Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun 2024 yılı faaliyet programında yer alan Turkish Open WAKO Dünya Kupası 15-19 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapıldı.
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) öğrencisi milli sporcu Muhammet Hanifi Zengin, Mısır’da düzenlen U23 Akdeniz Şampiyonasında birinci olarak Türkiye’ye altın madalya kazandırdı.
Doğa Sporcuları, Bilecik Doğa Sporları (BİDOS) üyelerin bu haftaki rotası Elmabahçe oldu.
Bilecik’te geleceğin sporcuları çeşitli etkinliklerle aktiviteler yaparak kendilerini geliştirdi.
Bozüyüklü sporcular İklim Metin ve Ayşe Nazlı Aşut, Okul Sporları Taekwondo Yıldız Kızlar Şampiyonası'nda kategorilerinde Türkiye 3'üncüsü oldu.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Gençlik Haftası'nı kutlayan milli sporcular, Burdur Valisi Türker Öksüz'ü ziyaret etti.
U 16 Türkiye Atletizm şampiyonası elemeleri için Diyarbakır'a giden 3 Mart Aşkale Belediye Spor kafilesinde 2 sporcu finallere kalmayı başardı.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi SporA.Ş’nin yetiştirdiği sporcular hem Kayseri’yi hem de ülkemizi temsil ediyor.
Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü, Bakırköy Ahmet Cömert Spor Salonu’nda gerçekleştirilen İstanbul Ümit, Genç ve U21 Karate Şampiyonası’nda sporcular, turnuvadan 3 altın, 4 gümüş ve 5 bronz madalya ile döndü.
Elazığ'da düzenlenen Özel Sporcular Masa Tenisi İl Şampiyonası'nda dereceye girenlere ödülleri verildi.
Badminton Okul Sporları Küçükler Grup Şampiyonası, 03-05 Mayıs 2024 tarihleri arasında Denizli’nin ev sahipliğinde yapılacak.
Erzincan Binali Yıldırım Ünniversitesi, sporcuların beslenme düzeni hakkında kapsamlı bir panel düzenledi.
Sivas’ın ev sahipliğinde düzenlenen U15 Kadınlar Güreş Türkiye Şampiyonası, 196 sporcunun katılımıyla başladı.
Denizlispor’dan yapılan açıklamaya göre 24 yaşındaki Bekir Turaç Böke’nin yapılan son tetkiklerde sol arka adalesinde yırtık tespit edildiği ve sezonu kapattığı öğrenildi.
Bucaklı sporcular, Gençler Kuraş Türkiye Şampiyonası'nda elde ettikleri başarılarla bir kez daha gururlandırdı. Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Bucaklı sporculara destek sözü verdi.
Erzurum’da 12 ilin katılımı ile Gençlik Merkezi sporcuları masa tenisi, basketbol ve futbol dallarında mücadele edecek.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Gençler Kuraş Türkiye Şampiyonası'nda başarı elde eden sporcuları tebrik ederek, onların başarılarının devamını diledi.
Erzurumlu genç Offroad sporcusu Ubeydullah Bekmez meclis üyesi oldu
Fenerbahçe Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin, sarı-lacivertli futbolcular Bright Osayi-Samuel, Jayden Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat'ın PFDK'ya sevk edilmelerine tepki gösterdi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından güreş sporcularına gönderilen spor malzemeleri Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş tarafından dağıtıldı.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sporcuları, Karaman’da düzenlenen Ümitler Kuraş Türkiye Şampiyonasında derece elde etti.
Samsun Canikli sporcu Ali Topaloğlu, Trisome Oyunları’nda madalyaları topladı ve dünya rekoru kırdı.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sporcuları, Van’da düzenlenen Okul Sporları Küçükler Judo Grup müsabakalarında derece elde etmeyi başardı.
Eskişehir Doğa Sporları ve Yürüyüş Aktiviteleri Kulübü (EDYAK) federasyon onaylı kış dağcılık kursu sınavından 10 sporcu sertifika alamaya hak kazandı.
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye’nin ev sahipliğinde Antalya’da düzenlenecek olan Down Sendromlular Dünya Spor Oyunları’nda yarışacak milli sporculara başarılar diledi.
12-14 açık turnuva müsabakasına katılan Düzceli sporcular Gençlik ve Spor Müdürü İsa Yazıcı’yı ziyaret etti.
Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde sporculara ‘Empati Atölyesi’ gerçekleştirildi.
Okul Sporları Puanlı Atletizm Yıldızlar müsabakalarına 60 sporcu katıldı.
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan'ın spora olan katkıları ilçede sporda adeta bir devrim yarattı. Son bir haftada 2 bin 216 sporcu belediyeye ait spor tesislerinden faydalandı.
Erzincan'da bulunan Ergan Dağı Kayak Merkezi'nde 2 yaşındaki minik kayakçı Elif Şare Karslı, milli kayakçı Aygen Yurt'tan ilk kayak dersini aldı. Minik Elif'in kayak görüntüleri sosyal medyada viral oldu.
Gölcük'te düzenlenen Oryantring Gençler Kız-Erkek İl Birinciliği Yarışları finalinde dereceye giren sporculara ödülleri törenle takdim edildi. Törene Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Çolakoğlu ve diğer yetkililer katıldı.
Niğdeli milli sporcu Ebru Tuncer, 14-16 Şubat 2024 tarihleri arasında Erzurum'da düzenlenen Kayak (Biathlon) Türkiye Şampiyonası'nda 2 altın madalya kazanarak başarıya imza attı. Şimdi ise Türkiye'yi ve Niğde'yi Estonya'da temsil etmek için hazırlanıyor.
Antalya'nın Alanya ilçesinde 17-18 Şubat tarihlerinde Uluslararası Kızılalan MTB Cup Yarışları 400 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Fatmagül Çevik, Ankara'da yapılan Büyükler Türkiye Halter Şampiyonası'nda toplamda 225 kg kaldırarak Türkiye Şampiyonu oldu.
Denizi olmayan kentlerden birisi olan Afyonkarahisar’da kano sporcuları -2 dereceyi bulan hava koşullarında antrenmanlarını sürdürürken, sporcular her şeye rağmen Türkiye'yi, 2028 Olimpiyatları'nda temsil etmek için çalışıyor. Genç kano sporcuları, Türkiye'yi 2028 Olimpiyatları için söz verdi.
2. Lig hedefiyle kadın voleybol takımı kuran Kepez Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Çatal, sporcularından lig alışkanlığını devam ettirmelerini istedi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin sporcularının başarılarını kutlamak üzere düzenlenen özel bir yemekte Üniversite yönetimi ile buluştu.
Mersin’de, cumhuriyetin 100. yılında uluslararası müsabakalarda başarı gösteren milli sporcular ödüllendirildi.
Kaymakam İlyas Memiş, hentbol de dereceye giren öğrencileri kabul etti.
Burdur'da düzenlenen okul sporları il seçmelerinde, Burdur'un Bucak ilçesinden katılan altı okuldan dördü birincilik, ikisi ikincilik alarak büyük başarı gösterdi.
Oryantiring Türkiye Şampiyonası ikinci kademe yarışmalarında Düzceli sporcuları 4 madalya kazandı.