CHP’li Belediyeden MHP’li Belediyeye 2 Milyonluk Hibe

CHP’li Belediyeden MHP’li Belediyeye 2 Milyonluk Hibe

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam

Burdur Belediyesi Ekim ayı Belediye Meclis toplantısında MHP’li Tefenni Belediyesine 2 Milyon ₺ değerindeki Sıcak Asfalt Plentini hibe etti.

Burdur Belediyesi Ekim ayı Belediye Meclis toplantısında MHP’li Tefenni Belediyesine 2 Milyon ₺ değerindeki Sıcak Asfalt Plentini hibe etti.

Burdur Belediyesi elinde bulunan 2 milyon ₺ değerindeki ihtiyaç fazlası asfalt plentini MHP’li Tefenni Belediyesine hediye etti. 4. Gündem maddesinde Burdur belediyesinin elinde bulunan ihtiyaç fazlası sıcak asfalt plentinin Tefenni Belediyesine verilmesine ilişkin karar oy birliği ile kabul edildi. AK Parti grubunun bir gün önce paylaştığı gündem maddesine ilişkin, belediyeler birliği seçiminde MHP’nin CHP adayını destekleme diyeti olarak baksa da Burdur Belediye Başkanı Ercengiz’in “Bu bir milli servettir. Hibe edeceğimiz asfalt plentinin ilimizin batı bölgesindeki Tefenni’nin ve çevre ilçe – beldelerimize hizmet edebileceğini düşündük. Burdur belediyelerinin tamamının elindeki makinelerı ile ortak bir parkur oluşturabilir. Kol kola girmemiz gereken dönemdeyiz. İş makinelerinde kaynaklar döviz olarak dışarıya gidiyor. Asflat plentinin bakımları yapılarak bölgeye hizmet edecek. Tefenni belediyemize hediye ettiğimiz asfalt plentinin Tefenni’den Dirmil’e kadar tüm belediyelerimize hizmet edeceğine inanıyorum.” dedi.

Meclis toplantısına Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz ve MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte de katıldı.
aygıdeğer Burdur halkı, değerli hemşerilerim;

Bilindiği üzere bugün Burdur Belediye Meclisince, Burdur Belediyesinde atıl olarak bulunan sıcak asfalt plenti tesisinin daha önce Belediyemizce talep edilmesinden dolayı Tefenni Belediyemize hibe edilmesi karara bağlanmıştır. Belediyemize Bu tesisi kazandıran, başta Burdur Belediyemize, Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun Ercengiz beyefendiye ve değerli Burdur Belediye Meclis üyelerine şahsım, Belediyem, İlçe halkım ve tüm Batı Burdur adına sonsuz şükranlarımı sunarım. Batı Burdur diyorum, çünkü bu tesisin hibesini sadece İlçe Belediyem değil, Burdur’umuzun batısında bulunan tüm ilçe ve beldelerimiz adına hibe alıyoruz. Tesisimiz faaliyete geçtiği andan itibaren talep edilmesi halinde, Karamanlı’dan Yeşilova’ya, Kemer’den Çavdır’a Yusufça’dan Söğüt’e Altınyayla’dan Gölhisar ilçemize kadar tüm bölgemizin hizmetinde olacağını buradan ilan ve taahhüt ederim.

Kıymetli hemşerilerim, değerli Burdur halkı. Belediyemize yapılan sıcak asfalt plenti tesisi hibesi konusunda, dün Burdur’umuzun yerel basınında yer alan bir takım dedikodular ve paylaşımlar neticesinde bu açıklamayı yapmak şahsım, partim ve Belediyem adına zorunlu hale gelmiştir. MHP’li 6 belediye adına belirtmek isterim ki, Milliyetçi Hareket Partisi yarım asrı aşmış geçmişiyle Türk siyasi tarihine, Türk milletinin menfaatleri doğrultusunda yön vermiş ve tarihinin hiçbir bölümünde hiç kimsenin önünde eğilip bükülmemiş ve birilerinin iddia ettiği gibi hiç kimseyle şahsi menfaatleri doğrultusunda gizli ve kirli pazarlıklar içerisine girmemiştir. Söz konusu çirkin iddiaların sahipleri müptezeller gayet iyi biliyor ki, Milliyetçi Hareket Partisi ülkemizin içinde bulunduğu bu kritik süreçte Cumhur ittifakına hiçbir şart, hiçbir pazarlık ve hiçbir koşul sunmaksızın destek vermektedir. Yine söz konusu şahıslar bilmelidir ki bugüne kadar olduğu gibi Milliyetçi Hareket Partisine ve mensuplarına atılan iftiralar bundan sonra da cevapsız kalmayacaktır.

Son olarak, Belediyemize bu değerli tesisi kazandıran başta Burdur Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz Beyefendi ve çok kıymetli meclis üyelerine milletimizin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bu dönemde, bu takdire şayan İşbirliği ve hizmette siyaset olmayacağını gösteren duruşlarından dolayı şahsım ve İlçe halkım adına çok çok teşekkür ediyor, Sıcak Asfalt tesisimizin İlçemize, Burdur’umuza ve Milletimize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.

Ümit Alagöz – Tefenni Belediye Başkanı

 

Reklam Reklam Reklam Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • YENİ
  • YORUM
BUCAK VEFAT TAHSİN MUTLU

BUCAK VEFAT TAHSİN MUTLU

25 Mayıs 2020, BUCAK VEFAT TAHSİN MUTLU için yorumlar kapalı
PAŞA PİZZA BAYRAMDA DA ÇALIŞIYOR ALO PAKET SERVİSİYLE HİZMETİNİZDE

PAŞA PİZZA BAYRAMDA DA ÇALIŞIYOR ALO PAKET SERVİSİYLE HİZMETİNİZDE

25 Mayıs 2020, PAŞA PİZZA BAYRAMDA DA ÇALIŞIYOR ALO PAKET SERVİSİYLE HİZMETİNİZDE için yorumlar kapalı
KAYMAKAM TANRIKULU’NDAN YERİNDE BAYRAM TEBRİĞİ

KAYMAKAM TANRIKULU’NDAN YERİNDE BAYRAM TEBRİĞİ

25 Mayıs 2020, KAYMAKAM TANRIKULU’NDAN YERİNDE BAYRAM TEBRİĞİ için yorumlar kapalı
BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ İLKOKUL ÖĞRETMENLERİNDEN ÖĞRENCİLERİNE SÜRPRİZ BAYRAM MEKTUBU!!

BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ İLKOKUL ÖĞRETMENLERİNDEN ÖĞRENCİLERİNE SÜRPRİZ BAYRAM MEKTUBU!!

25 Mayıs 2020, BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ İLKOKUL ÖĞRETMENLERİNDEN ÖĞRENCİLERİNE SÜRPRİZ BAYRAM MEKTUBU!! için yorumlar kapalı
SANAYİ MAHALLESİ SAKİNLERİNİN YASAKTA İHTİYAÇLARINI KARŞILANIYOR

SANAYİ MAHALLESİ SAKİNLERİNİN YASAKTA İHTİYAÇLARINI KARŞILANIYOR

25 Mayıs 2020, SANAYİ MAHALLESİ SAKİNLERİNİN YASAKTA İHTİYAÇLARINI KARŞILANIYOR için yorumlar kapalı