıs 2020, YASAKTA SOKAĞA ÇIKTILAR CEZADAN KAÇAMADILAR için yorumlar kapalı
4 ilde yeniden korona virüs vakası görüldü! Vakalar artıyor

4 ilde yeniden korona virüs vakası görüldü! Vakalar artıyor

25 Mayıs 2020, 4 ilde yeniden korona virüs vakası görüldü! Vakalar artıyor için yorumlar kapalı
BAŞKAN SELİMOĞLU “SANATIMIZI KONUŞTURALIM” DEDİ VE RESİM ÇİZDİĞİ O ANI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ

BAŞKAN SELİMOĞLU “SANATIMIZI KONUŞTURALIM” DEDİ VE RESİM ÇİZDİĞİ O ANI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ

25 Mayıs 2020, BAŞKAN SELİMOĞLU “SANATIMIZI KONUŞTURALIM” DEDİ VE RESİM ÇİZDİĞİ O ANI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ için yorumlar kapalı