• DOLAR
  6,0793
  %0,20
 • EURO
  6,5621
  %0,17
 • ALTIN
  313,34
  %0,20
 • BIST
  7,8920
  %0,05
İller Bankası’ndan 59 Milyon TL’lik Yatırım!

İller Bankası’ndan 59 Milyon TL’lik Yatırım!

İller Bankası Bölge Müdürü Fuat Koçal, “Bu dönemde Burdur ilimizde 10 tane işimiz bulunmaktadır. 1 tane içme suyu, 3 adet kanalizasyon, 6 adet de üst yapı işimiz mevcuttur. Projelerimizin toplam tutarı yaklaşık 59 milyon 500 bin TL’dir” dedi.

İller Bankası Bölge Müdürü Fuat Koçal, Burdur İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında çalışmaları aktardı. Burdur’da 59 milyon 500 bin TL’lik 10 adet proje işi bulunduğunu aktaran Bölge Müdürü Fuat Koçal, “Bu dönemde Burdur ilimizde 10 tane işimiz bulunmaktadır. 1 tane içme suyu, 3 adet kanalizasyon, 6 adet de üst yapı işimiz mevcuttur. Projelerimizin toplam tutarı yaklaşık 59 milyon 500 bin TL’dir. Önceki yıllar harcamamız yaklaşık 25 milyon 500 bin TL, 2019 yılı ödenek tutarımız yaklaşık 31 milyon TL, dönem sonu harcama tutarımız yaklaşık 30 milyon TL ve nakdi ve fiziki gerçekleşmemizde yüzde 97’dir.

Şu anda iş artışıyla devam eden Karamanlı içme suyu ikmal inşaatımız aslında tamamlandı ama iş artışı ile işimiz devam ediyor yine Karamanlı’da kanalizasyon ve yağmur suyu yapım işimiz normalde işimiz tamamlandı ama iş artışıyla yine işimiz devam ediyor. Her ikisinde de yüzde 95 civarında gerçekleşmiştir. ,

Tefenni Atık Su Arıtma Tesisi projemizin yer teslimini yaptık. Proje çalışmaları devam ediyor. Çeltikçi ilçemizin Atık Su Arıtma Tesisi Projesinin yer teslimini yaptık, yer çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah proje bitince yapım işlerinde iade edeceğiz” dedi.

İller Bankası Antalya Bölge Müdürlüğü tarafından Burdur merkez ve ilçelerinde verilen kredileri de aktaran İller Bankası Bölge Müdürü Fuat Koçal, “Bucak ilçesine bağlı muhtelif cadde ve sokaklara bütümlü sıcak asfalt kaplaması yapım işini yaklaşık 15 milyon TL kredi kullandırmıştık, bunun geçici kabulünü 8’inci ayda yaptık.

Çavdır 750 Kv’lık güneş enerjisi yapım işimizde de yaklaşık 4 milyon TL kredi kullandırdık ve 3’üncü ayda da kabulümüzğ yaptık. Tefenni’de 300 Kv’lık güneş enerji santrali yapım işine 900 bin TL kredi kullandırdık. Bunun da geçici kabulünü yaptık. Burdur İl Özel İdaresi 2018 yılı Köy içi beton kilit parke, bordür ve döşeme işlerinin 2’inci, 4’üncü ve 5’inci grup işlerinin geçici kabulleri tamamlandı. Burada da yaklaşık 3.5 milyon TL, il özel idaremize kredi kullandırdık.

Ayrıca dönem içinde Burdur merkez ve ilçe belediyeleri ile il özel idaresinden malzeme, iş makineleri ve araç gereç alımlarımda İller Bankası olarak yaklaşık 9.5 milyon TL kredi kullandırdık. KÖYDES Projelerimiz kapsamında Burdur ili ve ilçeleri köylere hizmet götürme birlikleri işlerine de yaklaşık 8 milyon 200 bin TL’de şu ana kadar kredi kullandırdık. İşler devam ediyor” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • BU AY ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUM
BUCAK BELEDİYE BAŞKANI EMRULLAH ÜNAL “ ESNAFLARIMIZIN HER DAİM YANINDAYIZ”

BUCAK BELEDİYE BAŞKANI EMRULLAH ÜNAL “ ESNAFLARIMIZIN HER DAİM YANINDAYIZ”

19 Şubat 2020, BUCAK BELEDİYE BAŞKANI EMRULLAH ÜNAL “ ESNAFLARIMIZIN HER DAİM YANINDAYIZ” için yorumlar kapalı
AKŞEHİRSPOR- OĞUZHANSPOR MAÇI SONA ERDİ

AKŞEHİRSPOR- OĞUZHANSPOR MAÇI SONA ERDİ

19 Şubat 2020, AKŞEHİRSPOR- OĞUZHANSPOR MAÇI SONA ERDİ için yorumlar kapalı
BURDUR VE İLÇELERİNDE ELEKTRİK KESİNTİSİ YAPILACAK!

BURDUR VE İLÇELERİNDE ELEKTRİK KESİNTİSİ YAPILACAK!

19 Şubat 2020, BURDUR VE İLÇELERİNDE ELEKTRİK KESİNTİSİ YAPILACAK! için yorumlar kapalı
BAŞKAN EMRULLAH ÜNAL’DAN TÜRKİYE 2.SİNE ÖDÜL

BAŞKAN EMRULLAH ÜNAL’DAN TÜRKİYE 2.SİNE ÖDÜL

19 Şubat 2020, BAŞKAN EMRULLAH ÜNAL’DAN TÜRKİYE 2.SİNE ÖDÜL için yorumlar kapalı
YENİ STATTA İLK ANTREMAN YAPILDI

YENİ STATTA İLK ANTREMAN YAPILDI

19 Şubat 2020, YENİ STATTA İLK ANTREMAN YAPILDI için yorumlar kapalı