DİYALOG NERENİZE BATIYOR?
Gölhisar’da aldığımız seçim sonuçlarından sonra siyasetle ilgili kalem oynatmak pek içimden gelmiyor. Siyaset ilginç bir alan ve her türlü sürprize açık. Yeri geliyor her türlü hesabın, kitabın, ölçünün, tartının, değerin rafa kaldırıldığı bir arenaya dönüşüyor ve seçmen davranışlarıyla ilgili tahminde bulunmak abesle iştigal oluyor; yeri geliyor, ortaya çıkan bazı güzel gelişmeler insanı ümitlendiriyor.
CHP Kurultayından sonra Sayın Özgür Özel Genel Başkan oldu. “Atatürk mezarından kalkıp gelse bu delege sistemi olduğu sürece Kılıçdaroğlu’nu koltuğundan söküp alamaz,” diyen bir zihniyet vardı. Ama bir de baktık, Kılçdaroğlu’nun yerinde yeller esiyor.
Kötü mü oldu? Valla çok iyi oldu… Hiç olmazsa ülke yıllardır çektiği sanal bir muhalefet anlayışından kurtulmuş oldu. Yok 15 Temmuz bir tiyatroymuş, yok Erdoğan ülkeden kaçacakmış, yok onu Yüce Divan’da yargılatacakmış…
Şimdi CHP’nin başındaki yeni Genel Başkan, “kısır çekişme, polemik, hakaret, kutuplaşma siyasetini bir kenara bırakalım, “diyor. Sayın Cumhurbaşkanımızı , MHP Genel Başkanını ziyaret ediyor, iktidara yakın gazetecilerle makamında görüşüyor, hiçbir zaman 15 Temmuz’un tiyatro olduğuna inanmadım, diyor. Hatta hatta o gece demokrasiyi korumak için TBMM’de toplanan bir avuç milletvekilinden birinin de kendisi olduğunu biliyoruz. Vallahi bravo adama, diyor insan…
Ama bazılarına bakıyorsunuz, onlara diyalog batıyor! Ekranlarda, sosyal medyada bir sürü yorum, kavga gürültü, diyalog karşıtı söylem…Neden? Çünkü bunlar varlık sebebini gerginliğe, kutuplaşmaya borçlu. Sabah akşam siyasete, siyasetçiye veriyor, veriştiriyor.
Geçelim…
Dedik ya siyaset zor iş. Ama bu mayınlı alanda Sayın Erdoğan gibi yıllardır başarıyla yürüyebilmek, 17-18 seçim kazanmak, ülkede hayal bile edilemeyecek birçok değişim ve başarıyı ortaya koyabilmek…Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın birçok sorunuyla da birebir ilgilenmek… Bunlar da mümkün bu siyasette…
Gönül ister ki, ülkemiz , iktidarıyla, muhalefetiyle diyalog ve barış içinde yeni bir şahlanışa geçsin, ve dosta düşmana şan olsun bu birliktelik!
Diyalog öküzünün altında buzağı arayanlar mı? Onlar da arasın dursunlar buzağıyı. Belki bulurlar.
2024
Ramazan Canural'ın 'Başa kakmak ve diyet ödemek' adlı köşe yazısı Devamı
2024
Ramazan Canural'ın 'Sana kim dur diyecek!' adlı köşe yazısı Devamı
2024
Ramazan Canural'ın ''Ne işime yarayacak ki o kitaplar?'' adlı köşe yazısı... Devamı
2024
Ramazan Canural'ın ''Bir garip ölmüş diyeler....'' adlı köşe yazısı Devamı
2024
Ramazan Canural'ın 'Kötümserlik sağlıklı yaşam ve aktivite' adlı köşe yazısı Devamı
2024
Ramazan Canural'ın 'Beni ağlatan satırlar' adlı köşe yazısı. Ramazan Canural, Said Alpsoy'un "İnsan Nasıl Ölür?" adlı kitabından aktardığı bu hikayede, kanser hastası Serap'ın son anlarını ve iman bulma yolculuğunu duygusal bir dille anlatıyor. Devamı
2024
Ramazan Canural'ın 'Diyalog nerenize batıyor?' adlı köşe yazısı Devamı
Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, Menderes'te seçim çalışmaları sırasında CHP broşürü dağıtan gençlerle karşılaştı. Gülümseten bir diyalog yaşandı.
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) hizmet bölgelerinde yoğun klima kullanımı nedeniyle elektrik tüketiminde rekor artış yaşandı. Peki elektriksiz kalır mıyız? AEDAŞ acil eylem planı devrede. Antalya'da 23 Temmuz'da tüketim yüzde 14,3 artarak 58.606 MWh'ye ulaştı.
26 Temmuz Çarşamba günü TRT1, ATV, Kanal D, Show TV, TV8, Star TV'de hangi programlar var? Bugün televizyonda izleyebileceğiniz diziler, filmler ve programlar hakkında detaylı bilgi edinin.
Pi'nin yaşamı filmi herkes tarafından araştırılmaya başlandı. Pi'nin Yaşamı Gerçek Bir Hikaye mi? sorusu arama motorlarında aranıyor. Peki, Pi'nin Yaşamı gerçek hayat hikayesi mi? Pi'nin Yaşamı konusu ne? Pi'nin Yaşamı ne anlatıyor? İşte detaylar...
Yorumlar (0)