Haber Haberleri

Haber kategorisinde bölgesel ve Türkiye geneli son dakika kaza haberleri ve bilgileri yer almaktadır. Türkiye'nin en büyük ve güncel haberlerini anlık olarak buradan takip edebilirsiniz.
Haber kategorisinde 50 haber listelendi.

Aradığınız haber listede bulamadıysanız, yukarıdan arama seçeneğini kullanabilirsiniz.

Güncel ve enteresan bir olayın olabildiğince nesnel ve gerçek olarak sunulmasına

haber

denir. Hazırlanan haber metninde, herhangi bir taraf değerlendirmesi yapılmadan, üzerinde oynamadan elde edilen bilgileri aktarmak önceliktir. Haber dili yalın olup, metin kısa ve sade olarak sunulur. Bahsedilen haber tekniğinin katı kuralları vardır. Haberi yazan kişi olan editörün yaratıcılık alanı sınırlı olup, ' Yazıyı hakkında yazılan için değil, okurlar için yazıyoruz ' anlayışı hakimdir. Hazırlanan haber metinlerinde ise uyulması gereken kurallar vardır.

Haber metninde uyulacak olan kurallar şu şekilde sıralanır;

Haber anlık olmalı ve anında güncel olarak iletilebilmeli,

Konu sıradışı olmalı, Konu önem arz etmeli,

Konu ilişki oluşturmalı, Konu öznel ve kısa olmalı,

Haber yorum katılmadan gerçekleri iletmelidir.

Mümkün olduğunca 5N 1K kuralına uygun yazılmalıdır; Kim? Ne, Ne zaman? Nerede? Nasıl? Neden? sorularına yanıt vermelidir.

Haber

Son dakika

Burdur haberleri

Bucak son dakika haberleri ve önemli detayları takip edebilirsiniz. Son dakika haber gelişmeleri kategorisinde ayrıca Türkiye genelinde ki son dakika haberleri de bulabilirsiniz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.