Çocuk Destek Merkezinden Anlamlı Sergi

Çocuk Destek Merkezinden Anlamlı Sergi

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam

Vali Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Sevim Zekai Piribaş Çocuk Destek Merkezinde kalan çocuklar tarafından hazırlanan serginin açılış programına katıldılar.

Çocuk Destek Merkezinde korunma ve bakım altında bulunan çocukların okul sonrası zamanlarda katıldıkları kurs ve faaliyetlerde hazırladıkları tel kırma, taş boyama, örgü bebek, el işi, takı tasarım işi ile resimlerin yer aldığı serginin açılışı Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programla gerçekleşti.

Açılışa başta Vali Şıldak ve eşi olmak üzere, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Güven, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kurum müdürleri ve Çocuk Destek Merkezinde kalan çocuklar katıldı.

Serginin açılış kurdelesinin kesiminin ardından Vali Şıldak ve eşi sergiyi gezerek, çocuklardan yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi aldılar. Çalışmaları çok beğendiğini belirten Valimiz ve eşi, ÇODEM Müdürü ve çocukları yaptıkları güzel çalışmalar dolayısıyla tebrik etti.

Programda çocuklar ayrıca halk oyunları gösterisi sundular.

Programın sonunda ÇODEM Sergisiyle ilgili basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Hasan Şıldak; “İlimizde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı Çocuk Destek Merkezimiz tarafından gerçekleştirilen bir sergi faaliyetini birlikte açılışını yaptık. Ben öncelikle Sayın İl Müdürümüze ve ÇODEM Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Çok başarılı bir çalışma tabi ki bu çocuklarımız, kız çocuklarımız bize emanet edilen, devletimizin himaye altına aldığı çok da başarılı çocuklarımızdır. Onların bir el uzatıldığında, ne kadar toplum için faydalı girişimlerde bulunabileceklerini, ne kadar yetenekli olduklarını, başarılı olduklarını yeter ki onlara ilgi alaka gösterilen bir kurumun çatısı altında sıcak bir yuvada onları ağırlamanın, onlara fırsat tanıdığını hep birlikte gördük. Ben her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum.

Gerçekten ilimizdeki çocuk destek merkezimiz ülkemizin en başarılı, en beğenilen Bakanlığımızın da takdir ettiği bir kurumdur. Kurum Yöneticimiz Canan Hanım başta olmak üzere bütün personelini tebrik ediyorum. Oradaki çocuklarımıza eğitimlerle sahip çıkıyorlar ve onları geleceğe, topluma hazırlıyorlar, topluma faydalı, kendileri ile barışık bir birey olarak devletine, milletine faydalı insanlar olarak yetiştiriyorlar. Bu faaliyette bunu gösterdi, oynadıkları halk oyunlarından, hazırladıkları el emeği ürünlere kadar tavır, davranışlarına kadar, kıyafetlerine kadar örnek bir Türk Genç Kızı motifi oluşturuyorlar. Hepsine ayrı ayrı tebrik ediyorum, gözlerinden öpüyorum. Gerçekten biz de onların en iyi şartlarda, orada barınmaları, eğitim almaları için hassas davranıyoruz. Bu şekilde ilimizde de güzel bir kaynaşma örneği oluştu. Devamını şu an konuştuk, devamını Gençlik Haftasında da tekrarlayan bir faaliyetle ilimizde gerçekleştirecekler, renk kattılar, kendilerini tebrik ediyorum. Sizlere de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Reklam Reklam Reklam Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • YENİ
  • YORUM
BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ AİLESİ GELENEKSEL BAYRAM KUTLAMALARINI ONLİNE GERÇEKLEŞTİRDİ!!

BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ AİLESİ GELENEKSEL BAYRAM KUTLAMALARINI ONLİNE GERÇEKLEŞTİRDİ!!

24 Mayıs 2020, BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ AİLESİ GELENEKSEL BAYRAM KUTLAMALARINI ONLİNE GERÇEKLEŞTİRDİ!! için yorumlar kapalı
BAŞKAN GÖKÇE YAŞANAN SÜREÇTE YALNIZ BIRAKMAYANLARI UNUTMADI

BAŞKAN GÖKÇE YAŞANAN SÜREÇTE YALNIZ BIRAKMAYANLARI UNUTMADI

24 Mayıs 2020, BAŞKAN GÖKÇE YAŞANAN SÜREÇTE YALNIZ BIRAKMAYANLARI UNUTMADI için yorumlar kapalı
Meteoroloji 4.Bölge Müdürlüğü’nden yapılan son dakika açıklamasında göre Burdur il genelinde kuvvetli fırtına bekleniyor.

Meteoroloji 4.Bölge Müdürlüğü’nden yapılan son dakika açıklamasında göre Burdur il genelinde kuvvetli fırtına bekleniyor.

24 Mayıs 2020, Meteoroloji 4.Bölge Müdürlüğü’nden yapılan son dakika açıklamasında göre Burdur il genelinde kuvvetli fırtına bekleniyor. için yorumlar kapalı
ARSA İHALE İLANI

ARSA İHALE İLANI

23 Mayıs 2020, ARSA İHALE İLANI için yorumlar kapalı
BAYRAM NAMAZLARI SAAT KAÇTA ?

BAYRAM NAMAZLARI SAAT KAÇTA ?

23 Mayıs 2020, BAYRAM NAMAZLARI SAAT KAÇTA ? için yorumlar kapalı