• DOLAR
  6,7368
  %1,85
 • EURO
  7,3003
  %1,25
 • ALTIN
  350,71
  %2,20
 • BIST
  8,2747
  %0,45
EBATV’NİN İŞLEYİŞİNİ ÖĞRENCİ EVNDE TEST ETTİ

EBATV’NİN İŞLEYİŞİNİ ÖĞRENCİ EVNDE TEST ETTİ

Reklam Reklam Reklam Reklam

İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet YAZAR Ulusal Uzaktan Eğitim Sistemimiz olan Eğitim Bilişim Ağının (EBA) İlçemizdeki kullanımında Veli ve Öğrencilerimize rehberlik etmek amacıyla ve bir öğrencimize ev ziyaretinde bulundu.

Eğitim Bilişim Ağının yıllardır okullarımızda kullanıldığını ama ülkemizde yaşanan son covid-19 salgını ile birlikte baştan sona yeniden düzenlendiğini ve öğrencilerimizin uzaktan eğitim sürecinde onların en büyük bilgi kaynağı haline geldiğini belirten Müdürü Neşet YAZAR, Öğrencilerimiz okullarında uzakta ama eğitimin daha da içinde tespitinde bulundu. Öğrencimizle Birlikte EBA TV yayınında İngilizce Dersini izleyen Müdürü Neşet YAZAR, Sistemin çok verimli olduğunu belirterek Eğitim Bilişim Ağının Arkasında Çok Büyük Bir eğitim Kadrosunun olduğunu ve gün geçtikce geliştiğini ve yenilendiği söyledi. Müdürü Neşet YAZAR, platformun son haline gelmesinde büyük emekleri olan Bakanı Ziya SELÇUK ve ekibine teşekkür ederek, ayrıca ilimizde büyük bir çoşkuyla yürüttüğümüz BİGEP projesi sayesinde öğrencilerimiz sürekli olarak online deneme sınavlarına katılacaklar ve eğitim sürecinden herhangi bir kopma olmayacaktır dedi, bu vesile ile Vali Hasan ŞILDAK, il Milli Eğitim Müdürü Emre ÇAY ve sayın Kaymakam Erol TANRIKULU’na desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Öğrencimiz Safa YALÇIN, EBA tv den ve internetten günlük derslerini takip etiğini, öğretmenleri ile iletişim halinde olduğunu , derslerin ve sonrasında ki soru ve testlerin çok güzel anlatıldığını ve çok faydalı olduğunu düşündüğünü söyledi. www.eba.gov.tr adresine giriş yaparak sistemi Müdür Neşet YAZAR ile birlikte kullandı.

Öğrenci Velimiz Arife YALÇIN, Kendisinin de Milli Eğitim Çalışanı , Öğretmen olduğunu söyleyerek, kullanıma sunulan uzaktan eğitim platformunun çok kullanışlı olduğunu, çocuklarının derslerine katılıp katılmadığı, günlük verilen ödevlerinin kontrolünü rahatça yapabildiğini ve ülkemizdeki salgın nedeniyle bu sistemi geliştiren ve emeği olan ve kullanıma sunan herkese teşekkür etti.

 

Reklam Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • BU AY ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUM
BURDUR’DA FECİ KAZA BİR ÖLÜ BİR AĞIR YARALI

BURDUR’DA FECİ KAZA BİR ÖLÜ BİR AĞIR YARALI

5 Nisan 2020, BURDUR’DA FECİ KAZA BİR ÖLÜ BİR AĞIR YARALI için yorumlar kapalı
BUCAKLILAR DİKKAT! CORONA VİRÜS OLABİLİRSİNİZ…

BUCAKLILAR DİKKAT! CORONA VİRÜS OLABİLİRSİNİZ…

5 Nisan 2020, BUCAKLILAR DİKKAT! CORONA VİRÜS OLABİLİRSİNİZ… için yorumlar kapalı
BUCAK SON DAKİKA İŞSİZ GENÇ BİNADAN ATLAMAK İSTEDİ

BUCAK SON DAKİKA İŞSİZ GENÇ BİNADAN ATLAMAK İSTEDİ

4 Nisan 2020, BUCAK SON DAKİKA İŞSİZ GENÇ BİNADAN ATLAMAK İSTEDİ için yorumlar kapalı
SÖĞÜTLÜ YÖRÜK İŞ ADAMINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

SÖĞÜTLÜ YÖRÜK İŞ ADAMINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ

4 Nisan 2020, SÖĞÜTLÜ YÖRÜK İŞ ADAMINDAN ÖRNEK DAVRANIŞ için yorumlar kapalı
BURDURLU VATANDAŞ MASKE VE ELDİVEN BEKLERKEN…

BURDURLU VATANDAŞ MASKE VE ELDİVEN BEKLERKEN…

4 Nisan 2020, BURDURLU VATANDAŞ MASKE VE ELDİVEN BEKLERKEN… için yorumlar kapalı