Bitlis Gençlik Spor İl Müdürlüğü, ‘Yaz spor okulları kursu’ kapsamında 600 öğrenciye yüzme öğretecek.
Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda farklı branşlarda eğitim alan spor okulu öğrencilerini ziyaret etti.
Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda farklı branşlarda eğitim alan spor okulu öğrencilerini ziyaret etti.
Burhaniye ilçesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl Türkiye genelinde düzenlenen Yaz Spor Okulları büyük ilgi gördü. Atatürk Spor Salonunda, masa tenisinden voleybola kadar değişik branşlarda başlatılan kurslara bin 200 çocuk katılıyor.
Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları bu yıl da büyük ilgi görüyor.
Muğla Valiliği himayelerinde, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Mavi Yeşil Okullar Projesi'nin, Erasmus+ Okul Eğitiminde İşbirliği Ortaklıkları (KA220-SCH) programı kapsamında başlatılan Avrupa yolculuğunun ilk durağı Estonya oldu.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin bir hafta önce başlayan yaz spor okullarına katılan çocuk ve gençlerin sayısı 16 bin 687'ye ulaştı.
Konyaaltı Belediyesi’nin yaz aylarına özel 7-14 yaş arası çocuklara yönelik açtığı Yaz Spor Okulları’nda ilk dersi Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan verdi.
Son yıllarda yağlı güreşin başkenti olan Antalya Kırkpınar’a da ağırlığını koydu. Kırkpınar’da altın kemer kovalayacak olan 40 başpehlivanın 22’si Antalya’dan veya Antalyalı. 2009 yılından beri yapılan son 14 Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin 13’ünü Antalyalı başpehlivanlar kazandı. Hedef ebedi kemeri Antalya’ya getirmek.
Bu yıl 663. düzenlenen Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde güreş tutacak olan son 8 pehlivan da belli oldu. Toplam 40 başpehlivanın güreş tutacağı Kırkpınar’ın tüm katılımcı başpehlivanları belirlendi. Kırkpınar’a hangi başpehlivanlar katılacak? Hangi başpehlivanlar elendi?
Burdur Şehit Akif Altay Ortaokulu Ortaokulu öğrencisi Çağlayan DİNÇTÜRK, LGS'de tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu. Başarı Burdur'u gururlandırdı!
Burdur'un Bucak ilçesinde alınan kararla birlikte okul bahçelerinde düğün yapılması yasaklandı. Okulların çevresinde yaşayan vatandaşlar ise alınan karardan memnun.
Hayrat Vakfı Yaz Okulu kayıtları başladı! İlkokul 3. sınıftan üniversite son sınıfa kadar olan öğrenciler için Kur'an-ı Kerim eğitimi, siyer-i Nebi dersleri, uygulamalı namaz eğitimi, iman dersleri, etkinlik ve oyunlar, sure ezberleri gibi birçok imkan sunuyor
Antalya ili Korkuteli Nazlı İrfan Önal İmam Hatip Ortaokulu; İlçe birincileri çıkaran, Fen ve Sosyal Bilimler Liselerine öğrenci yerleştiren, 15 kişilik sağlıklı ve ferah sınıf ortamında, Yabancı Dil Ağırlıklı (İngilizce ) nitelikli bir eğitim ortamı sunmaktadır.
MEB, 2024-2025 eğitim öğretim yılı ilkokul kayıtlarında önemli değişiklikler yaptı. Yeni sistemle birlikte öğrencilerin sınıf ve öğretmenleri e-okul sistemi üzerinden otomatik olarak belirlenecek. Detaylar için tıklayın.
Bucak Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, iş garantisi ve pratik eğitim imkanlarıyla öne çıkıyor. Detaylar burada...
Bahçeşehir Koleji Yaz Okulu'nda 4+ yaştan 8. sınıfa kadar tüm öğrenciler için speaking club, İngilizce, spor, robotik kodlama, drama ve görsel sanatlar gibi birçok farklı branşta programlar sizleri bekliyor! Hemen başvurun ve unutulmaz bir yaz yaşayın!
Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde bir ilkokulda karne günü yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın kısa sürede söndürüldü.
Eğitim alanında fark yaratan My Novva Akademi, 1 Temmuz - 1 Eylül tarihleri arasında büyük bir yaz okulu programı düzenliyor! Detaylar burada...
AK Parti hükümeti Burdur Milli Eğitimi alanında yapılan çalışmalara yenilerini eklemeye devam ediyor. Detaylar burada...
Öğrencilerin yaz tatillerini verimli geçirmeleri için 9 branşta ‘Yaz Spor Okulları' düzenleyen Kepez Belediyesi Spor Kulübü'ne yoğun talep var.
Burdur Valisi Türker Öksüz, Burdur'da ilk defa Şirinevler Anaokulu tarafından yapılan "Doğa Sınıfı'nın" açılış programına katıldı.
Burdur İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimleri, 30 Mayıs'ta Burdur Kemal Solmaz Ortaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verdi.
Burdur İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Birimleri, 23 Mayıs'ta Burdur Adile Önal Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verdi.
MAKÜ Bucak Sağlık Yüksekokulunda öğrenciler, UMKE ekipleri tarafından düzenlenen deprem tatbikatına katıldılar.
Manisa'nın Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak tarafından Sarıgöl Anadolu İmam Hatip Lisesinde okul müdürleri ve müdür yardımcılarının katılımı ile toplantı yapıldı.
- Kriket Okul Sporları Küçükler Türkiye Şampiyonası 01-06 Haziran 2024 tarihleri arasında Denizli’nin ev sahipliğinde yapılacak. Hasan Güngör Spor Salonunda oynanacak şampiyonaya, 15 farklı ilden 51 takım toplamda 714 sporcunun katılması bekleniyor.
Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde müdür olarak atandığı köy okulunun fiziki şartlarının elverişsiz olduğunu gören Resul Üstüntaş, iç ve dış duvar ile bahçeye yaptığı renkli dokunuşlarla öğrencilerin eğitim kalitesini artırdı.
Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde bir ilkokulda düzenlenen mezuniyet töreni büyük beğeni aldı.
Kocasinan Belediyesi, Kocasinan Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu Kayseri İl Temsilciği işbirliğiyle düzenlediği ‘İlkokullar Arası Satranç Takım Turnuvası’nın ödül töreni gerçekleştirildi
Yaklaşan yaz tatilinde çocuk ve gençleri sporla buluşturmayı amaçlayan Yunusemre Belediyespor, 14 branşta açtığı yaz spor okulunun kayıtlarına 3 Haziran Pazartesi günü start veriyor.
Yozgat Valiliği öncülüğünde gerçekleştirilen proje çerçevesinde Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri tarafından Yozgat’ın kültürel değer ve sembolleri okul bahçelerindeki duvarlara resmediliyor.
Hatay'ın İskenderun ilçesinde polis ekipleri, öğrencilerin güvenliği için okul önleri ve çevresindeki internet kafeler ile cafelerde güvenlik denetimi gerçekleştirdi.
Şırnak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından “Çocuk için en güzel müzik eğitici ve öğretici olandır” projesi ile okul öncesi öğrencilerine yönelik müzik etkinliği düzenlendi.
Burdur'da Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi öncülüğünde Güler Berberoğlu ve Güzin Arıç tarafından tefrişatı tamamlanan TOKİ Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu kütüphanesi törenle açıldı.
Adana'da Seyhan Baraj Gölü'nde her gün kürek çeken liseli gençler, yoğun antrenmanların karşılığını alarak Okullararası Deniz Küreği Türkiye Şampiyonası'nda erkeklerde birinci, kızlarda ikinci oldu.
Bolu’da düzenlenen Okul Sporları Artistik Cimnastik Türkiye Şampiyonası'nda Kayserili sporcular ferdi olarak 1 altın, 1 bronz madalya alırken, takım kategorisinde de Türkiye Şampiyonu olarak toplamda 6 altın madalya ile Kayseri’ye döndüler.
Gaziantep'te aracına bindikten sonra husumetli olduğu şahsın silahlı saldırısına uğrayan okul servisi şoförü hayatını kaybetti. Olay anları çevredeki bir güvenlik kamerasına saniye saniye yansırken saldırı sonrası yavaş adımlarla bölgeden uzaklaşan katil zanlısı daha sonra emniyete giderek teslim oldu.
Osmangazi Belediyesi’nin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu İl Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği İlkokullar Satranç Turnuvası’nda dereceye giren okullar belli oldu.
Ağrı'da 3. sınıftan sonra bir daha okula gidemeyen Nihat Adıgüzel, iş yerindeki boş zamanlarını değerlendirerek bilgisayarın başında öğrendiği İngilizceyi ana dili gibi konuşuyor. Adıgüzel, azmiyle görenleri hayran bırakırken, çocuklarına da İngilizce derslerinde yardımcı oluyor.
Tunceli'nin Çemişgezek ilçesine bağlı Payamdüzü köyü okulunda pizza etkinliği düzenlendi.