Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın 100 Apartmana 100 Kütüphane uygulamasının tüm Türkiye’ye yayılan örnek bir proje olduğunu söyledi.
Muğla Valiliği himayelerinde, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Mavi Yeşil Okullar Projesi'nin, Erasmus+ Okul Eğitiminde İşbirliği Ortaklıkları (KA220-SCH) programı kapsamında başlatılan Avrupa yolculuğunun ilk durağı Estonya oldu.
Adana Sanayi Odası'nda “Sanayide Kadın Eli Projesi” tanıtım toplantısı muhtarların katılımıyla gerçekleştirildi.
Tarım ve Orman Bakanlığınca kabul edilen Kastamonu'daki 312 projeye 151 milyon lira hibe desteği sağlanacak. Sağlanan desteklerle alınan makine ve ekipmanlar çiftçilere düzenlenen törenle dağıtıldı.
Tepebaşı Belediyesi ve ILO (Uluslararası Çalışma Örgütü) ortaklığında ‘Geri Dönüşüm İşçileri İş Sağlığı Güvenliği’ çalıştayı gerçekleştirildi.
Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, ilçenin trafiğini rahatlatacak ve yeni bir cadde oluşturacak olan Karacasu Deresi Çevre Düzenleme Projesi’nde çalışmalara Büyükşehir Belediyesi ile birlikte başlayacaklarını açıkladı.
Kütahya’da arıcılığı geliştirme projesi için İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce metot demonstrasyon çalışmalarının devam ettiği bildirildi.
Denizlili öğrenci Ali Salim Yatkın’ın hazırladığı “Organ Nakli Drone” projesi, 39 ildeki 50 icathane atölyesinden üretilen projeler arasından Türkiye 3.’lüğü elde etti.
İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde tanıtılan 'Anadoludakiler' projesi, 81 ilin yöresel ürünlerini sergileyerek yerel kalkınmayı destekliyor. Emine Erdoğan ve Bakan Mehmet Fatih Kacır’ın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, Anadolu’nun zengin kültürel mirası ve yerel üretim potansiyeli vurgulandı.
Burdur Valisi Türker Öksüz, köy ziyaretleri kapsamında Ulupınar ve Başmakçı Köylerine ziyarette bulundu. Köy halkı ile bir araya gelen Vali Öksüz, talep ve ihtiyaçları dinledi.
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin geri dönüşüm projesi Çevreci Komşu Kart’la ilçe sakinleri mayıs ayında bin 162 ağacı kesilmekten kurtardı.
Antalya’nın Kaş ilçesinde düğünlerde silah atılmasını önlemek amacıyla “Mutluluğa kurşun sıkma, geleceğini karartma’ projesi başlatıldı.
Coşkunöz Eğitim Vakfı, 'XReation of Future' projesi çerçevesinde 'Teknolojide Kadının Yükselen Rolü' konferansı düzenledi.
TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finaline 6 proje ile katılım sağlayan Erzurum; 1 ikincilik, 2 üçüncülük, 2 teşvik ödülü olmak üzere 5 derece elde ederek büyük bir başarıya imza attı.
Ankara'da düzenlenen TÜBİTAK Ortaokul ve Lise Araştırma Projeleri yarışmasında Ağrı Bilim ve Sanat Merkezi'nin "Elementler Arasında Adlı Kutu ve Dijital Oyunun Öğrencilerin Başarısına ve Kalıcılığa Etkisi" projesi Türkiye üçüncülüğü elde etti.
Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Tarım ve Orman Bakanlığına gönderdikleri, 11 yatırımcıya ait 15 adet sulama projesinin Bakanlık Nihai Değerlendirme Komisyonunca onaylanarak yatırıma alındığını söyledi.
Denizli'de Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında, Tarıma Dayalı Yatırımlar ile Bireysel Sulama Desteklenmesi 2023-2024 uygulama dönemi için destek almaya hak kazanan 68 projenin hibe sözleşmeleri imzalandı.
Serdivan Belediyesi Çocuk Akademisi'nin birbirinden öğretici ve eğlenceli atölyeleri devam ediyor.
TÜBİTAK 2204-B Ortaokullar Arası Araştırma Projesi Yazma Yarışması Türkiye Finali’nde Eskişehir’in İnönü İlçesi Vehbi Koç Ortaokulu öğrencileri 2’ncilik ödülünü okullarına götürdüler.
Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu; Melikgazi Belediyesi'nin Avrupa Birliği kapsamında uyguladığı 'İklim Değişikliğiyle Mücadele için Dijital Belediye Hizmetlerinin Artırılması-DigiEdu' isimli projesinin kapanış toplantısına katılmak için Litvanya'ya gitti.
Çayırova ilçesine kazandırılan spor salonu ve sporcu fabrikası projesinde yan panel montajı başladı.
Erzincan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri / Vali Yardımcısı Mehmet Emre Canpolat, Erzincan Valiliği himayelerinde İl Özel İdaresi bünyesinde kentte yapılan yatırım ve projeleri basın toplantısında gazetecilere sunum eşliğinde değerlendirdi.
Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, yeni projelerini ve yapımı devam eden projelerinin son halini değerlendirmek için Fen İşleri Müdürlüğü Birimi ile toplantı gerçekleştirdi.
Bursa'da Ticaret Bakanlığı Kooperatiflerin Destek Programı (KOOP-DES) projesi çerçevesinde, Yıldırım Belediyesi 4 kadın kooperatifine hibe desteği aldı.
Denizli’de hayata geçirilen ‘Girişimci Kadınlar Üretime Hazırlar’ projesi kapsamında haftada 2 gün, eğitim alan 200 kadın, şeflerden öğrendikleriyle üretim yapmak için gün sayıyor.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, AFAD İl Müdürlüğü ile (TÜGVA) Türkiye Gençlik Vakfı tarafından organize edilen ‘Hayat Kurtaran Gençlik Projesi' kapsamında üniversite öğrencilerinin katılımıyla Yeşilyurt Belediyesi Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi ve Bilim Atölyesi'nde düzenlenen deprem farkındalık eğitimine katıldı.
Yaşar Üniversitesi Sosyal Girişimcilik ve Etki Ofisi (SoFi) ve İzmir Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde başlayan İzmir Sosyal Girişimcilik Programı kapsamında, Kuluçka Mentörlük ve Danışmanlık Programına katılan 4 sosyal girişimin eğitimleri tamamlandı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile gerçekleştirilen Somut Olmayan Kültürel Mirasımız Geleneksel Türk Tiyatrosu Türkiye projesinin ilk prototip ili Niğde olarak belirlendi.
- Türkiye'nin ilk vegan festivaline ev sahipliği yapan Didim'de, Didim Belediyesi tarafından geçen yıl hizmete açılan Vegan Büfe kapatıldı. Belediye Başkanı Hatice Gençay, vegan beslenme için belediye işletmelere vegan menü koyduklarını ifade etti.
Afyonkarahisar İl Müftülüğü ’nün yürüttüğü “Genç Gönüller Çocuk Gönüllerle Buluşuyor” projesi çerçevesinde İl Müftü yardımcıları Ayşegül Müftüoğlu Kurt ve Harun Yılmaz tarafından lise ve üniversite öğrencilerine hediye takdim etti.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, vizyon projelerinden olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında çalışmaların sürdüğünü, burada Emlak Konut ile iş birliği halinde yeni projeleri hayata geçireceklerini söyledi.
Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) 2024 Yılı Teknik Destek Programı 2. dönem başvurularında 8 projeye vize verdi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Bozburun Yarımadası içme suyu projesinde önemli bir aşama kaydedildi.
Yeşilyurt’un muhtelif bölgelerindeki dönüşüm ve düzenleme çalışmalarının startını veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, “Yeşilyurt’umuzu hep birlikte el ele vererek daha güzel yarınlara birlikte taşıyacağız.
Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri çocuklarda doğa sevgisi ve çevre duyarlılığı oluşturmak, aynı zamanda sürdürülebilirlik konusunda farkındalık amacıyla anlamlı bir projeye imza attı.
Eskişehir Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Oğuz Çolak’ın, TÜBİTAK BİDEB 2244 Sanayi Doktora Programı çerçevesinde hazırladığı ‘Yenilikçi Teknolojiler Kullanılarak Katma Değeri Yüksek Biyoteknolojik Ürün Geliştirilmesi ve Bu Alanda Çalışacak Nitelikli Araştırmacıların Yetiştirilmesi’ projesi desteklenmeye değer görüldü.
Karamanlı Belediyesi, Kaymakamlık ile iş birliği içerisinde ilçede eksikliği hissedilen Fitness ve Bilek Güreşi Salonu'nu hizmete açtı.
Manisa Valisi Enver Ünlü, “Reflektör Tak Görünür Ol” projesi kapsamında Manisa İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen Traktör Sürücülerine Yönelik Eğitim ve Reflektör Dağıtım Törenine katıldı.
Nilüfer Belediyesi, Bursa Uludağ Üniversitesi ile imzaladığı protokolle birlikte, üniversite kampüsündeki kafelerden topladığı çay ve kahve posalarını, komposta dönüştürecek.
Balıkesir'de mimarlık fakültesi öğrencilerinin Unesco tarafından tescillenen İDA MADRA Jeopark Sındırgı Jeosit Alanında oluşturulacak konaklama ve müze konseptli projeleri sergilendi.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nün küresel ısınmadan kaynaklı kuraklık riskine karşı başlatmış olduğu ‘yağmur hasadı’ projelerinin sayınının kent genelinde 735’e çıktığını kaydetti.