Bakan Kasapoğlu Programı Kapsamında Burdura Ziyarette Bulundu

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu bir dizi programlara katılmak ve ziyaretlerde bulunmak üzere 2021 yılının ilk resmi İl zi...

+24
Haber albümü için resme tıklayın

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu bir dizi programlara katılmak ve ziyaretlerde bulunmak üzere 2021 yılının ilk resmi İl ziyaretini Burdura gerçekleştirdi.

Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş tarafından karşılanan Bakan Kasapoğlu Burdur programı kapsamında ilk olarak Valilikte düzenlenen gençlik ve spor yatırımları Protokol İmza Törenine katıldı.

Bakan Kasapoğlu programının devamında Salda Gölüne ziyarette bulundu.

Burdur programına Gençlik ve Spor Yatırımları Protokol Töreni ile başlayan Bakan Kasapoğlunu Valilik protokol girişinde düzenlenen karşılamada Vali Arslantaş ve protokol mensupları tarafından karşılandı. Milli sporcular tarafından çiçek takdiminde bulunulan Bakan Kasapoğlu Valilik Şeref defterini imzaladıktan sonra protokol törenine geçti. Tören Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Protokol konuşmaları ile devam eden programda Burdur Milletvekili Yasin Uğur Bayram Özçelik Vali Arslantaş ve Bakan Kasapoğlu konuşma yaptılar.

Bakan Kasapoğlunun konuşmasının ardından protokol tarafları olan ilçe belediye başkanları ile hatıra fotoğrafı çekildi. Törende Vali Ali Arslantaş Bakan Kasapoğluna Burdurun yöresel eserleri olan kabak kemane cura ve sipsiden oluşan minyatür anmalık takdim etti. Tören Bakan Kasapoğlunun sporcularla hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi.

VALİ ARSLANTAŞ TÖRENDE YAPTIĞI KONUŞMADA

Anayasamızın 59uncu maddesinde devletin görevleri sayılırken devletin her yaştaki vatandaşlarımızın beden ve ruh sağlığını geliştirecek her türlü tedbirleri almak asli görevlerinden birisi olarak sayılıyor.  Sayın Bakanım Spor Toto Teşkilat Başkanlığınızdan itibaren bu anlamda altyapı hizmetlerine vermiş olduğunuz önem Türkiyenin en ücra köşelerinde yapmış olduğunuz yatırımlar Bakanlığınızdan sonra bu yatırımlarda profesyonel eğitmenlerle gençlerimizin buluşmasını sağlayacak tedbirleri takdir ve şükranla izledik. Bu vesileyle şükranlarımızı sunuyoruz. Burdurumuzun olimpiyat sporcusu dahil her branşta sporcumuz var 27 bin lisanslı sporcumuz var. Bugün yapılacak yatırımların da gençlerimizin vatandaşlarımızın spor yapmalarına devletin asli görevlerinden birini yerine getirmesini sağlayacağı katkıyı çok önemsiyoruz. İlimiz adına ilçelerimiz adına gençlerimiz adına şükranlarımızı arz ediyoruz. Yaklaşık bir yıldır yatırımlara kavuşma arzumuzu da dile getirip sizleri sevgi saygı ve muhabbetle selamlıyorum şeklinde konuştu.

BAKAN KASAPOĞLU TÖRENDE YAPTIĞI KONUŞMADA

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Bugün göller gönüller diyarı Burdurdayız. Sizlerle bir aradayız bizleri bir araya getiren rabbimize hamd ediyoruz şükrediyoruz. 2021 yılının ilk ziyaretini gerçekleştirmek hamd olsun ki nasip oldu bugün ilk ziyareti gerçekleştiriyoruz. 2021 İstiklal Marşı yılında bu ziyareti ilk olarak gerçekleştirmek bizim içinde anlamlı ve heyecan vericidir. Mehmet Akifin şehri Burdurdayız ve Demirci Mehmet Efenin şehri Burdurdayız kahramanlar diyarı hakikaten tabiatıyla insanıyla her anlamda önemli bir kimlik şehir Burdurdayız ve inşallah Burdurumuzu gençlerimizi yarınlara daha güçlü taşıma adına buradayız ve ben bugünkü buluşmamızın hayırlar ve bereketler getirmesini temenni ediyorum ve 2021 yılı Burdurumuz için Burdurumuzun ilçeleri memleketimiz ve insanlık için hayırlar bereketler afiyetler getirsin. Bugün az önce değerli valim ve milletvekillerimiz bahsettiler Burdurumuzun spor geleceğini daha da güçlendirmek adına Burdurumuzun gençlerini yarınlara daha donanımlı taşıma adına buradayız hamd olsun bugüne kadar el birliği ile Burdur hep gündemimizdedir hem yerel yöneticilerimle hem değerli vekillerimizle hakikaten hassasiyetle çalıştığımız şehirlerden bir tanesidir ve bu anlamda bugüne kadar tesis edilen alt yapıyı elbette bizim felsefemizde durmak hiçbir zaman olmadığı gibi bundan sonra da olmayacak. Birileri fitne üretecekler biz onlara rağmen hizmet üreteceğiz. Birileri yalanla iftira ile birtakım faaliyetleri çalışmaları karalamaya çalışacaklar biz onlara inat daha çok üreteceğiz. Vatandaşımızın refahı ülkemizin aydınlık yarınları için daha çok çalışacağız. Tuzaklar kurulacak onlara rağmen daha güçlü daha moralli daha inançlı duracağız ve inşallah tıpkı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu ülkenin aydınlık yarınları insanımızın mutluluğu için durmadan yılmadan yorulmadan çalışacağız. İşte o yüzden bugün buradayız. Bugün çalışmalarımızı daha yukarı taşımanın heyecanı içindeyiz. Ağlasun Altınyayla Bucak Çavdır Çeltikçi Gölhisar Karamanlı Kemer Tefenni Yeşilova için buradayız. Ben bu ilçelerimizdeki tüm vatandaşlarımıza da buradan en kalbi selam ve muhabbetlerimiz iletmek istiyorum.

Burdurda 2002 yılında 12 tane olan spor tesisini 32 tesise çıkardıklarını ve bugünkü müjdelerle de tesis sayılarında artış yaşanacağını dile getirdi. Türkiyenin her alanda zirveyi oynadığını gençlik ve spor alanında da zirveyi oynamaya devam ettiğini dile getiren Bakan Kasapoğlu Hizmet siyasetinden bahsettim az önce 2021 yılı geçen 18 yıllık zaman diliminde her alanda olduğu gibi Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü öncü liderliği ve samimimi gayretleri ile hamdolsun ülkemiz her alanda tarımıyla ulaşımıyla sağlığı eğitimi sanayisi ekonomisi ile her alanda zirveye oynadığı gibi sporu ve gençliği ile de zirveye oynadı oynamaya da devam edecek. İşte 2002deki 12 tesisi bugün itibariyle 32 tesise çıkardık. Bugünkü müjdelerle bu çıta daha da yukarılara çıkacak.

Burdurumuzda 1 yurt vardı şu an itibarıyla 7 yurda yükseldi. Bin 500 öğrenciden 5 bin 500 öğrenciye yükselen yurt kapasitesi söz konusudur. Devam eden inşaatlar ve yatırımlar projeler hepinizin bildiği gibi hızlı bir şekilde devam ediyor. Bununla birlikte gençlik merkezlerimiz hiç gençlik merkezi yok iken bugün sayımız 3 inşallah bugünkü protokolle bundan sonraki çalışmalarla bu sayıyı daha yukarılara taşıyacağız. Sporcularımıza yönelik gençlerimize yönelik halkımızın her kesiminin kadınıyla erkeğiyle genciyle yaşlısıyla spora erişimini güçlendirmeye yönelik çalışmaları inşallah daha yukarılara taşıyacağız. İlçeleriyle beldeleriyle köyleriyle herkesin spora erişimini gençlik yatırımları erişimlerini gönülden arzu ettiğimiz için bu tesislerin sayısını inşallah daha yukarılara taşıyacağız. Sporcu sayısı az önce ifade edildi. Elbette çok yetenekli gençlerimiz var. Onların heba olmaması onların bir bir keşfedilmesi adına işi şansa bırakmadan bizim siyasetimizde bizim stratejimizde şansa bırakmak yok. Bir bir takip var. Gençleri keşfetmek var onların elinden tutmak var ve onlarla el ele yarınlara yürümek var. O yüzden bugünkü çalışmalarımızın çok ama çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. az önce vekilimiz bahsetti üniversitemiz Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi üniversitemize yaptığımız yatırımlar şehirle üniversitenin bütünleşmesi açısından çok anlamlı çok önemli bir vizyonu ortaya koyuyor tıpkı üniversite öğrencilerimizin hizmetinde olduğu gibi bu tesislerimiz Burdurumuzun tüm halkının ilçelerimizin de hizmetinde gece gündüz onlar için var olması adına önemli bir vizyonu ortaya koyuyor ve inşallah 2021 İstiklal Marşı yılında da ülkemizin dört bir yanından gelen gençlerimizi gerek Burdurumuzda gerek ilçelerimizde ve gerekse üniversitemizde bu yılı ifa etme adına ağırlayacağız. Bu anlamda yapacağımız çalışmalar var. Ulusal anlamda düşündüğümüz projeler var. Uluslararası anlamda gerçekleştireceğimiz çalışmalar var ve onlarla birlikte bu hizmet çıtasını inşallah daha yukarılara birlikte taşıyacağız.

Burdur gençliği ile bugüne kadar ortaya koymuş olduğu vizyonu ile her zaman demokrasiden her zaman milletin iradesinden yana olan bir şehrimizdir. O yüzden bu şehre hizmet etmek bu şehrin güçlü yarınları için heyecanlı olmak hakikaten apayrı bir duygu ve bugün gerek Burdur merkezimizden ve gerekse ilçelerimizde 13 adet sentetik sahamız 2 adet olimpik havuzumuz ve spor salonumuz biliyorsunuz bir spor salonumuzun inşaatı tamamlandı. Spor salonumuz 3 bin 500 kapasiteli biraz sonra onu ziyaret edeceğiz. Ülkemizin en yeni salonu diyebileceğim salonlardan bir tanesidir. Yine havuzumuz en güzel şekilde inşa edildi Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projemize Burdur en güzel katkıyı sağlıyor sağlayacak. Kadınıyla erkeğiyle genciyle yaşlısıyla tüm vatandaşlarımızı tesislerimizden en güzel şekilde yararlanmaya davet ediyorum. Sporun herkes için olduğunu düşünüyorum ve kadın odaklı spor politikamızda da kadınlarımızın öncülüğünde spor yarınlarımızın daha güçlü olacağına inancımı da belirterek kadınlarımızı özellikle spora tesislerimize davet ediyorum. Basketbol voleybol sahalarımız gençlik merkezlerimiz salonlarımız havuzlarımız ve futbol sahalarımız ile bugün 10 ilçemiz ve Burdurumuza kazandıracağımız tesislerin yatırımların hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.  10.000 Pota Projemiz var yeni dev adamları yetiştirme adına bunu da bu vesile ile 100 potayı da sizlere müjdelemek istiyorum. Sayın valim milletvekillerimiz belediye başkanlarımızla birlikte yerlerini tespit etsinler köylere kadar beldeleriyle ilçeleriyle kent merkezi ile potalarımız Burdurumuzun gençleri ve sporcuları için hayırlı uğurlu olsun. Amacımız sporu tabana yaymaktır elbette spora gönlü olan yeteneği olan gençlerimizin de elinden tutarak onları yarınların şampiyonları olarak Şanlı Bayrağımızı uluslararası arenada dalgalandıracak yiğitler olarak yetiştirmek ve inşallah onlarla birlikte her zaman ifade etmiş olduğumuz iddialı Türkiyeyi zirvede olan Türkiyeyi her geçen gün daha ileri götürmektir. Tıpkı bugün olduğu gibi sizlerle birlikte olmaya devam edeceğiz ve Sayın Cumhurbaşkanımızın öncü liderliği ve vizyonu ile inanıyoruz ki yarınlar çok daha aydınlık müreffeh ve güzel olacak dedi.

08 Oca 2021 - 11:06 Burdur- Spor

Son bir ayda nnchaber.com sitesinde 2.228.642 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NNC Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NNC Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler NNC Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı NNC Haber değil haberi geçen ajanstır.Burdur Markaları

NNC Haber, Burdur ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (545) 870 1515
Reklam bilgi