Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in  4 Aralık çarşamba  Burdur Belediye Meclis toplantısı esnasında Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ile ilgili iddialarına yanıt gecikmedi. Özçelik, Başkan Ercengiz’in kendisi ile ilgili söylediği sözler için kendisini ispata davet etti. Ak Partili Vekil Özçelik, Başkan Ercengiz’i laf cambazlığı yaptığını ifade ederek konuşmalarındaki samimiyetsizliğe işaret etti. Özçelik, ‘Kredi Verdirmediğimi İspatlamaya ve Nerede Kimlere Söylediğimi İspatlamaya Davet Ediyorum’ diyerek ispatlayamazsa Kendisini Burdur Kamuoyunda MÜFTERİ ilan edeceğinin ifade etti.

İŞTE ÖZÇELİK’İN O AÇIKLAMASI

Burdur Belediye Başkanı AOE Kredi verilmesini Engelledi Sözünü Belediye Meclisinde Tekrarlamış,Kendisine Birçok Defa Böyle bir Görüşme ve Telkinde dahi Bulunulmadığını İspatlamaya Davet Etmiştim.” Bir Dost Meclisinde Söylediği” Diyerek Hem Laf Cambazı Olduğunu hemde Sözleri Çarpıttığını Görüyoruz,Hemen Daha Sonra “Tabiiki Bunu İspatlıyamam” Demesi işin samimi Olamadığını Göstermektedir.

Şimdi Soruyorum.

1-2014-2019 Arası İlbank’tan Malzeme için Aldığın 13 Milyona Yakın Krediyi ( Borçlanma) Engelleyen Oldu mu ? Bu 5 Yılda Ne Kanalizasyon için Ne de İçme Suyu ve Alt Yapısı için Hiç Kredi Almadığını Burdur Kamuoyu Bilmektedir.

2-Hangi Aylarda Krediniz değerlendirildi O aylarda Ekonomideki darlık ve sıkıntıdan Dolayı İLBANK Bir çok krediyi Verememiş ve Ak Partili Belediyelere Dahi Kredinin verilmediğini Araştırır mısın ? Diye Kaç defa Sordum.Zahmet Edip araştırsa Bir kanaat hasıl olmuş olacaktı.

3-Şimdi Ben Desem ki Ali Orkun Ercengiz “ Yakın Çevresinde ve Dost Meclisinde Şöyle Şöyle Söylemiş desem ve Arkasından “İspatta Edemem Desem” Ne Derece Doğru ve Ahlaki Söz Olur.

4-Burdur Arıtma İçin Avrupa Yatırım Bankasından Kredi Alınması için bana AOE İlbank’la Görüşür müsün? Dedikten sonra O görüşmeler Sonrası Kendisine Dönerek birkaç defa Gelişmeleri Aktarmadım mı ?

Şimdi AOE’yi Kredi Verdirmediğimi İspatlamaya ve Nerede Kimlere Söylediğimi İspatlamaya Davet Ediyorum. İspatlayamazsa Kendisini Burdur Kamuoyunda MÜFTERİ ilan Edeceğimi Burdur Kamuoyu ile Paylaşacağımı ifade ediyorum. Şahsımın Burdur için yatırım ve hizmet yolunda yapacağım çok işler olacağını ; Boş ve lüzumsuz polemiklerle uğraşamayacağımı ifade etmek isterim” bomba 15

Burdur Belediye Meclisinin Aralık ayı birleşiminde tartışılan konuların başında Burdur Belediyesine verilmediği iddia edilen banka kredileri oldu. Meclisin başlamasından itibaren SİYASİ POLEMİK konusunda defalarca kez Ak Partili grubu uyaran Başkan Ercengiz’in Ak Parti Burdur milletvekili Bayram Özçelik ile ilgili ortaya attığı iddia en büyük polemik konusu olacak görünüyor.

Bucak Belediyesine 15 milyonluk asfalt kredisinin verildiğini söyleyen Başkan Ercengiz İlbank’tan istedikleri 4 milyonluk krediyi alamadıklarını söyledi. Kamu bankalarından kredi alamadıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Ercengiz kredi almak için özel bankaların kullanılacağını ifade etti.

BURDUR BELEDİYE BAŞKANI MECLİS TOPLANTISINDA  NE DEMİŞTİ

Özçelik Engelledi İddiası

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz mecliste kredilerin konuşulduğu esnada ortaya attığı iddia ise oldukça ağırdı.  ‘Kamu oyunda duydum’ diyerek açıklama yapan Başkan Ercengiz, Ak Partili Vekil Bayram Özçelik’in samimi bir dost ortamında ‘Bu yıl İller Bankasında kredi çıkmayacak, asfalt atsında görelim’ şeklinde konuştuğunu söyledi.

Çavuşoğlu’ndan Bir Araya Gelin Çağrısı

Banka kredilerinin engellendiği iddiası ile ilgili olarak Ak Parti Burdur Belediye Meclis Grup Sözcüsü Cahit Cavuşoğlu ‘Milletvekili Özçelik bu konuda meclisi bilgilendirsin’ talebini sundu. Başkan Ercengiz’e  Özçelik ile bir araya gelin çağrısında da bulunan Çavuşoğlu birlikte ortak çözüm bulun dedi.

OY ÇOKLUĞU İLE KREDİYE ONAY

Gündemin 8. maddesinde yer alan Burdur Belediyesinin kamu ve özel bankalardan asfalt  için gereken 4 milyon kredinin kamu ve özel bankalardan çekilebilmesi için Başkan Ali Orkun Ercengiz’e yetki verecek madde CHP, Ak Parti, MHP ve İyi Partili üyelerin oyu ile geçti. Başkan Ercengiz asfalt için 4 milyonluk kredi çekme yetkisini meclisten aldı. BOMBA 15