• DOLAR
  6,1186
  %0,08
 • EURO
  6,6406
  %0,05
 • ALTIN
  325,35
  %-0,26
 • BIST
  7,9124
  %0,09
Kadın Girişimcilerden Bucak Psikoteknik Merkezi

Kadın Girişimcilerden Bucak Psikoteknik Merkezi

-Kadın Girişimcilerden Psikoteknik Merkezi
-Bucaklı kadın girişimciler Zeynep Zerey ve Hafiza Kurunç ortaklığında Oğuzhan Mahallesinde Bucak’ın ilk ve tek Psikoteknik Değerlendirme Merkezi kuruldu.

Bucak ilk ve tek Psikoteknik Değerlendirme Merkezi, Oğuzhan Mahallesi, 3909 Sokak No: 8, Kat No: 3 (ganyan bayi üstü) adresinde kuruldu. Bucaklı kadın girişimciler Zeynep Zerey ve Hafiza Kurunç ortaklığında kurulan Bucak Psikoteknik Değerlendirme Merkezinde, ticari araç sürülerinin alması gereken Psikoteknik Belgelerinin Bucak’ta alınması sağlanacak. Psikoteknik Sistemi hakkında bilgi veren Zeynep Zerey, “Ticari araç sürücülerinin alması gereken Psikoteknik belgesi, sürücünün trafiğe çıktığı andan itibaren hız kontrolü ve saldırganlık gibi durumlarda davranış ve tepkilerini ölçmek için uygulanması gereken bir değerlendirme sistemidir. Psikolojik ve bedensel fonksiyonel özelliklerin altını çizen bu uygulama araç kullanıcılarının mutlaka edinmesi gereken belgeler arasında yer alır. Belli kurum ve kuruluşlardan alınması gereken psikoteknik belgeleri, uzun sürecek sınavlar aracılığıyla alınmaz, tam aksine kısa zamanda ticari araç kullanıcılarının uzman psikologlar eşliğinde gireceği simülatör eğitimi ve testleriyle sonuçlanacak algı testleri programlarıdır” dedi.
PSİKOTEKNİK BELGESİ NEDİR?
Psikoteknik Belgesi hakkında bilgi veren Hafiza Kurunç ise “Araç sürücülerinin alması gereken eğitimlerden biri olan psikometri, dikkat dağınıklığı, algı ve muhakeme yeteneklerini kontrol etmek için yapılan bir işlemdir. Motor becerilerinin, tepki hızı, vücut koordinasyon becerilerinin ve psiko- motor becerilerini içerek bu teknik, sürücü koltuğuna oturan herkesi için önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle ticari araç kullananlar için önemli olan psikoteknik belgesi risk almak, saldırganlık, öz kontrol ve ani bir durumda davranış yöntemlerini kapsamaktadır. Sürücülerin davranış, kişilik özellikleri ve motor becerileri test edilerek, standart bir sürücü olma potansiyelleri ölçülür. Trafikte diğer araç kullanıcıları ve yayaların güvenliği için önemli olan psikoteknik belgesi, ticari araç kullanıcılarının uzun seyahatler sonucunda psikolojik durumlarını da kontrol altına almak için önemli bir değerlendirme sistemidir” açıklamasında bulundu.
Kadın girişimciler Zeynep Zerey ve Hafıza Kurunç, Psikoteknik Belgesi almak isteyen vatandaşları Bucak Psikoteknik Değerlendirme Merkezine davet etti.

Bucak Psikoteknik

Değerlendirme Merkezi

Zeynep Zerey ve Hafiza Kurunç

0 552 611 98 08

Adres:Oğuzhan Mah. 3909 Sok. No:8 Kat:3 Daire:8 Bucak/Burdur

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • BU AY ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUM
KAYMAKAMLIK MASA TENİSİNDE ŞAMPİYON BELLİ OLDU

KAYMAKAMLIK MASA TENİSİNDE ŞAMPİYON BELLİ OLDU

24 Şubat 2020, KAYMAKAMLIK MASA TENİSİNDE ŞAMPİYON BELLİ OLDU için yorumlar kapalı
SAFA SÖNMEZ:” BÖLGE HASTANESİYDİK ARTIK DOKTORUMUZ YOK “

SAFA SÖNMEZ:” BÖLGE HASTANESİYDİK ARTIK DOKTORUMUZ YOK “

24 Şubat 2020, SAFA SÖNMEZ:” BÖLGE HASTANESİYDİK ARTIK DOKTORUMUZ YOK “ için yorumlar kapalı
BUCAK KAYMAKAMI TANRIKULU ŞAMPİYONU ÖDÜLLENDİRDİ

BUCAK KAYMAKAMI TANRIKULU ŞAMPİYONU ÖDÜLLENDİRDİ

24 Şubat 2020, BUCAK KAYMAKAMI TANRIKULU ŞAMPİYONU ÖDÜLLENDİRDİ için yorumlar kapalı
BAŞKAN ERDOĞDU ” BUCAKLI OLARAK GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI “

BAŞKAN ERDOĞDU ” BUCAKLI OLARAK GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI “

24 Şubat 2020, BAŞKAN ERDOĞDU ” BUCAKLI OLARAK GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI “ için yorumlar kapalı
DOMUZ SÜRÜLERİ ÇİFTÇİYE RAHAT VERMİYOR

DOMUZ SÜRÜLERİ ÇİFTÇİYE RAHAT VERMİYOR

24 Şubat 2020, DOMUZ SÜRÜLERİ ÇİFTÇİYE RAHAT VERMİYOR için yorumlar kapalı