Taceddin Akbaş

Koca ABD’de 2 Bunak’tan başka adam kalmadı mı?

Taceddin Akbaş'ın 'Koca ABD’de 2 Bunak’tan başka adam kalmadı mı?' adlı köşe yazısı

Taceddin Akbaş

KOCA ABD’DE 2 BUNAK’TAN BAŞKA ADAM KALMADI MI?

İlgilenenlerin bilecekleri gibi, Amerika Bitişik! Devletleri’nde (ABD) ve 5 Kasım 2024 tarihinde Başkanlık Seçimleri yapılacak ve ABD’yi 4 yıl boyunca yönetecek kişi seçilecek… Ve ABD’nin nüfusu 400 milyon civarında… Yani ABD’nin nüfusu Türkiye’nin 5 katı kadar. Ve ABD’nin 5’te biri kadar bir nüfusa sahip olan Ülkemiz de Başkanlık seçimlerine 6 tane Cumhurbaşkanı Adayı ve 7 tanede de Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı katılırken; koskoca ABD’de 2 adayın katılması veya katılacak olması, Başkan Yardımcılarından birinin bile bilenmemesi bu ülkede kâht-ı rical, adam yokluğu ya da kıtlığı var gibi soruları akla getirirken, ikisinden birinin kazanacak, dolayısıyla da ABD’yi 2. Kez yönetecek olması neyse ne amma, her şeyin ötesinde ve ikisinin de bunak ve manyak olması ABD’yi, dolayısıyla da dünyayı çekip çevirecek olması; yani 2 manyak ve bunağın ABD’yi 2. kez ve bir 4 yıl daha yönetecek olması dünya için büyük bir talihsizlik olmalı!

ABD’LİLER İKİ KÖTÜ ADAYDAN BİRİNİ BAŞLARINA GEÇİRMEK ZORUNDALAR

Yine herkesin bileceği ya da hatırlayacağı gibi, Donald Trump adında bir bunak ABD’yi, dolayısıyla da Avrupa’yı hattâ dünyayı 4 yıl boyunca yönetmiş ve Başkanlığı sırasında İsrail’i ziyaret ettiği gibi Ağlama Duvarında ağlamış; gerisi neyse ne amma genelde İslâm Âleminden, özelde de Türkiye’den gelen tepkilere rağmen Filistin’in beyni ve İslâm ümmetinin ilk kıblesi, Filistin halkının ise gözbebeği durumunda olan Mescid-i Aksâ’nın bulunduğu Kudüs’ü Siyonist İsrail’in resmî Başkenti olarak tanımış ve Tel Aviv’deki ABD Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınacağına dair söz vermişti…

Şu anki Başkan Joe Biden’da Dışişleri Bakanını defalarca İsrail’e gönderdiği gibi kendisi de gitmiş ve “Ben Yahudi değilim ama Siyonist’im! Siyonist olmak için Yahudi olma şartı yok…’ gibi abuk sabuk lâflar etmişti!

Kısacası, Trump’ın devlet adamlığı ve siyâsi geçmişi ya da tecrübesi olmadığı gibi, dengesi ve yan tahtaları da yok! Biden’ın da öyle… Ancak, Amerikan halkı 5 Kasım da yani 9 ay sonra seçime gidecek ve iki bunaktan birini başına geçirecek gibi gözüküyor!

Emperyalist Amerikalılara acımam ama dünyanın süper gücü olan ve tüm ülkeleri dolaylı yollardan yönetmeye kalkan ve başarılı da olan, kendisine hizmet etmeyen devlet adamlarını darbeler yaptırarak deviren, yani ülkelerin birçoğunda askerlerle birlikte zinde güçlere darbe yaptıran ABD gibi bir ülkenin 2 manyak adaydan birini tercih etmek zorunda kalması Amerikalıların da akıl sağlıklarının veya aklî melekelerinin yerinde olup olmadığına bir bakmak gerekir..!

GAZZE KASABI NETANYAHU’NUN 2 DESTEKÇİSİNDEN BİRİNİN ‘’TEKRAR’’ GÖREV ALACAK OLMASI ÜZÜCÜ!!

Velhâsıl-ı kelâm, hülâsâ-i netice; Emperyalist ABD yöneticileri ile birlikte halkının karşılıksız ve sınırsız desteği olmasa Siyonist İsrail Devleti belki hiç kurulamazdı, kuralsa bile nefes bile alamazdı! Ancak, dünyanın siyaset, devlet veya hükümet başkanlarına akıl ve yön veren ve ülkelerinin yayılmacı politikalarına hizmet etmeyen öneticileri bir şekilde aforoz eden Amerika’nın Emperyalistleri, kendi başlarına iki bunaktan ve moruktan biri olan ya Biden’ı ya da Trump’ı getirmek durumunda kalacaklar ki, bu iki bunağın ikisi de denenmiş kişiler! Ve gayrimüslim olsa, hattâ Emperyalist olsa bile insaf, izan ve vicdan sahibi olması dolayısıyla iyi bir Türk-Türkiye dostu olan dönemin ABD Başkanı John F. Kennedy’yi bir su-i kast neticesinde öldürten ve kim vurduya götüren Emperyalistler Siyonist, Korsan ve Terörist İsrail Devleti’ni ve soykırımcı Netanyahu’nun kendisinin ve yönetiminin Gazze’de aylardır yaptığı katliamlarını da destekliyorlar… Ben de ‘Allah (c.c) Müslümanlara uyanış, birlik beraberlik, dirlik düzenlik, güç kuvvet; genelde gayrimüslimlere, özelde de Emperyalist ve Siyonistlere müstahaklarını versin!’ diyor herkese saygılar sunuyorum.

Mû’minleri bırakıp kâfirleri dost edinenler, onların yanında izzet mi arıyorlar? Bilsinler ki izzet Allah’a (c.c) aittir… Münâfıklar Allah’a (c.c) oyun etmeye kalkıyorlar. Halbuki Allah onların oyunlarını kendi başlarına çevirmektedir. Onlar namaza kalktıklarında üşenerek kalkarlar, insanlara gösteriş yaparlar, Allah’ı da pek az hatıra getirirler (Nisa, 4/39 ve 4/142)

Mû’minler kendi aralarında, binadaki birbirini destekler halde bulunan yaptı taşları gibidirler… (Hadis)

Allah’ım! (c.c) Âcizlikten, tembellikten, korkudan, kederden ve cimrilikten Sana sığınırım… (Hadis

BALIK BAŞTAN KOKAR ve BOŞ ÇUVAL AYAKTA DURMAZ!

Türk Atasözü

KÖRLERİN ÜLKESİNDE, TEK GÖZLÜ İNSANLAR KRAL OLUR!

İngiliz atasözü

YÖNETİCİLER DUYGULARIYLA DAVRANMAMALI,

HER ZAMAN MANTIK YOLUNU SEÇMELİDİRLER!

Napolyon

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

Taceddin Akbaş Diğer Yazıları

19
NİSAN

2024

Kitap gününü, turizm haftasını kutlayalım!! Malazgirt ve kutlu doğum haftasını unutmayalım!

Taceddin Akbaş'ın 'Kitap gününü, turizm haftasını kutlayalım!! Malazgirt ve kutlu doğum haftasını unutmayalım!' adlı köşe yazısı Devamı

18
NİSAN

2024

Vali Öksüz 'Koordine etmekle yetinmiyor' Aynı zamanda kontrol ve takip de ediyor

Taceddin Akbaş'ın 'Vali Öksüz 'Koordine etmekle yetinmiyor' Aynı zamanda kontrol ve takip de ediyor' adlı köşe yazısı Devamı

17
NİSAN

2024

Herkesin her şeyin günü olur da köşe yazarlarının olmaz mı?

Taceddin Akbaş'ın 'Herkesin her şeyin günü olur da köşe yazarlarının olmaz mı?' adlı köşe yazısı Devamı

16
NİSAN

2024

Erdoğan ‘kadrosunu’ yenileyecek mi yoksa rötuş yapmakla mı yetinecek?!

Taceddin Akbaş'ın 'Erdoğan ‘kadrosunu’ yenileyecek mi yoksa rötuş yapmakla mı yetinecek?!' adlı köşe yazısı Devamı

15
NİSAN

2024

Haftalarında olsun Şehitlerimizi unutmayalım-unutturmayalım!!!

Taceddin Akbaş'ın 'Haftalarında olsun Şehitlerimizi unutmayalım-unutturmayalım!!!' adlı köşe yazısı Devamı

15
NİSAN

2024

Akşener 'Genel Başkanlığı' bırakmayacak ve İran Balonu İsrail semalarında söndü

Taceddin Akbaş'ın 'Akşener 'Genel Başkanlığı' bırakmayacak ve İran Balonu İsrail semalarında söndü' adlı köşe yazısı Devamı

13
NİSAN

2024

'Un bitti-din bitti...' olmasın!

Taceddin Akbaş'ın ''Un bitti-din bitti...' olmasın!' adlı köşe yazısı Devamı

08
NİSAN

2024

Her şeye rağmen bayram(n)ımız kutlu, insanımız mutlu olsun!!

Taceddin Akbaş'ın 'Her şeye rağmen bayram(n)ımız kutlu, insanımız mutlu olsun!!' adlı köşe yazısı Devamı

08
NİSAN

2024

Siz Çok Yaşayın ‘Yaşatmak İçin Yaşayan’ Ve ‘Öldürmemek İçin Çabalayan’ Polisler!

Taceddin Akbaş'ın 'Siz Çok Yaşayın ‘Yaşatmak İçin Yaşayan’ Ve ‘Öldürmemek İçin Çabalayan’ Polisler!' adlı köşe yazısı Devamı

05
NİSAN

2024

Kadir Gece(m)niz Mübarek her gece(m)niz Kadir olsun

Taceddin Akbaş'ın 'Kadir Gece(m)niz Mübarek her gece(m)niz Kadir olsun' adlı köşe yazısı Devamı

İlgili Haberler

Abdurrahman Tutdere su gelmeden gitmeyeceğim dedi
Bölgesel

Abdurrahman Tutdere su gelmeden gitmeyeceğim dedi

Deprem bölgesi Adıyaman’da, konteyner kentte yaşanılan su sorununu dile getirmek isteyen vatandaşların yaptığı eylem yerine gelen Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere, sular gelene kadar muslukların başında bekledi.

Başkan Bucak'ı salladı! Erdoğdu'nun arkasında Devlet var
Bölgesel

Başkan Bucak'ı salladı! Erdoğdu'nun arkasında Devlet var

Bucak MHP, 31 Mart'ta seçimlerde zafere ulaşacağına dair iddialı. MHP Bucak İlçe Başkanı Avukat İsmail Mutlucan, MHP Bucak Belediye Başkan Adayı Yusuf Erdoğdu ve Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan'ın katılımıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında, MHP'nin Bucak'ta güçlü bir adaya sahip olduğu ve seçimlerde zafer kazanacağına dair mesajlar verildi.

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile Mısır’da bir araya geldi
Dünya

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile Mısır’da bir araya geldi

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, 6. Orta Doğu turu kapsamında geldiği Mısır’da Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile bir araya geldi.

Bakan Abdulkadir Uraloğlu sözümüzü tutacağız dedi
Yaşam

Bakan Abdulkadir Uraloğlu sözümüzü tutacağız dedi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, seçim sürecinde ne söz verdilerle yapacaklarını belirterek “Genel seçime kadar 4 yıl, mahalli seçime kadar 5 yıllık bir süre var.

Cumhur İttifakı Korkuteli Belediye Başkan Adayı Dr. Sadık Önal 'dan muhteşem Proje tanıtımı
Yerel Yönetim

Cumhur İttifakı Korkuteli Belediye Başkan Adayı Dr. Sadık Önal 'dan muhteşem Proje tanıtımı

Yaklaşık 6 bin kişinin katıldığı proje tanıtımında Korkuteli Cumhur İttifakı gövde gösterisi yaptı ,tanıtıma Daha önceki Dışişleri Bakanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Antalya milletvekili Abdurrahman Başkan, Hilmi Durgun, il ve ilçe belediye başkan adayları, Cumhur İttifakı’na mensup partilerin il ve ilçe yönetimleri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle partililer katıldı.

Bucak, Ağlasun ve Çeltikçi'ye hitap edecek! Merkezin adı 'Abdurrahman Taş' olacak
Bölgesel

Bucak, Ağlasun ve Çeltikçi'ye hitap edecek! Merkezin adı 'Abdurrahman Taş' olacak

Burdur'un Bucak ilçesinde Abdurrahman Taş Rehberlik ve Araştırma Merkezi kuruluyor. Merkez, Ağlasun, Çeltikçi ve Bucak ilçelerine hizmet verecek. Eğitime önemli katkı sağlayacak merkez, bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak.