Taceddin Akbaş

Dünya İnsan Hakları günü ve demokrasi haftası ile alakalı görüş ve düşüncelerim

Taceddin Akbaş'ın 'Dünya İnsan Hakları günü ve demokrasi haftası ile alakalı görüş ve düşüncelerim' adlı köşe yazısı

Taceddin Akbaş

DÜNYA İNSAN(I) HAKLAR(I) GÜNÜ VE DEMOKRASİ HAFTASI İLE ALÂKALI GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCELERİM

Herkes bilmeyebilir ama yalan Dünyanın yalancı yöneticileri ve halkları, insanların yaratılıştan gelen haklarını hukuklarını unutmuşlar ve daha dün denecek kadar kısa bir süre önce bir karar alarak 9-15 Aralık tarihleri arasını >olmayan< “İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası”; 10 Aralık tarihini de yine >olmayan< “Dünya İnsan Hakları Günü” olarak îlân etmişler ve bazıları da ‘utanmadan sıkılmadan ve Allah’tan (c. c) korkmadan’ bu gün ile haftayı birlikte ve gülerek oynayarak, çalarak söyleyerek ve çılgınca eğlenerek kutluyorlar!

Önceki yıllarda yapılan kutlananlar neyse ne amma, bu yıl bu yalancı-uyulması-uygulaması olmayan günü ve haftayı değil kutlamak, bana göre ağıza almak bile riyâkârlığın-iki yüzlülüğün, yalancılığın, sahtekârlığın, hattâ dolandırıcılığın daniskasıdır-dik âlâsıdır, ta kendisidir!

Nedenine gelince; sağır sultanların bile duyduğu, âmâların dahî gördüğü gibi, öz yurtlarında, tapulu arazilerinde ata yadigarı mülklerinde kendilerine parya muamelesi yapılan ve 75 yıldır zulüm üstüne zulüm gören Filistin/Gazze halkı başta olmak üzere Keşmir, Myanmar, İran, Irak, Suriye, Bosna Hersek, Lübnan, Vietnam, Kuzey-Güney Kore, Kolombiya, Endonezya, Batı Sahra, Kongo, Kırım, Filipinler gibi ülkelerde ya iç savaşlar çıkartan ya da şeytânî uygulamalarla veya kandırmalarla komşuyu komşuyla çarpıştıran-çatıştıran-savaştıran Emperyalist, kapitalist-materyalist destekli ve Müslüman köstekli Siyonistler 2 aydan fazla bir süredir de mazlum-masum ve Müslüman Gazzelilerin üzerlerine çullanıyorlar; tepelerine tonlarca bombalar yağdırıyorlar, dolayısıyla da kadın kız demeden, çoluk çocuk demeden, sivil, hasta ve yaşlı demeden tüm insanları öldürüyorlar; hastane, okul, câmi ve mâbet yakıp yıkıyorlar… Ki, bu katillerin, cânilerin bugün itibariyle (yaralananlar ve bilinmeyenler ayrı, bilindiği kadarıyla) Gazze’de öldürdükleri, daha doğrusu şehid ettikleri insan sayısı 20 binlere yaklaştı ve bu katliamların, soy kırımların kim tarafından, ne zaman ve nasıl durdurulacağına dair de en ufak bir emare gözükmüyor maalesef! Ancak bu vahşete dünya da adları İslâm Ülkesi, halklarının da büyük bir kısmı Müslüman olan insanlar dahil; Müslüman Türkiye ve Katar.. ile Gayrimüslim İspanya’nın dışında hiçbir ülkeden bırakın etkin bir müdahaleyi veya fiili mücadeleyi, protesto etmeyi ya da kınamayı bile yapamıyorlar; amma ülkelerinde eğlence yapmayı, festivaller düzenlemeyi, çalıp söylemeyi, çılgınca eğlenmeyi elden bırakmıyorlar… Çünkü onlar İlâhî Adalet terazisinin milim şaşmayacağı ve boynuzsuz koyunun boynuzlu koyundan hakkını alacağı hesap gününü ve mahşer yerini ya bilmiyorlar ya da unutuyorlar…

İYİKİ AHİRET.. VAR, İYİKİ HESAP.. KİTAP VAR İYİKİ MÎZAN VAR, İYİKİ SIRAT KÖPRÜSÜ VAR VE ZÂLİMLER İÇİN VAR OLSUN CEHENNEM!!

Ben bugün yukarıdaki ara başlığımda belirttiğim gibi, zalimlerin zulümleri yanlarına kâr kalmaz!’ diye biliyor ve ‘iyi ki var âhiret ve hesap kitap, iyi ki var Cehennem ve zâlimler için yaşasın Cehennem!’ diyorum.

Uzun lâfın kısası, meselenin hülâsâsı; ben iyi niyet ve güzel düşüncelerle bugün ve bu haftaları ihdas eden tüm kişi, kurum ve kuruluşların hidayetlerini.. diliyorum… Ancak, son yıllar da bu gün ve haftaları değil kutlamak, anmak bile istemiyorum… Ve, ve, ve başta diğer İslâm Ülkeleri olmak üzere 75 yıldır Filistin de, Kudüs te (ve diğer zaman dilimleri varsa da) iki aydan fazla bir süredir Gazze de taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakmayan Siyonist, terörist, işgalci, gaspçı, kâtil, suikastçı, soykırımcı ve korsan İsrail Devletini ve İsrail’e maddî manevî desteklerini esirgemeyen Emperyalist Amerika Bitişik! Devletlerini (ABD), Materyalist ve Kapitalist maddî mânevî destekçi Avrupa ülkelerinin yöneticilerini ve bu olup bitenleri onaylayan halklarını lânetliyor, herkese ‘lâyık’ saygılar sunuyorum.

BAŞKASINA KÖTÜLÜK EDEN KENDİSİNE ETMİŞ OLUR!

Hz. Muhammed (sav)

DÜNYANIN BİR YERİNDE ‘FİİLEN’ BİR RAHATSIZLIK

VARSA, “BANA NE…” DEMEMELİYİZ… BÖYLE BİR

RAHATSIZLIK VARSA TIPKI KENDİ İŞİMİZDE OLDUĞU

GİBİ ONUNLA İLGİLENMELİYİZ…

K. Atatürk

DÜNYA BENİM ÜLKEM, İNSANLAR BENİM KARDEŞLERİM,

İYİLİK BENİM DÎNİMDİR…

Thomas PAIN

HERKES IRK, RENK, CİNS, DİN, DİL, SİYASAL YA DA

HERHANGİ BİR BAŞKA İNANÇ, ULUSAL YA DA TOPLUMSAL

KÖKEN, FARKLILIK, DOĞUŞ VEYA HERHANGİ BİR BAŞKA

AYRIM GÖZEKMEKSİZİN BÜTÜN HAKLARDAN VE TÜM

ÖZGÜRÜLKLERDEN YARARLANABİLİR…

İnsan Hakları Beyannamesinden

BİRTEK KİŞİYE YAPILAN HAKSIZLIK, BÜTÜN TOPLULUĞA

YÖNELMİŞ BİR TEHDİTTİR…

Montesquieu

İNSAN HAKLARI İNSANA YAKIŞIR, İNSANCA BİR HAYAT İÇİN.

İNSAN HAKLARI ONURLU, EŞİT VE ÖZGÜR YAŞAMAKTIR…

Ve İNSAN ONURUNA YAKIŞAN BİR HAYAT

ENTEMEL İNSAN HAKKIDIR. ÇÜNKÜ İNSAN, EN TEMEL

HAKLARIYLA İNSANDIR!

Anonim

 

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

Taceddin Akbaş Diğer Yazıları

24
ŞUBAT

2024

Bu gece, tüm suçlardan Beraat ettiğimiz gecelerden bir gece olsun İnşaallah!

Taceddin Akbaş'ın 'Bu gece, tüm suçlardan Beraat ettiğimiz gecelerden bir gece olsun İnşaallah!' adlı köşe yazısı. Bu gece, 365 gecede 5 gece-5 gün kapımızı çalan ve mâna ile dünyamızı aydınlatırken, uygulamasıyla ahiretimizi kazanmamıza vesile olacak olan Berat Gecesi ve günüdür! Gelin bu geceyi gaflet ve dalaletten uzak, dua ve ibadetle geçirelim. Özellikle Filistin/Gazze, Arakan ve Doğu Türkistan'daki mazlum kardeşlerimiz için dualar edelim. Devamı

22
ŞUBAT

2024

Şeriat İlk İnsanla Geldi Son İnsanla Da Gidecek

Taceddin Akbaş'ın 'Şeriat İlk İnsanla Geldi Son İnsanla Da Gidecek' adlı köşe yazısı Devamı

21
ŞUBAT

2024

Su Krizi Kapımızda!! Ancak Çok Azımız Bunun Farkında

Taceddin Akbaş'ın 'Su Krizi Kapımızda!! Ancak Çok Azımız Bunun Farkında' adlı köşe yazısı. Burdur'da yaşanan kuraklık ve su krizi, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı tarafından gündeme taşındı. Burdur Gölü'nün kuruma tehlikesi ve genel su tasarrufu çağrısı yapıldı. Ekosistemi Koruyalım ve Burdur Gölü’ne Hayat Verelim Derneği Başkanı Süleyman Faki'nin uyarılarına dikkat çekildi. Su israfının önlenmesi için herkesin sorumluluk alması gerektiği vurgulandı. Detaylar haberimizde! Devamı

21
ŞUBAT

2024

MAKÜ, Burdur'a değer katanlara da ilin hayvancılığına değer veriyor

Taceddin Akbaş'ın 'MAKÜ, Burdur'a değer katanlara da ilin hayvancılığına değer veriyor' adlı köşe yazısı Devamı

19
ŞUBAT

2024

Ben İddia Edi-Yorum! Türkiye’de Beni Geçecek Bir Gazeteci Yoktur(!)

Taceddin Akbaş'ın 'Ben İddia Edi-Yorum! Türkiye’De Beni Geçecek Bir Gazeteci Yoktur(!)' adlı köşe yazısı Devamı

17
ŞUBAT

2024

Meclis üyelerinde ahlak ve liyakat ehliyetten daha önemli!

Taceddin Akbaş'ın 'Meclis üyelerinde ahlak ve liyakat ehliyetten daha önemli!' adlı köşe yazısı Devamı

16
ŞUBAT

2024

Koca ABD’de 2 Bunak’tan başka adam kalmadı mı?

Taceddin Akbaş'ın 'Koca ABD’de 2 Bunak’tan başka adam kalmadı mı?' adlı köşe yazısı Devamı

15
ŞUBAT

2024

Fahiş fiyatlarla baş etmek çok mu zor?

Taceddin Akbaş'ın 'Fahiş fiyatlarla baş etmek çok mu zor?' adlı köşe yazısı... Fahiş fiyat artışları dar gelirli ve sabit gelirli vatandaşları olumsuz etkiliyor. Denetimlerin yetersizliği ve caydırıcı olmayan cezalar sorunun çözümünü zorlaştırıyor. Yetkililerin denetimleri sıklaştırması ve caydırıcı cezalar uygulaması gerekiyor. Devamı

14
ŞUBAT

2024

Osmanlı kadar taş düşsün başınıza

Köşe yazarımız Taceddin Akbaş'ın 'Osmanlı kadar taş düşsün başınıza' adlı köşe yazısı...Padişahların yabancı hanımlarla evlenmelerinin tek sebebinin "güzel kadın" arayışı olduğunu iddia etmek, tarihî gerçeklere aykırıdır. Padişahların evliliklerinin arkasında siyasi ve diplomatik nedenler vardı. Devamı

13
ŞUBAT

2024

Kişi sevdiğiyle beraberdir!

Taceddin Akbaş'ın 'Kişi sevdiğiyle beraberdir!' adlı köşe yazısı.. .Yazar, Sevgililer Günü'nün ticari bir gösteri olduğunu ve sevginin yılda bir gün değil her gün gösterilmesi gerektiğini savunuyor. Devamı

İlgili Haberler

Bu projeye TÜBİTAK'tan destek!
Yaşam

Bu projeye TÜBİTAK'tan destek!

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) akademisyenleri tarafından hazırlanan bu projeye TÜBİTAK'tan destek. Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından kabul edildi.

Burdur'da Güçlü Bir Birlik: 150 Gönüllüden Oluşuyor! Sizin İçin Hazırlar
Bölgesel

Burdur'da Güçlü Bir Birlik: 150 Gönüllüden Oluşuyor! Sizin İçin Hazırlar

Burdur Belediyesi, 6 Şubat depremlerinde edindiği tecrübeyle 150 gönüllüden oluşan bir Arama Kurtarma Ekibi kurdu. Ekip, özel platformda düzenlenen tatbikatla eğitimlerini tamamladı. Hedef, uluslararası standartlarda bir ekip oluşturmak.

Afrika'dan bu tarafa geldi! Kış ortası yok dedirtti! Bu illeri etkisi altına aldı
Bölgesel

Afrika'dan bu tarafa geldi! Kış ortası yok dedirtti! Bu illeri etkisi altına aldı

Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgası Cuma gününden itibaren Adana, Antalya, Hatay, Mersin ve Osmaniye'yi etkisi altına aldı. Hava sıcaklıkları kademeli olarak artacak ve mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

Bu olay herkesi şaşırttı! Cuma'ya gitti, müşteriyi içeride unuttu
Bölgesel

Bu olay herkesi şaşırttı! Cuma'ya gitti, müşteriyi içeride unuttu

Burdur'da bir alışveriş merkezinde Cuma namazına gitmek için acele eden market personeli, son müşterinin de çıktığını zannederek marketi kilitledi.

Bucak'ta Halkla İlişkiler ve Tanıtım Öğrencileri Fidan Dikip Çevreyi Temizledi
Bölgesel

Bucak'ta Halkla İlişkiler ve Tanıtım Öğrencileri Fidan Dikip Çevreyi Temizledi

Bucak İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, Bucak Millet Ormanı'nda çevre temizliği ve fidan dikimi etkinliği düzenledi. Etkinlikte, ormanların önemine vurgu yapıldı ve çevre bilinci aşılandı.

Muhtar Adayı Oktay'dan NNC Medya’ya Ziyaret
Bölgesel

Muhtar Adayı Oktay'dan NNC Medya’ya Ziyaret

Burdur Bucak Konak Mahallesi Muhtar Adayı Ayhan Oktay, Oğlu Süleyman Sinan Oktay, Azası İsmail Arlı ile birlikte, NNC Medya İbrahim Nanecioğlu’nu makamında ziyaret etti.