Rize’nin Pazar ilçesi müftüsü bir süredir tedavi gördüğü kansere yenik düşerek hayatını kaybetti.
Şırnak İl Müftülüğü, 4-6 yaş arasında Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler için yılsonu etkinliği düzenlendi.
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen 7.Uluslararası İyilik Ödülleri sahiplerini buldu.
Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde üç defa üst üste başarı belgesi alan Müftülük personeli üstün başarı belgesi ile ödüllendirildi.
Bucak İlçe Müftülüğü ve Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, Aile Haftası münasebetiyle ilçede evlilikte 60 yılı geçirmiş olan eşlere aile ziyaretleri gerçekleştirdi. Ziyaretlerde eşlere çiçek ve hediyeler takdim edilirken, uzun ve mutlu bir evlilik hayatının önemi vurgulandı.
Bucak İlçe Müftülüğü ile Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, Aile Haftası münasebetiyle Bucak ilçesinde evlilikte 60 yılı geçirmiş olan eşlere aile ziyaretleri gerçekleştirdi.
Bucak İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen "Aile Her Şeydir" konulu konferans büyük ilgi gördü.
Bucak İlçe Müftülüğü Aile Haftası Programı (bayanlara özel) düzenliyor.
Diyanet İşleri Başkanlığı 2024 Yılı Hac Organizasyonu ile hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmeye hazırlanan hacı adaylarına yönelik eğitim seminerleri gerçekleşti.
Bucak'ta Hacı Ömerağa Camii, Kadir Gecesi'ni coşkuyla ihya etti. Geceye yoğun katılım gerçekleşti. İlçe Müftüsü İbrahim Keser'in vaazı ve Kur'an-ı Kerim tilaveti sonrası tövbe ve istiğfar yapıldı. Sakalı şerif ziyareti de yoğun ilgi gördü.
Burdur'un Bucak ilçesinde Kadir Gecesine özel Hacı Ömer Ağa Camii, İhtiyaroğlu Cami, Mehmet Ülkü Cami, Bucak Merkez Hükümet Camilerinde program düzenlenecek.
Antalya İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Antalya Şubesi, iftarda yetimler ve ailelerini ağırladı.
Burdur İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Nasrettin Hoca Gösterisi ve çeşitli etkinliklerin yer aldığı Cami-Çocuk Buluşması'na 1000'den fazla çocuk ve aileleri katıldı.
Efeler İlçe Müftülüğü ve Türk Kızılay Aydın Şubesi iş birliği ile kan bağışı kampanyası düzenlendi.
Burdur İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, 24 Mart 2024 Pazar günü saat 18:30'da NNC Haber'in 'İftara Doğru' programında canlı yayında olacak.
Bucak Müftülüğüne bağlı Merkez Erkek Kur'an Kursu ve Yeni Mahalle Kız Kur'an Kursunda hafızlığını tamamlayan ve 2024 yılı Ocak ayında yapılan Hafızlık Tespit Sınavı'nda başarılı olan öğrencilere Bucak İlçe Müftüsü İbrahim Keser belgelerini takdim etti.
Çıldır İlçe Müftülüğü koordinesinde Türkiye Diyanet Vakfı Çıldır Şubesince "İyilik Paketleri" Türk Diyanet Vakfı görevli ve gönüllüleri tarafından ailelere ulaştırılıyor.
Bayburt İl Müftüsü olarak görev yapmaktayken Diyanet İşleri Başkanlığına başkanlık müftüsü olarak atanan Abdurrahman Şahin, Kur’an kursu öğreticileri ve müftülük personeliyle iftarda bir araya gelerek, düzenlenen veda programında personelle vedalaştı.
Aydın İl Müftüsü Hasan Güneş Bozdoğan Müftülüğü tarafından düzenlenen iftar programına katılarak din görevlileri ile buluştu.
Derince Belediyesi ve Derince İlçe Müftülüğünün düzenlediği Ramazan şenliğinde çocuklar eğlenceli anlar yaşadı.
Burdur'un Bucak ilçesinde Berat Kandili münasebetiyle erkek ve kadınlar için ayrı ayrı programlar düzenlendi. Hükümet Camii, KYK Kız Öğrenci Yurdu ve Merkez Hacı Ömer Ağa Camii'nde gerçekleştirilecek programlarda dualar okunacak ve vaazlar verilecek.
İl Müftüsü Bekir Gerek, projenin amacının cuma gecelerini ailece camide geçirerek milli-manevi değerleri yaşatmak olduğunu söyledi.
Programda Kur'an-ı Kerim tilaveti, sohbet, tesbihat ve dua yer alıyor.
Toplantıda zekât ibadetinin önemi ve Diyanet İşleri Başkanlığının zekât çalışmaları hakkında bilgiler verildi.
Bucak İlçe Müftüsü İbrahim Keser, yarıyıl tatilinde gençlerin dini ve milli değerlerle buluşmaları için düzenlenen Diyanet İşleri Başkanlığı kamplarına başladıklarını duyurdu. Kız kuran kursu öğrencileri kampa açılışı yapıldı, Gençlere 3 gün süresince temel dini bilgiler ve milli manevi değerler aktarılacak.
Afyonkarahisar İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan Gençlik Ara Dönem Kampı devam ediyor.
Afyonkarahisar İl Müftüsü Lütfü İmamoğlu, Kur'an kurslarına gerçekleştirdiği ziyaretler çerçevesinde gereceğin hafızları ile görüşerek onlara hayatlarında ve hafızlık yolunda aldıkları eğitimlerde başarılar diledi.
Afyonkarahisar İl Müftülüğü tarafından başlatılan ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik "Değerler Eğitimi" seminerleri devam ediyor.
Muğla’nın Köyceğiz Müftülüğü'nün değişik camilerde organize ettiği sabah namazı buluşmalarına Merkez Hacılar Yunus Emre Camii ile devam edildi.
Burdur'un Bucak ilçesinde baş vaizlik yapan İsmail Sofoğlu, Karaman'ın Başyayla ilçesine müftü olarak atandı. İsmail Sofoğlu kimdir? Detaylar haberimizde...
İl Müftüsü Abdurrahman Şahin, üniversiteli gençlerle bir araya gelerek, 'Günümüzde Ailenin Önemi' konulu konferansta konuştu.
Bucak'ta Baş Vaiz olarak görev yapan İsmail Sofoğlu, Karaman İli Başyayla İlçe Müftüsü olarak atandı. Sofoğlu, Bucak ilçesindeki hizmetlerinden dolayı takdir topladı.
Bilecik İl Müftülüğü, sabah namazı buluşmalarına devam ederken, namaz sonrası cemaate çorba ikramı edildi.
Aydın İl Müftüsü Hasan Güneş, Nazilli Koca Cami’nde Cuma sohbeti gerçekleştirdi.
Bucak İlçe Müftülüğü, soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahiplerine yardım etmek amacıyla "Bir Bot, Bir Mont" kampanyası başlattı.
Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES) projesi kapsamında Çıldır Müftülüğü ve Çıldır Milli Eğitim Müdürlüğü Ardahan Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.
Muğla’nın Köyceğiz Müftülüğü sabah namazı buluşmaları programı bu hafta Döğüşbelen Merkez Camiinde yapıldı.
Bucak İlçe Müftülüğü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla özel çocuklar ve anneleri için bir program düzenledi. Detaylar haberimizde...
Konya’nın Kulu ilçesinde ilçe müftülükleri arasındaki koordinasyonu güçlendirmek ve hizmet kalitesini artırmak amacıyla Aralık ayı İlçe Müftüleri Toplantısı gerçekleştirildi.
Antalya Kaş İlçe Müftülüğümüze bağlı Akbel Mehmet Gözalıcı Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu'nda eğitim gören Anber Aslan, hafızlık eğitimini tamamlayarak mezun oldu.
Bilecik Müftülüğü tarafından üniversite öğrencilerine sıcak çorba ikramı yapıldı.