Balıkesir'de İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri ve Balıkesir Otomobil Sporları Derneği ile birlikte sürücülere bilgilendirme uygulaması yapıldı.
Fethiye’de kurulan tarım ve turizm fuarında jandarma ekipleri vatandaşları trafik güvenliği konusunda bilgilendirdi.
Erzincan Tarım ve Orman Müdürlüğünce ceviz ağaçlarında görülen mantari hastalığına dikkat çekilerek üreticiler bilgilendirildi.
Adana’da camilerde, ‘siber dolandırıcılık’ uyarısı yapıldı. Vatandaşlar internet ve sosyal medya üzerinden yapılan dolandırıcılık olaylarına karşı bilgilendirildi.
Prof. Dr. Onur Erol gebelik zehirlenmesi konusunda bilinmesi gerekenleri ve görülebileceği 9 riskli grup hakkında bilgilendirme yaptı.
Eskişehir'de polis ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda 630 vatandaş hırsızlık ve dolandırıcılık konuları hakkında yüz yüze bilgilendirilirken, basit güvenlik tedbirlerine ilişkin 200 adet broşür dağıtıldı.
Aydın Gençlik Merkezi tarafından, öğrenci velilerine “Teknoloji Bağımlılığı” konusunda eğitim gerçekleştirildi.
Bilecik Valisi Şefik Aygöl, miniklerle birlikte ‘Su Tasarruf Tırında’ gezerek bilgilendirmelerde bulundu.
Yaşar Üniversitesi’nde "Dünya Su Günü Zirvesi" düzenlendi. "Huyu Suyu Değiştirme Vakti" sloganıyla gerçekleşen etkinlikte, uzmanlar, kuraklık tehlikesine dikkat çekti, su kıtlığına karşı yapılması gerekenleri anlattı.
Erzurum Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliğince 2024 yılı içerinde; KADES uygulamasının yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar sürdürülüyor.
Bitlis’in Tatvan ilçesinde emlak danışmanlığı yapan Murat Cihan Maltaş, ev sahiplerini ilgilendiren kira beyannamesi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Kuyucak ilçesinde 101 öğrenciye “Jandarma ile Okulumda Güvendeyim” faaliyeti kapsamında bilgilendirme eğitimi verildi.
Bilecik’te siber suçların gerçekleşmeden engellenmesi için vatandaşlar bilgilendiriliyor.
Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından yayımlanan mesaj ile 2023-2024 av sezonunun kapandığı bilgisi paylaşıldı.
Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde jandarma ekipleri tarafından vatandaşlara çeşitli konularda bilgilendirmede bulundu.
Burdur İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Karamanlı Emniyet Amirliği ekipleri, dolandırıcılık suçlarının önlenmesi için vatandaşlara yönelik bilgilendirme faaliyeti düzenledi.
Efeler İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından öğrencilere yönelik verilen eğitimlerde gençler gıda güvenliği ve israfı konusunda bilgilendirildi.
Sarıgöl İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Sarıgöl Devlet Hastanesinde açılan stantta kanser taramaları, pulmoner rehabilitasyon, Dünya Böbrek Günü ve obezite ile mücadele gibi konularda bilgilendirmeler yapıldı. Sarıgöl ilçesi ocak ayında kanser taramalarında il birincisi oldu.
Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, şehirlerarası otobüslerde seyahat eden yolculara emniyet kemeri kullanmanın önemi hakkında bilgilendirme yaptı.
Burdur Emniyet Müdürlüğü, MAKÜ öğrencilerine yönelik "Geleceğiniz Geleceğimizdir" projesi kapsamında güvenlik eğitimi düzenledi. Eğitimde terörle mücadele, uyuşturucu ile mücadele, kadına karşı şiddetle mücadele, sosyal medya dolandırıcılığı ve polis halkla ilişkiler gibi konularda bilgi verildi.
Ayrıca, sivil kıyafetli trafik personeli tarafından da otobüslere yolcu gibi binilerek otobüs şoförlerinin seyahat esnasında trafik kurallarına riayet edip etmediklerine yönelik denetimler yapılıyor.
Burdur İl Jandarma Komutanlığı, 21 Şubat 2024 tarihinde "En İyi Narkotik Polisi Anne", "Madde Bağımlılığı ile Mücadele", "KADES" ve "Siber Farkındalık" konulu bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyeti gerçekleştirdi.
Toplantıda zekât ibadetinin önemi ve Diyanet İşleri Başkanlığının zekât çalışmaları hakkında bilgiler verildi.
Antalya’nın Alanya ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından ikinci el eşya alım satımı yapan esnafa illegal yollardan elde edilen suç eşyaları konusunda bilgilendirme yapıldı.
Antalya’nın Alanya ilçesinde ‘Trafik Kuralları Hayat Kurtarır’ projesi kapsamında polis ekipleri tarafından motosiklet sürücülerine bilgilendirme yapıldı.
Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu ile mücadele kapsamında vatandaşlar, öğrenciler ve kurum çalışanlarına yönelik bilgilendirme faaliyetleri düzenledi.
Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, iletişim yoluyla dolandırıcılık ve hırsızlık konularında vatandaşları uyardı.
Gaziantep'te jandarma ekipleri tarafından 2023 yılında “Kadın Acil Destek (KADES)” uygulamasının farkındalığının artırılması amacıyla çok sayıda bilgilendirme faaliyeti icra edildi.
Samsun İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı toplum destekli polisler tarafından, İlkadım ve Canik’te vatandaşlara yönelik eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yapıldı.
Tercan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Emre Özelgül, Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Yunus Koç ve teknik personel Kargın Beldesinde çiftçilerle bir araya gelerek, “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” projesi, ÇKS’de yapılan değişiklikler, üretim planlanması ve hayvancılık desteklemeleri konularında bilgilendirme yaptılar.
Bilecik’in Yenipazar ilçesinde, trafik jandarma ekipleri öğrencileri bilgilendirdi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi öğrencileri, ‘Mercan 100. Yıl İklim ve Çevre Bilim Merkezi’ni ziyaret ederek, merkezdeki çalışmalarla ilgili bilgi aldılar.
Sinop İl Emniyet Müdürlüğü, 2023 yılında 43 bin 332 kişiyi trafik konusunda bilgilendirdi.
Bilgi güvenliği ve resmi yazışmalar ile ilgili dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında Bayburt İl Sağlık Müdürlüğünce sağlık personellerine bilgilendirme amaçlı eğitim verildi.
Erzincan’da İl Jandarma Komutanlığı emrinde görev yapan güvenlik korucularına yönelik: Asayiş Şube Müdürlüğü Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ve Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı ile Trafik Şube Müdürlüğü tarafından bilgilendirme faaliyeti yapıldı.
Jandarma personelleri Ağrı’da okulları ziyaret ederek “KADES” uygulaması hakkında bilgilendirme yaptı.
Uşak İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından öğrencilere yönelik bilgilendirmeler ve seminerler düzenlendi.
Söke Tarım ve Orman Müdürlüğü, hayvan üreticilerine yönelik bilgilendirme toplantıları düzenleyerek çiftçileri güncel konularda bilgilendirme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Sinop İl Jandarma Komutanlığı personelleri tarafından “fırtına öncesinde ve fırtına esnasında yapılması gerekenler” hakkında vatandaşlara broşürler dağıtıldı.
Bilecik merkeze bağlı Kurtköy’de çiftçi bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un ilçeyi deprem dirençli hale getirmek amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında, 30 okulda 60 bin öğrenci ve 2 bin öğretmene deprem bilinci eğitimi verilerek tahliye tatbikatları yapıldı.