• DOLAR
  6,0578
  %-0,15
 • EURO
  6,5564
  %0,09
 • ALTIN
  313,58
  %0,28
 • BIST
  7,8651
  %-0,29
İyi Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez ”Bucak Oğuzhan Kent Ormanı Kaderine mi Terk Ediliyor”

İyi Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez ”Bucak Oğuzhan Kent Ormanı Kaderine mi Terk Ediliyor”

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, Bucak ilçesinin gözde mekanlarından olan Bucak Oğuzhan Kent Ormanı’nın son zamanlarda bakımsız ve güvenliksiz olduğunun altını çizerek bir an önce önlem alınmasını, aksi taktirde, hafta sonlarının vazgeçilmez mekanı olan, aynı zamanda oksijen deposu ve doğa harikası bir mekanın çöp merkezi haline geleceğini söyledi.

Başkan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: ”Bucak Kent Ormanı Kaderine mi Terk Ediliyor ? Bucak ilçesine yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunan Kent Ormanında durum içler acısı..Bucak Orman İşletme bünyesinde bulunan kent ormanı özellikle kimliği belirsiz kişilerce hor kullanılan mekan haline gelmiş durumda. Alkol kullanan şahısların uğrak yeri olan kent ormanının giriş kapısında güvenlik görevlisinin bulunmaması da dikkat çekiyor.
Vatandaşlar için hazırlanmış Kamelyaların birçoğu hasar görmüş, hor kullanılmış  durumda. Birçok alanı çöp yığına dönmüş olan kent ormanının akıbetinin ne olacağı ise bilinmiyor. Hafta sonlarının vazgeçilmez uğrak noktalarından olan Bucak kent ormanına bir an evvel sahip çıkılması gerekiyor. Bucaklı vatandaşlar çocukları ve eşleri ile buraya gelip vakit geçiriyorlar. Bucak’ımıza yakışmayan görüntüler içerisinde oturmak, piknik yapmak, yürüyüş yapmak ne kadar sağlıklıdır ? Aynı zamanda Bucak Oğuzhan Kent Ormanı Antalya-Burdur Karayolu üzerinde bulunduğu için yabancı misafirlerin de uğrak noktasıdır. Bucak’ımızı vatandaşlara bu şekilde mi tanıtacağız ? Burayı gelip gören bir misafir dışarıda bizden nasıl bahsedecektir ? Tabiki Bucaklı hemşehrilerimize de büyük iş düşüyor. Burayı kullanan vatandaşlar çöplerini ağaç diplerine ya da ortalık yere atmak yerine çöp konteynırlara atmaları gerekiyor. Yetkililerin de daha sık bir şekilde Kent Ormanını kontrol etmeleri gerekiyor.”Dedi.

Bucak Oğuzhan Kent Ormanındaki hoş olmayan görüntülere vatandaşlarda sessiz kalmadı.

Yetkililerden kent ormanına sahip çıkılmasını isteyen vatandaşlar, “Bucak’ın gözde alanlarından biri burası. Merkeze yakınlığı, yeşillik alanları ve baraj manzarası olduğu için burayı tercih ediyoruz. Ama her geçen gün burası yok oluyor. Her hafta içki şişeleri ve çöp görmekten bıktık yazık oluyor. Bir an evvel buranın koruma altına alınmasını istiyoruz . Vatandaşın parasıyla yapılan kent ormanı, sahip çıkılmaz ise çöp merkezine dönecek. En büyük görevde bizlere düşüyor. Burayı kullanan vatandaşlar lütfen daha duyarlı olsun” dediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • BU AY ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUM
ANKARA İSTEDİ İSTİFA ETTİ

ANKARA İSTEDİ İSTİFA ETTİ

19 Şubat 2020, ANKARA İSTEDİ İSTİFA ETTİ için yorumlar kapalı
ORMANLIK ALANDA YAŞAMINA SON VERDİ

ORMANLIK ALANDA YAŞAMINA SON VERDİ

19 Şubat 2020, ORMANLIK ALANDA YAŞAMINA SON VERDİ için yorumlar kapalı
BURDUR EMNİYETİ AFFETMEDİ

BURDUR EMNİYETİ AFFETMEDİ

19 Şubat 2020, BURDUR EMNİYETİ AFFETMEDİ için yorumlar kapalı
BİGEP’TE BAŞARI GELENEĞİ YİNE DEĞİŞMEDİ

BİGEP’TE BAŞARI GELENEĞİ YİNE DEĞİŞMEDİ

19 Şubat 2020, BİGEP’TE BAŞARI GELENEĞİ YİNE DEĞİŞMEDİ için yorumlar kapalı
YASİN UĞUR “MİLLET ASLA MÜSAADE ETMEZ”

YASİN UĞUR “MİLLET ASLA MÜSAADE ETMEZ”

19 Şubat 2020, YASİN UĞUR “MİLLET ASLA MÜSAADE ETMEZ” için yorumlar kapalı